ביזיון נולד 3

אם תלחצו על הלינק תגיעו לקטע וידאו מכמיר למדי של אחת המועמדות ב”כוכב נולד 3″. אני אחסוך לכם את החוויה הלא נעימה ואצטט את ריקי גל שסיכמה: “כמעט שכנעת אותי שאת זמרת גדולה, אם רק היה לך קצת יותר כשרון בתחום הזה”.
אם זה אכן מה שאמרה, ואני מאד מקווה שלא, זו פשוט רשעות לשמה. די בזה שהבחורה המסכנה תעוף מהתחרות, על תקוותיה וחלומותיה – לא צריך לזרות מלח על הפצעים שלה שעה שהיא מדממת על הבמה.
רק כדי לסבר את האוזן – ההצלחה של נינט טייב, בחורה היפר-מוכשרת לדעתי, די בה כדי להצדיק בעיני את המוסד המוזר הזה ששמו “כוכב נולד”. טייב היא לא הכישרון היחיד שקיבל חשיפה בכוכב נולד, אבל היא כל-כך מוכשרת וכל-כך ברור שהכישרון שלה יכול היה להישאר בקריית-גת, שהיא בפני עצמה מהווה טיעון מנצח.
מצד שני, הצגת המועמדים הגרועים כקריקטורות פריים-טיים, היא אחד הגילויים הכי מכוערים של התעללות בחלש שאפשר לצפות להם בטלוויזיה. אני מניח שלחלקם לפחות, התובנה שהם לא מוכשרים מספיק הייתה הפתעה גמורה. זה גם מעורר מחשבה באילו טיפוסים מדובר, מה הניע אותם להשתתף, ומה תהיה ההשפעה המעשית של ההצגה המבזה שלהם בטלוויזיה. הסכין כבר תקועה, ומי שמתעקש לסובב אותה הוא פשוט נבל.
כל מוצרי הריאליטי הזה, אם להודות על האמת, הם פורנוגרפיים וירודים ובאופן כללי נראים כמו זירות היפודרום מודרניות שבהן קומץ מוכי גורל נזרקים מול אריות למצהלות הקהל. אבל איכשהו, כוכב נולד מתגלה כמוצר הטלוויזיה הכי אכזרי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ת"ת   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 13:26

  בוא לא נגזים אם האמירה “כל מוצרי הריאליטי הזה, אם להודות על האמת, הם פורנוגרפיים וירודים ובאופן כללי נראים כמו זירות היפודרום מודרניות שבהן קומץ מוכי גורל נזרקים מול אריות למצהלות הקהל.” אחרי הכל אנשים באים לשם מרצונם החופשי ומסכימים – לפעמים בהתלהבות – להשתתף במשחקי ההיפודרום האלה.

 • נכון   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 13:49

  על זה כבר נאמר
  http://www.notes.co.il/sharabani/9802.asp

 • ת"ת   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 14:06

  אכן.

 • רוני   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 14:28

  ויש את עניין הנפוטיזם של קשריי האישיים עם בוגרי כוכב נולד, ועדיין, לא תדע מהי אכזריות עד שתציץ (בקצרה, למען בריאותך הנפשית) בדוגמניות.
  הפער המרכזי בין שתי התוכניות הוא בחשיפה הבלתי נסבלת שיחס”צ קשת-טדי מייצרת, מה שמרחיב את המעגל שצופה בהשפלה.

  ודרך אגב, הילדים האלה ציניים לא פחות. שיחות עם חנה גור, אוריאל שאלתיאל, ג’קי טולדו ואחרים שכנעו אותי שהם ידעו בדיוק מה הם באו להוציא משם – ויצאו סופר מרוצים מעצמם. הם היו מעדיפים לבכות על הבמה בניצנים כמו הראל מויאל, אבל גם ככה לא רע להם עם החוויה.

  ואני אקפיד גם השנה – שנה שלישית ברציפות – לא לראות כוכב נולד. למען האמת, מדובר בבזבוז זמן וגניבת כספי ציבור באמצעות שכנועו לשלוח SMSים סתמיים וחסרי כל משמעות.

  ויום אחד אני לא אעמוד בפיתוי ואכתוב את האמת הארוכה והעצובה על הזעזוע הרגשי והנפשי הבלתי נסבל של אלה שכן זכו. הילדה הזאת צריכה לברך את אלוהים שהיא עפה בשלב כל כך מוקדם.

 • אבי   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 14:41

  המשתתפים בכוכב נולד (ראיתי כעשירית מהתכניות, מה שעושה אותי מומחה ובקיא בניואנסים של ריקי גל לגווניהם) הם גלדיאטורים שתמורת הסיכוי להיות נינט טייב (נתנו לה צ’ק ביד, אמרו לכי תקליטי דיסק, ואפילו זה לא הספיק), מוכנים להתבזות בפני מומחים מטעם עצמם.

  המשתתפים אמנם צעירים מכדי שזה יקרה להם, אבל הם בהחלט מקבלים מה שמגיע להם.

