מורן אטיאס היא אנחנו

אני מניח שרובכם הגדול לא ראיתם את הקדם ארוויזיון, ומהמעט שראיתי בעצמי אני לא ממש יכול להתחייב על זה שהפסדתם יותר מדי. כמה עצוב לחשוב על זה שהארוע המוזיקלי הכי נצפה בעולם (למקרה שלא הובן: הארוויזיון עצמו, לא הקדם), מוקדש להצגת מוצרים סינתטיים ירודים ושבלוניים כל-כך.

(אגב, שירי מימון מתגלה כזמרת מוכשרת בהחלט, ואני מאחל לה את כל ההצלחה שבעולם, אבל זה לא קשור לשום דבר).

בכל אופן, גם אם הקדם כשלעצמו נראה במבט החטוף שלי דומה מדי לכל מה שכבר ראינו, דבר אחד לא היה דומה למה שאנחנו רגילים לראות על המסך. אני מתכוון, כמובן, למורן אטיאס. בחורה שהיא מצד אחד אלילה אמיתית, ומצד שני גם סתם בנאדם. מצד אחד נוצצת ומהוקצעת, ומצד שני בחורה פשוטה, שלדבריה חושבת על עצמה כעל “חמודה” ולא כ”סמל מין” (או משהו דומה. אילתרתי מהזיכרון. בטח יהיה מי שיטען שהיא מזוייפת, ואין לי מה לענות על זה. נדמה לי שהיא לא).

ומצד שלישי, ובעצם מכל צד שלא מסתכלים על זה, מורן אטיאס היא פשוט בחורה יפהפיה. איך אומרת אמא שלי על ילדים – “הם לא חייבים להיות יפים, אבל אם הם כבר כאלה אז זה כיף”. יופי זה לא חובה. יופי, בעיקר יופי נשי, הוא תופעה זמנית שלעיתים קרובות מדי היא אחיזת עיניים שאין מאחוריה שום דבר. אבל יופי הוא גם לא דבר להתבייש לו או לבוז לו. לפעמים נעים פשוט להתבונן בו. 

בקיצור: מה לא היינו עושים למורן אטיאס הזאת (שום דבר, למעשה). מה שמעלה את השאלה מדוע אטיאס הצליחה כל-כך באיטליה ולא בישראל. איך קורה שבחורה שכאן בקלות היו יכולים לכתוב עליה בעיתון שהיא, נגיד, פרחה עם עטיפה יפה, הופכת לכוכבת-על בבירה האירופאית של הטעם הטוב וסקס-אפיל (ושאף אחד לא יאמר לי שאני מבלבל עם צרפת).

תשמעו, האיטלקים ידועים בתור אומה פאשלונרית, חפיפניקית וגסה ומושחתת כמעט כמונו. אבל אף אחד לא ישכנע אותי שהם א. לא יודעים לעשות חיים או ב. לא יודעים לזהות בחורה סקסית או ג. התאהבו במורן אטיאס סתם כך.  

הייתי אומר שכנראה אטיאס הצליחה כל כך בחו”ל דווקא, מאותה סיבה שאפריים קישון הצליח בחו”ל יותר מאשר בארץ. שיותר מדי אנשים בישראל לא יכולים לזהות כשמשהו מוצלח באמת צומח מול עינינו וכמו הבחור בפרסטנצ ל-Red Max שמסרב לעשות מסאז’ לכוסית, משוכנעים שמשהו כאן מסריח. לפעמים הסירחון הוא באפו של המרחרח.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ridicul   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 14:48

  ברוך הבא שוקי לטרנד החדש ברשימות שהוא פוסטים משמימים על מורן אטיאס מי יתן ויצמחו לנו עוד אייקונות תרבות נהדרות כמותה ועד אירועים תרבותיים מלבבים כמו הקדם וגם לך אציע את עצתי שטרם נענתה ברשימה אחרת להמיר את רשימותיך באתר פורנו שיוקדש כל כולו לקידום השיח המורן אטיאסי והתרבות בארץ
  על החתום
  ridicul

 • מורנציק   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 16:46

  וזאת בכדי שבאמת נבין מי היא הפיגורה הזאת…

  http://www.allcelebrity.it/Atias/

 • אפי גיתם   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 17:45

  שוקי – זה לבוש מינימלי?? אתמהא
  http://www.allcelebrity.it/Atias/32.jpg

 • אלדד ברן   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 18:13

  האתר נחמד. מורן מקסימה. תודה

 • בעז   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 19:24

  את זה אתה אומר על סמך מחקר מעמיק וצפיה אינטנסיבית בסדרות פופולריות שמוכרות לך מה קורה בעולם הזוהר “אתם באמת לא יודעים שחצי מעולם הדוגמנות זה ניצול מיני,התעללות וסמים?” הרי ברור שסינדי קרופורד סביר להניח נאנסה או הזריקה הרואין לכל הפחות כלומר לפי הסטטיסטיקה שאתה מספק לנו פה

 • מורנציק   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 19:51

  טבע…טבע…טבע…
  http://www.allcelebrity.it/Atias/33.jpg

 • שי   ביום 5 במרץ 2005 בשעה 10:53

  שוקי, הגיע הזמן שתימצא לעצמך משהו לעשות בחיים. פיתאום תגלה שהחיטוט העצמי והדימוי העצמי לא כל כך מעניינים אותך כמו רוב האנשים בעולם. הגעתה לגיל שאפשר להתחיל.

