כת פלורת המעיים

נירמו הפנה אותי לידיעה החשובה הזו על הכת שסוגדת לקנקן תה.
זה שכנע אותי לחשוף רעיון נוסף שיש לי, לכת שתסגוד לפלורת המעיים. אני לא מציע להקים כת כזו, אלא חושב שהיא תתפתח מאליה וייתכן שתקיף את רוב האנושות.

הפלורה, כפי שאתם יודעים או לא, מכונה לפעמים גם “צמחיית המעיים” והיא מורכבת מאוסף של חיידקים “טובים”, שאחראים לאקולוגיה של מערכת העיכול. הם עוזרים למעיים לעשות מה שהם צריכים לעשות, וכשהם פוגשים חיידקים רעים הם ישר שולפים עליהם.
אחת המצוקות הגדולות של תרבותנו, היא הפגיעה החמורה בפלורת המעיים היקרה. קרב ענקים מתחולל, בין הפלורה לבין האנטיביוטיקה (שהורגת גם את החיידקים הרעים וגם את הטובים), כל הזבל ששמים לנו באוכל, וכל מיני פטריות, עובשים, טפילים. ממש מלחמת אור בחושך.

דגלס אדמס מתאר באחד מספריו כת שהגיעה למסקנה שארוחת הצהריים היא מרכז הפעילות הרוחנית של האדם, ולכן היא צריכה להיות טובה.
לדעתי, זהו רק עניין של זמן עד שכת כזו תתקיים במציאות, בהבדל אחד: היא לא תסגוד למערכת העיכול בכלל אלא לפלורת המעיים, הישות שמגנה עליה. הפולחן המתבקש יהיה אכילת מזון פרו-ביוטי.

חשוב להסביר: האנטיביוטיקה היא האוייב הגדול ביותר של פלורת המעיים. הפרו-ביוטיקה – מיוגורט ועד לממתקים חדשניים לילדים – היא בת-הברית החשובה. ומכיוון שההגנה על הפלורה מייצגת את תמצית הערכים של “העידן החדש” (דאגה לסביבה, הגנה על בעלי חיים, אורח חיים בריא, תזונה מאוזנת), אז ברור שבעתיד הלא רחוק היא תהפוך למוקד הפעילות הניו-אייג’ית באשר היא.
תחשבו על זה: האלוהות הקטנה שנמצאת בתוך כל אחד מאתנו…

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • jtm   ביום 22 ביולי 2005 בשעה 14:51

  שגם בספר הרביעי של מדריך הטרמפיסט לגלקסיה (“היו שלום ותודה על הדגים”) אדאמס כתב על משהו דומה. ונראה לי שגם איפושהו ב”סוכנות הבילוש של דירק ג’נטלי” או ב”שעת התה הארוכה והאפלה של הנפש”. והיתה גם ההופעה הזאת של הכת שסוגדת לאפים בסרט של המדריך.

  אני – אני סוגד לאדאמס, כי יש (היה) נביא בעירנו. 🙂

  עוד דבר: קוד ההפעלה שאני צריך למלא הוא: “cate24” (24 הוא ההפך של 42).

 • שושי   ביום 8 ביולי 2006 בשעה 16:56

  נשמע הגיוני.
  נדמה לי שיש הסבר מקובל באבולוציה שיצורים קטנטנים באו מאי-שם והם הם המפיחים בנו אנרגיה.

  אלה המיטוכונדריה שיש להם DNA משלהם והם התנדבו להיות תחנות הכח של התאים.

השאר תגובה