  על ריאליטי באופן כללי כבר כתבתי:
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=102337&blogcode=1448135

 • אורן   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 17:58

  רציתי לומר שמעולם לא צפיתי ולו בדקה של כוכב נולד (מלבד הקליפ הזה) אבל מסתבר כאן בתגובות שזה לא שוס כי אף אחד לא צופה בכוכב נולד הפורנוגרפית והירודה.
  אז מאיפה הרייטינג לעזאזל, מאיפה הרייטינג?

 • אסתי   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 21:18

  נכון שלא צריך לקבל לתחרות מישהי שלא יודעת לשיר, אבל למה צריך להשפיל את הבחורה לעיני כל העולם ולעשות ממנה צחוק? יש בעולם אנשים שבטוחים שהם מוכשרים והם טועים – אבל אפשר לומר להם את זה בעדינות. תראו איך צביקה פיק היה נחמד. סתם עניין של אנושיות.

 • שי   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 22:17

  איזה כוסית!!

 • חנן כהן   ביום 22 במרץ 2005 בשעה 10:30

  יש לי תחושה שהדוגמניות היא תכנית מאד חינוכית. יש לי תחושה שמכל תכניות ה”מציאות” שראיתי, זו התכנית שהכי קרובה למציאות, שזו התכנית שהכי קרובה לסרט תעודי על איך עושים סרט פורנו. אני חושב שחשוב לראות את התכנית הזאת כמו שחשוב לקרוא את גדעון לוי. אחר כך אי אפשר להסתכל על איזה שהוא צילום של דוגמנית בלי לחשוב על התהליך וההשפלה וההתבזות.

 • חיים   ביום 22 במרץ 2005 בשעה 13:55

  למה YNET הורידו את הכתבה??
  הקישור מת, וגם אי אפשר למצוא אותה יותר ב-YNET.

 • מאיר אריאל   ביום 22 במרץ 2005 בשעה 20:09

  מקובל שהרביעית היא רומי
  מקובל שרומי היא אדום
  ממש כך או באופן סמלי
  יש די הרבה מרומי היום.
  כל הקולוסיאום הכל עולמי הזה…
  על חלונות ההצצה אל הזירה,
  המלאה גלאדיאטורים שהם חיות טרף
  ודם מציף את תת ההכרה.
  תחליף תחנות -תמיר ערוצים

  תשוטט כאוות נפשך בעולם.
  תחשוב שאתה מחוץ לכל זה
  לא נוגע לך- זה שם…
  אבל בינתיים, בעצם מה שקורה
  זה שאתה עוד אחד שיורה ויורה.
  מתרגל לחסל, בלחיצת כפתור
  חיית טרף

  -גלאדיאטור.

 • אוקה   ביום 2 באפריל 2005 בשעה 12:34

  רוצים להופיע בטלויזיה.יש כאלה שעושים בכוונה דברים מצחיקים רק בשביל הסיכוי שיראו את האודישן שלהם בטלויזיה ומצד שני יש את אלה שבאו כי הם רצו חוות דעת מקצועית על שירתם. אי אפשר להגיד לכל מועמד מילות עידוד מפה ועד הודעה חדשה ולסבן אותו- עדיף להגיד את האמת בפרצוף למרות שהיא כואבת. מה עדיף? שיבזבזו עשרות אלפי שקלים על שיעורי פיתוח קול/ בתי ספר למשחק ושירה? חוץ מזה, מי שרוצה להיות בביזנס צריך לפתח עור של פיל וכבר באודישנים זה צריך להתפתח.

 • איילת   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 14:55

  ואולי זה קשור לזה שמעולם לא ראיתי כוכב נולד ואין לי מושג בפוליטיקה של הז’אנר. כן ראיתי את הקטע והמועמדת אכן צווחת את ראותיה במקומות בהם רכות היתה ראויה להם. הואיל וזהבה בן היוותה תקדים בזמר שלוש המשאלות, נתעלם מהעובדה שהיא שרה “אבל על חוף ירדן כמו מהומה לא קרה”, מה ציפית מהשופטים שיגידו לה? את שרה מצוין ולכן אנחנו לא רוצים אותך בתחרות?
  אני לא תומכת בגסות רוח אבל קוצי מוצי בכל מחיר זה גם לא נשמע לי שוס.

 • איילת   ביום 21 במרץ 2005 בשעה 20:15

  הסתכלתי שוב על הוידאו.
  אני רק לא מבינה למה צביקה הדר ביקש ממנה “לא להפסיק לשיר”. במקרה הספציפי הזה, זו תהיה טובה גדולה להרבה אנשים אם היא כן תפסיק לשיר.
  חוץ מזה אני באמת לא מבינה על מה ההתרעמות. זו לא תחרות נחמדות, זה גם לא ממש ריאליטי. זו תחרות שירה ובניגוד לתוכניות אחרות (יופי למשל) עניין הטעם לא רלבנטי כשמדובר במישהו ששר ליד הצליל.

השאר תגובה