מח”שבנו לעצמנו

טוב, אז מח”ש תחקור מחדש את ארועי אוקטובר. חקירה מחודשת צריכה להיות – אל תטעו בעניין הזה. אבל האם מח”ש היא זו שצריכה לחקור?

ארועי אוקטובר עוררו במגזר היהודי כעס, פחד ושנאה כלפי הציבור הערבי. העיתוי המטומטם, שנבחר כנראה במידה רבה מתוך שאיפה צינית להביא לתוצאות אלימות, בוודאי לא הועיל. מעט אחרי כבר נודע שהיו מעורבים בארועים הללו פרובוקטורים פלסטינים, חלקם חמושים, ונותר החשד שקשה להתנתק ממנו – שהארועים הללו תואמו עם הרשות הפלסטינית שבדיוק פתחה באינתיפאדת אל אקצא.

אבל בין זה לבין הנסיבות הספציפיות בהן נורה כל אחד מההרוגים יש מעט מאד. סביר להניח שהיו תקלות, תאונות, הרג בשוגג, ירי מתוך בהלה וכיוצא באלו. אבל לפחות בחלק מהמקרים העדויות מהשטח כמו גם הזהות של ההרוגים והעבר נטול-האלימות שלהם, מעוררים ספקות קשים לגבי ממצאי החקירה הראשונה של מח”ש.

להזכיר, זו אותה משטרה שפרשיה דרסו את מפגיני “זו ארצנו”. אותה משטרה שדפקה מכות לעוברי אורח שנקלעו לכביש החסום בשביתת הסטודנטים. זו אותה משטרה שביותר מדי מקרים – מכנופיית מע”צ ועד עמוס ברנס – הרשיעה אנשים שזוכו אחר-כך, על סמך הודאה שנגבתה בכוח, או על סמך ראיות ספק-מפוברקות. גם כשיש זיכוי, כמעט אף פעם אין מסקנות אישיות.

אז עכשיו מח”ש תחקור מחדש ואולי והפעם יימצאו שעירים לעזאזל. או שאולי יהיו מסקנות אישיות נגד בכירי המערכת שהיו אחראים, אם לא במעשה אז במחדל? איכשהו לא נראה לי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איריס   ביום 29 בספטמבר 2005 בשעה 16:15

  של השעירים לעזאזל.
  אפשר להשתמש בממוחזרים, הלה כהן, למשל, וענונו, אפילו ברנס יכול.

 • טל   ביום 29 בספטמבר 2005 בשעה 16:40

  כמי שעוקב מקרוב אחר פעולתה של מח”ש כבר חודשים ארוכים, על רקע התנכלויות שוטרים להומוסקסואלים, אני יכול להגיד שהתוצאות לא הפתיעו אותי.

  זו יחידה מנוונת ומעוותת לחלוטין, שחבריה חוקרים את עצמם, ושהאמת איננה בהכרח נר לרגליה. היא עושה שימוש במונח הערטילאי “חוסר עניין לציבור” כדי לסגור תיקים על הומואים שהוכו ונדרשו לטיפול רפואי, או נערים שנעצרו לאחר שהתנשקו מול חומות ירושלים.

 • ת"ת   ביום 29 בספטמבר 2005 בשעה 16:50

  זו אותה משטרה שביותר מדי מקרים – מכנופיית מע”צ ועד עמוס ברנס – הרשיעה אנשים שזוכו אחר-כך, על סמך הודאה שנגבתה בכוח, או על סמך ראיות ספק-מפוברקות.

  מי שמרשיע הוא בית המשפט ולא המשטרה. ככל הנראה בית המשפט צדק כאשר הרשיע גם כנופיית מע”ץ וגם את עמוס ברנס. אם הם נוקו מן ההרשעות מאוחר יותר, אז זה רק בגלל שנמאס להתעסק איתם, ולא בגלל שלפני כן הורשעו בלא סיבה.

 • שוקי   ביום 29 בספטמבר 2005 בשעה 18:56

  אתה צודק, הייתי צריך לומר “הפליל לא “הרשיע”

השאר תגובה