נגד העברת “ארץ נהדרת” לשבת

בתחתית הפוסט הזה תמצאו לינק לעצומה בבלוג של אוריאל, האחיין התותח שלי. גם אחד הבלוגרים הכי צעירים בארץ וגם כת”צ מחונן בהתהוות. עכשיו הוא גם קיבל לינק מהשער של תפוז.

אני חושב שכדאי גם לכם ללכת ולחתום. הייתי מציע לכם לחתום, ולו כדי להוכיח שבעידן האינטרטנט יכול ילד עם בלוג להשפיע על סדר היום העיתונאי. אבל אל תעשו את זה מהסיבה הזו – כי אז תתנו פתחון פה למי שיטען שהעצומה לא באמת מייצגת את דעתם של החתומים עליה.

אני מציע לכם לחתום על העצומה כי הטענה הבסיסית של אוריאל נכונה: זה לא הוגן ולא חכם להעביר את “ארץ נהדרת” לליל שבת. לא חכם בגלל שזה בזבוז עצום של רייטינג – חלקם של הכיפות-הסרוגות באוכלוסיית ישראל הוא 15 או 20 אחוז אם אני זוכר נכון, ואני מניח שחלקם בין צופי התוכנית הוא גדול לפחות באותה מידה.
זה לא הוגן כי זה מהלך שמקפח צופים וותיקים של התוכנית, שהם גם ילדים שומרי שבת כמו אוריאל. הרי הם חלק ממודל עסקי – הם צופים, המפרסמים משלמים. לכן, זהו כוח הקנייה שלהם שמפרנס, בסופו של דבר, את הזכיינית קשת. לכן, גם אם בקשת לא מבינים את זה, זו פגיעה ב”לקוחות” שלהם. הצעד המתבקש הוא מרד צרכנים. אבל אפשר להתחיל בעצומה.

אז תיכנסו עכשיו ותחתמו. גם אם אתם עצמכם לא נפגעים, אבל כן מזדהים עם אלו שנפגעים. גם תעשו משהו בשביל זכויות הצרכנים בארץ הנהדרת שלנו, וגם תעשו את היום לאוריאל, שהוא אחלה בלוגר ואחלה אחיין.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • חילוני   ביום 3 בנובמבר 2005 בשעה 19:32

  דקה אחרי שלדוסים בארץ יהיה אכפת מהזכויות ש ל י
  ושתי דקות אחרי שהם יפסיקו ללנסות לכפות עלי את הדת המסריחה שלהם

 • ת"ת   ביום 3 בנובמבר 2005 בשעה 19:54

  הייתי חותם על העצומה שתקרא לביטולה המיידי של התוכנית. התוכנית היא רצף של הכפשות מתועבות, הסתה אתנית ירודה וסמל להתדרדרות רמת הטלוויזיה בארץ. היא משמיצה בשיטתיות ובניבזות את הקהילות האתניות השונות היושבות בארץ. קחו את לובה הקופאית. לו היו היהודים מוצגים כך בטלוויזיה באחת ממדינות העולם, היינו מוחים ומשתוללים וקוראים לנסנקציות נגד מדינה כזאת. אבל אצלנו הכל מותר, הגזענות, הלאומנות, ההסתה, התעללות בחלשים…

  כמה עצוב שהצפייה בתועבה הזאת עושה לאוריאל את היום

 • ארצ'י באנקר   ביום 3 בנובמבר 2005 בשעה 21:08

  אוי, כמה שאני אוהב שמרנות/צדקנות/צביעות….

  המצב בארץ נפלא: אין גזענות, אין התעללות בחלשים, בכל נפלא ונהדר, וזה רק התוכנית הגועלית הזו, שמקלקלת הכל, פויה… 🙁

 • ארצ'י באנקר   ביום 3 בנובמבר 2005 בשעה 21:12

  כן, בטח, אני תיכף אכנס לחתום על עצומה, ולהיאבק על זכויותיהם של הדתיים האומללים…
  שוקי היקר, אתה ואוריאל אולי אכלתם קצת ממולאים בצהריים?
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3163661,00.html

 • אוריאל שכטר   ביום 3 בנובמבר 2005 בשעה 21:49

  ארץ נהדרת היא תוכנית סבירה והיא חלק מההווי הישראלי.
  עכשיו אתם אומרים על ארץ נהדרת שזה דבר מגעיל אבל על השכן הרוסי ממול אמרתם שהוא סתם רוסי מסריח.

 • קונספי רטיבי   ביום 4 בנובמבר 2005 בשעה 9:46

  ומצחיק שהעלית אותו כשיקול.
  לגבי המגזר סרוג הכיפה – יש צדק מסויים בדברים שלך, אבל באמת יש כמה דברים דחופים יותר – כמו למשל להצטרף לקריאה נגד סגירת 88FM

  ארץ נהדרת תוכל לחכות, בתקוה שהרמה שלהם השנה תישאר רמה שתצדיק איזושהי עצומה בעד שידורים שלהם. בדרך כלל בעונה שלישית יש ירידה.