 • אבי   ביום 5 במרץ 2005 בשעה 22:05

  כשאתה פוריטני, לפעמים אתה מצליח להסוות את זה שממש עומד לך לפעמים (שומו שמיים).

 • בעז   ביום 6 במרץ 2005 בשעה 2:09

  זה הכי קל להאשים אדם שאינך מכיר בדברים מופרכים לא? בגדול התירוץ שלי זה שנולדתי בקריז אמא שלי היתה דוגמנית מכורה לקראק ושכבה עם כלבים בשביל האגו, ואולי בלי תירוצים… אולי אתה פשוט תדחוף עוד כמה קלישאות שחוקות שגירדת מתחתית הפח התרבותי שאתה מעריץ כל כך הטלויזיה. כן בעולם הדוגמנות קיים ניצול, סמים, ולפעמים גם השפלה אבל אתה יודע מה מר שוקי יודע כל, אם תפתח את עינך תראה שהעולם סביבך גם מלא בסמים ניצול והשפלה…
  אבל אתה צודק דוגמנית היא בחורה מנוצלת, מכורה, אה כן וגם אין סיכוי שיש לא איי קיו נורמלי, לא? זאת אומרת סטטיסטית כמובן מר שוקי.

 • צח   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 18:03

  אטיאס דוגמנית ומנחה מדהימה הכול בארץ הזאת זה קינאה למה קשה לכם ליראות אותה מצליחה למה?

 • עדי   ביום 15 באפריל 2005 בשעה 21:36

  טבע טבע טבע… מורן אטיאטס לא הצטלמה בעירום פרט לתמונה שהופיעה פעם באתר של הסוכנות רובטו אני לא יודעת אם היא עדיין מופיעה שם אבל בתמונה שאתה מצאת זה גוף מודבק זה בדיוק אוות דבר שעשו לבריטני ספירס באיטליה על אף שהיא רק זמרת….
  באיטליה עירום זו תרבות כולן עושות שם לוח שנה ב-60 אלף דולר יש ביותר ויש בפחות ולאטיאס שלנו היפיפיה הציעו זאת אך היא סירבה וטענה שאולי אם היא הייתה יגוסלבית או משהו היא הייתה יכולה להצטלם כך… אבל מאחר והיא יהודיה גאה כמובן זה קצת קשה לה…
  למרות שהיא הצטלמה בעירום ובו לא רואים כלום פרט לגבה ישבנה ורגליה המדהימות כמובן

 • נטלי   ביום 15 באפריל 2005 בשעה 21:38

  יואוווווווווו מורן אטיאס היא האישה הכי סקסית חכמה עדינה מתוקה ויפה בעולם! היא מצילה את כל המדינה שלנו ולפחות קיימת בחורה אחת ישראלית שהיא גאווה לאיטלקים ולנו והאיטלקים חולים עלייך מורני וגם אנחנו הישראלים למרות שקשה לנו לפרגן כולם יודעים שאת מהממת ובהצלחה לך פשוט …אין לי מה לומר מעבר לזה

 • דנה   ביום 15 באפריל 2005 בשעה 21:43

  הכוונה שלי היא שמורן לא מכורה לסמים ולא שום דבר בסגנון… והיא גם לא מטומטמת בכלל ואפילו לא צריך להכיר אותה בשביל לקבוע את העובדה הזו מפני שצריך להקשיב לתשובותיה בתוכניות האירוח השונות היא מדהימה ברמות מטורפות …ולדעתי לא תמיד חייב לעשות הכללה שכל הדוגמניות טיפשות כי זה לא כך לכל אחד יש יתרונות וחסרונות אבל לא כללל הדוגמניות מטומטמות ממש לא… ואני די חברה של הרבה דוגמניות

 • רון   ביום 7 ביוני 2005 בשעה 16:35

  לשוקי שלום,
  לא ראיתי את הקדם אירווויזיון.
  אני רואה פה ושם קטעים מ”דיל או לא דיל” ומורן אטיאס,איך לומר זאת,היא לא בדיוק שי לגזע
  האנושי.ההגשה שלה וולגרית וצעקנית,חסרת אינטליגנציה ומוגזמת לחלוטין.
  קצת התמתנות וצניעות היו מועילות!וגם הנמכת הקול ודי עם “פרסומת” באיטלקית!
  יש מגישות ומגישים שהיא צריכה ללמוד מהם-והרבה!

