זה כואב רק כשאני מתעוררת

מישהי שאני מכיר, אמרה לי פעם שהיא “נראית נורא כשהיא מתעוררת”. כשהגבתי בגיחוך היא אמרה לי שאני חושב שזה מצחיק רק בגלל שאף פעם לא ראיתי אותה קמה משינה. רצה הגורל, ויום אחד זכיתי לראות אותה מייד אחרי שהתעוררה – וניכר שהיא ישנה רע. היא גם נראתה לא משהו. קיימה והבטיחה.
הנקודה היא שזה לא גרם לה להיראות פחות מושכת בעיני (ומדובר, זאת חשוב להדגיש, בבחורה מושכת בהחלט). זה לא שגיליתי את האמת האיומה ולא יכולתי להסתכל עליה שוב; פשוט הפנמתי את העובדה שהיא לא נראית טוב באותה המידה כשהיא מתעוררת.

בסיפור הזה נזכרתי כשראיתי את הפרק הראשון של “עקרות בית נואשות”. באחת הסצינות סוזן מאייר (טרי האצ’ר), מוצאת את עצמה על הבוקר, פרועה ולא מאופרת ועם שקית זבל ביד, מול מייק השכן בו היא מאוהבת.
האצ’ר, הזכורה לטוב מ”לואיס וקלארק” (לואיס), מ”סיינפלד” (“הם אמיתיים והם נהדרים”) ומהרבה תפקידים אחרים, היא יותר מסתם אשה יפהפיה. היא נראית כמו מישהי שהיינו מוכנים לקום איתה בבוקר (אני מתכוון לאופי המצויין שלה, כמובן). והיא גם שמורה היטב – מגלמת דמות בת 35 למרות שכשהסדרה צולמה הייתה כבר בת 40. אני לא יודע איך היא נראית כשהיא מתעוררת אבל בשאר היום היא נראית באמת טוב.

איכשהו, נדמה לי שהסצינה הזו בסדרה יושבת על נקודה מאד בעייתית אצל הרבה בחורות. זה כמו לומר למישהי שיש לה תחת גדול, סתם בשביל לבעס – לא רק לא יפה אלא גם נמוך (מתחת לחגורה הייתי אומר). אז בלית ברירה, לאלו שעוד לא שמעו על זה: בנות! אתן לא צריכות להיראות טוב בבוקר!

אני חושד שהעניין הזה של להיראות טוב או לא להיראות בכלל, שייך לימים בהם תכלית חייה של אשה הייתה להינשא. רבבות חתנים אומללים וודאי גילו לזוועתם שהאשה שנשאו נראית אחרת לגמרי כשהם הולכים לישון וקמים בבוקר. היום, כשהנישואים כבר לא מוסד קדוש בעיני כולם, עדיף להקפיד על אמת בפרסום. 

והנה תמונה שבה טרי האצ’ר נראית רע למרות שהיא לא קמה מהשינה.  

גם בחורה יפה לא יכולה להיות יפה תמיד.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • אפרת   ביום 21 במאי 2005 בשעה 21:33

    ועוד משהו – אמנון שמוש (סופר) כתב פעם בקובץ הסיפורים “קנה וקינמון” שאין אישה שהיופי לא מצוי בה – באחת היופי מצוי בשדיים, בשניה בעיניים, בשלישית היופי מצוי דווקא בכתפיים וכך הלאה.

  • רוני   ביום 22 במאי 2005 בשעה 8:53

    אבל מתי התובנות המתוקות שלך יכונסו כבר לתוך עלילות, כמו שאתה יודע לעשות היטב?
    מחכה.

השאר תגובה