חוק לאיסור הזין

בתיקון לחוק העונשין, עבירות מין (התשל”ז 1977), שהוכן על-ידי מחלקת הייעוץ והחקיקה במשרד המשפטים, נאסרה הפצת איבר המין המכונה “זין”.

סעיף 345 לחוק אוסר על אדם להחדיר איבר מאיברי הגוף או חפץ, לאיבר המין של אשה, ומי שעובר על כך עשוי לקבל עונש של עד 20 שנות מאסר. “בתקופה האחרונה פשתה תופעה של שימושי באיברי מין המשמשים לעבירות מין ומכונים ‘זין’, כולל אצל בני נוער. כמו כן, מיובאים למדינת ישראל איברי מין בכמויות לא מבוטלות. כשכלים אלה קלים להשגה ומוצגים בריש גלי, זה מקל על ביצוע עבירות מין מהותיות, ועלול ליצור רושם בקרב הציבור שרשויות אכיפת החוק מפגינות סלחנות כלפי השימוש במין בכלל”, נכתב בתזכיר החוק.

בנוסף, מצוין כי יש קושי לאכוף את הסעיף על מוכרים ויבואנים, משום שהדרישה החוקית היא להוכיח שהכלים הללו משמשים לביצוע עבירות מין. “זין” יכול לשמש גם ככלי נוי, או לפעילות מינית שאינה מופיעה בתיקון לחוק העונשין. וכאן הבעיה. “זין”, למעשה, עשוי לעורר ספק שמא הכלי משמש לצרכים אחרים, ולא לעבירות מין. כאשר אין סימנים ברורים, יכול להתעורר ספק באשר לייעודו של הכלי.
בתיקון, למעשה, מובהר שגם אם כלי מסוים, כמו ה”זין”, עשוי לשמש גם למטרה מותרת – אם עיקר ייעודו הוא שימוש לעבירות מין, החזקתו אסורה, והתיקון לחוק קובע שה”זין” נועד בעיקר לשם מין.
בדברי ההסבר לתיקון נכתב שהזימוש ב”זין” וייבואו הפכו ל”מכת מדינה”. המונח ‘זין’ מוכר בשפת הרחוב, ואף זכה לעיגון מפורש במילונים מסוימים”, נכתב בדברי ההסבר.

(הטקסט הזה הוא פרודיה המבוססת על ידיעה של טל רוזנר ב-ynet. היא נועדה לצרכי ביקורת והומור ואין ליחס לה שום כוונות אחרות)

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • שוקי   ביום 26 ביוני 2005 בשעה 12:31

    על כך כבר פסק הראשון לציון ר’ קלינטון שלפעמים סגיר הוא רק סיגר

  • דרור   ביום 26 ביוני 2005 בשעה 17:17

    I didn’t smoke a cigar with that woman

  • גילעד   ביום 26 ביוני 2005 בשעה 12:29

    סיגרים. בדיוק מאותה סיבה.

השאר תגובה