 • שוקי   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 16:56

  כמה מזעזע! מורן אטיאס צולמה בתנוחות סקסיות בלבוש מינימלי!
  באמת, איפה אתם חיים אנשים. אתם באמת לא יודעים שחצי מעולם הדוגמנות זה ניצול מיני, התעללות וסמים? לאיזה חצי היא שייכת אני לא יודע, אבל מה זה בדיוק אומר עליה שהצטלמה בלבוש פרובוקטיבי? כלום.

 • עידו קינן   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 22:00

  כתבת “[האירוויזיון], הארוע המוזיקלי הכי נצפה בעולם […] מוקדש להצגת מוצרים סינתטיים ירודים ושבלוניים כל-כך”

  ואולי זה צריך להיות “האירוויזיון הוא הארוע המוזיקלי הכי נצפה בעולם בגלל שהוא מוקדש להצגת מוצרים סינתטיים ירודים ושבלוניים כל-כך”?

 • שוקי   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 23:26

  האם אני שומע נימה דקה של הדחקה מנגנת מאחורי הדברים שאתה אומר?
  אני לא יודע בקשר לסינדי קרופורד, אבל מכיר סיפורים מבוססים על חיי הדוגמנות. איך שאני רואה את זה, הסיכוי של בחורה להצליח בעולם הדוגמנות בלי להיות מנוצלת הוא די קלוש. ומה שרבות מהן עושות לעצמן, כנראה גורם להן להידפק כל-כך שהן מתפתות להדחיק את זה בעזרת סמים קשים. מה התירוץ שלך?

  עידו – השאלה שאתה מעלה היא שאלת ביצה-ותרנגולת. האם האירוויזיון ירוד בגלל צופיו או שהצופים ירודים בגלל האירוויזיון?
  אותה שאלה אפשר לשאול על התרבות בכלל, ואפשר לשאול גם על עיתונות. ואפשר להרחיב את השאלה: האם כל אלו משקפים את המציאות או מעצבים אותה?
  התשובה תהיה תמיד זהה: גם וגם. האירוויזיון, כמו האיכות הנמוכה של שאר המוצרים התרבותיים ההמוניים, כולל העיתונות בת ימינו, משקפים מציאות קיימת אך גם מנציחים אותה. למעשה, הם שותפים לעיצובה. לכן אלו שעוסקים ביצירה ובמדיה צריכים להבין שלמעשיהם והבחירות שלהם יש השלכות שחורגות מהאתיקה ונכנסות לתחומי המוסר.
  עיתונאי שמדווח דיווח שטחי הוא כמו מי שמעורב ביצירת תרבות קלוקלת. ומכיוון שקשה לקבל במה אם אתה לא מתיר לעצמך קצת פופוליזם, אדם מוסרי שעוסק במקצועות רלוונטיים צריך להזכיר לעצמו שוב ושוב שיש להקצות חלק מהגישה שלו לבמה הפופולרית, כדי לספק תכנים יותר מעמיקים, יותר ביקורתיים, שגם ישפיעו על העולם ולא רק ישקפו וינציחו אותו.

 • שוקי   ביום 4 במרץ 2005 בשעה 23:27

  (תשובה גם למה שעידו אמר, בחלק השני של התגובה האחרונה)

 • שוקי   ביום 5 במרץ 2005 בשעה 22:55

  תודה, כל-כך תודה…
  🙂
  מי שיש לו זמן להעיר למי שאין לו מה לעשות בחיים, הוא מישהו שכנראה *ממש* אין לו מה לעשות בחיים, לא חושב?

 • שוקי   ביום 6 במרץ 2005 בשעה 10:48

  אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי וגם לא חשבתי.
  לא אמרתי ש*כל* הדוגמניות נוצלו מינית והתמכרו לסמים. אני מניח שחלקן מטומטמות, כי הן עובדות במקצוע שבו אינטליגנציה היא לא חובה. אבל אני בשום אופן לא חושב ולא טוען שכולן מטומטמות, נרקומניות ומנוצלות מינית, בטח לא מורן אטיאס.
  אני מסכים איתך לגמרי: העולם מלא בניצול מיני, שימוש בסמים, השפלה, והרבה חרא אחר. בעולם הדוגמנות, זה פשוט הניגוד החריף בין החזות הנוצצת לבין מה שמסתתר מאחוריה. כמובן שזה לא אצל כל הדוגמניות, וגם לא טענתי את זה.
  השאלה הגדולה היא מדוע אתה ואני בעצם מסכימים לגמרי, ובכל זאת מתנצחים?
  ודבר אחד אחרון: אני לא מעריץ את עולם הטלוויזיה. די סולד ממנו למעשה.

השאר תגובה