הסיבה האמיתית לביקור של פוטין

כולנו יודעים שיש דבר כזה כמו “חדשות חוץ” ואפילו חדשות כלכליות מהעולם, ואנחנו עלולים לחשוב שגם באמת יש לנו מושג כלשהו על מה שקורה. האמת המרה היא שהעיתונות הישראלית, כמו העיתונות האמריקנית ברובה, די תקועה בישבן של עצמה והנוף שנשקף ממנו הוא, אפעס, לא מי יודע מה. אנחנו לא באמת יודעים מה קורה היום בעולם.
ואז קורים כל מיני דברים מוזרים ומפתיעים, כמו הביקור הראשון מעולם של נשיא רוסיה בישראל. כותרות השבוע שעבר שאלו – ובצדק מסויים – מה לעזאזל הוא רוצה? פתאום הוא מודיע שהוא מגיע, אף אחד לא יודע למה, ורק יום או יומיים לפני הביקור מספרים לנו שהוא הולך לדבר עם שרון על מלחמה בטרור, אספקת אורניום לאיראן ואספקת ציוד לחימה לסוריה.
אוקיי, אז אנחנו יודעים מה שרון רוצה מפוטין – אבל מה פוטין רוצה משרון? לו העיתונות שלנו הייתה עוסקת קצת יותר במה שקורה בעולם (ארה”ב היא לא “העולם”), היינו אולי בקיאים יותר בסיפור חברת הנפט יוקוס, שפוטין ניסה בברוטליות להלאים. את חודרקובסקי, בעליה הקודם של החברה, אפשר לראות בימים אלה בכלוב ברזל, ולמרות שפסק הדין במשפטו נדחה – בסמיכות מעניינת לביקורו של פוטין אצלנו – ברור שכל העסק מסריח מאד. כיצד קורה, בין לילה, שאחת מחברות הנפט הגדולות בעולם מתדרדרת ממצב שבו יש בקופתה 20 מיליארד דולר למצב בו היא חייבת עשרות מיליארדי דולרים במיסים לממשלת רוסיה? האם מדובר באמת בחיסול פוליטי כמו שטוענים חודרקובסקי וכמה גורמים אחרים?
בכל אופן, כדאי לדעת שהחבר נבזלין, הבעלים הנוכחי של החברה, שהבעלות הועברה אליו במחטף מאלף, מבוקש על-ידי משטרת רוסיה בחשד שהזמין מעשה רצח.
האם פוטין הולך להציע לשרון עיסקת בראון-חברון (או במקרה שלנו נבזלין-אורניום)? האם הוא מנסה לעשות עיסקה סיבובית שתכלול את ארה”ב? אולי להציע עזרה במלחמה בטרור ובהורדת מחיר הנפט תמורת העברה שקטה של יוקוס לידיו? לא ברור, אבל נראה שהסיפור הרבה יותר מעניין ממה שתספר לנו העיתונות.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • יאן   ביום 28 באפריל 2005 בשעה 18:49

    זה לא עניין של הרעה בעסקים או היעלמות כסף מן הקופה. פשוט הממשל החליט שהם לא שילמו מס לפי החוק משך שנים רבות.
    כיסוי חדשות החוץ בתקשורת בישראל (מלבד “הארץ”) אכן עלוב ביותר. מלבד ארועים חריגים כמו מות האפיפיור, או ההפיכה באוקראינה, לא ניתן כמעט בכלל סיקור למאורעות שאינם נוגעים לישראל או ליהודים בתפוצות.

  • אבנר   ביום 28 באפריל 2005 בשעה 23:10

    נסו להיות זר בגרמניה, בשוודיה, אתם יודעים מה – בארה”ב. על מה שקורה בעולם, כולל אגב ישראל, תדעו דרך אתרי האינטרנט של המדינה ממנה באתם. התקשורת באה למכור (עיתונים, פרסומות, מה שצריך) ומה שקורה אצל אחרים הוא לא כל כך מעניין (אלא אם כן מדובר באיש שילד תאומים סיאמיים שאחד מהם מדבר הודית והשני פקיסטנית).

השאר תגובה