 • אוריאל   ביום 4 בנובמבר 2005 בשעה 13:57

  הבאמת טוב שלא קראתי להם צוררים כי זה לא נכון.
  למה בגידה?
  כי כשהיה המכרז אז הכל היה בסדר והיתה מעין הגמוניה בין דתיים וחילונים.
  אבל כשנגמר המכרז אנחנו כבר לא שווים כלום

 • רועי   ביום 4 בנובמבר 2005 בשעה 15:46

  בגלל שאתם לא יכולים לראות, אז גם *אני* צריך לסבול? לרוב האנשים במדינה הזאת יותר נוח לראות טלוויזיה ביום שישי בערב (ויעידו אחוזי הרייטינג הגבוהים בערב שישי לעומת כל יום או שעה אחרת). זה שאתם הטלתם על עצמכם מגבלות הזויות – זבשכ”ם. אנחנו לא חייבים לעשות שמיניות באוויר בכל פעם שמשהו מפריע לכם.

  ובכלל, לא שמעתם על ההמצאה ששמה וידאו? זה מכשיר מדליק למדי, שאפשר להקליט באמצעותו תוכניות שמפספסים. כן, מה שאתם שומעים. מפעילים אותו לפני כניסת השבת והוא מקליט ה כ ל. אח”כ אפשר לצפות בזה אחרי יציאת השבת.

 • שוקי   ביום 5 בנובמבר 2005 בשעה 3:18

  אתה פטפטן גדול. מדבר נגד מעשי עוול אבל מביע ניכור כשמדובר בדתיים. מוסר כפול וצביעות זה לא יותר טוב מצדקנות.

 • אוריאל שכטר   ביום 5 בנובמבר 2005 בשעה 20:18

  אם מישהו הוא צימחוני אז לדעתך לא צריכים לדאוג לו שיהיה משהוש שהוא יכול לאכול.
  גם הוא מגביל את עצמו.

 • רועי   ביום 5 בנובמבר 2005 בשעה 22:03

  אם מישהו צמחוני, אפשר לסדר לו מנה של חסה. אבל אם לשכן שלו מתחשק לאכול סטייק, אז לא תהיה בעיה – הצמחוני יאכל חסה, והשכן יאכל סטייק. אין סתירה בין השניים. אבל בניגוד לאוכל, תוכניות טלוויזיה אי אפשר לשדר בו זמנית בשני מועדים… או שזה ביום שישי (כמו שמרבית האזרחים רוצים) או שזה ביום אחר. אי אפשר גם וגם.

  **אוף טופיק**
  אם אנחנו כבר מדברים על מזון ויחסי חילוניים/דתיים: שים לב שהצמחוני מטיל על עצמו מגבלה ולא אוכל בשר, אבל לא מעניין אותו ולא איכפת לו אם השכן שלו יאכל סטייק. בניגוד אליו, דתי שומר כשרות יטיל על עצמו מגבלה ולעולם לא יאכל בשר וחלב יחד, אבל אם מי שיושב לידו יאכל -רחמנא ליצלן- חזיר, אזי תקום מהומת אלוהים. במקום להטיל מגבלות על עצמם, הדתיים מרחיבים את המגבלות הללו ומטילים אותן על כל הסביבה. נקודה למחשבה.

 • גיקי   ביום 7 בנובמבר 2005 בשעה 1:54

  אני כשלעצמי, ואני אדם דתי, לא מזיז לי שמישהו מעשן חזיר בשבת לידי. כלום. את העונש הרי הוא יקבל, לא אני. אבל –
  אחד מעקרונות היהדות הוא ערבות הדדית. כאשר חברך מצטער, עליך לעזור לו. ואם אתה טועה, הוא צריך להעמיד אותך על טעותך.
  האיכפתיות מגדירה את העזרה. לבן שלך אתה תטיף מוסר, תלמד אותו, ותעזור לו , כי איכפת לך ממנו ואתה לא רוצה לראות אותו נכשל. לאדם זר לא, כי לא איכפת לך ממנו.
  אבל צריך להיות איכפת לך. כי כל ישראל אחים וערבים זה לזה.
  למרות כל זאת אני לא מעיר. לאנשים. זה מזיז לי כשלג דאשתקד, פשוט עובר לידי. באמת. מה לעשות – פשוט לא איכפת לי ממכם, חילונים יקרים, הגיהנום שלכם הוא שלכם. תיהנו.

 • אוריאל   ביום 7 בנובמבר 2005 בשעה 20:25

  זה ממש שטויות תראה טלוויזיה כמה שבא לך בשבת.
  תאכל חזיר עם רגלי צפרדעים. מה זאת בעיה שלי?!
  אבל לשים תוכנית שהיא כמעט לאומית בשבת זה לא פייר כלפי הציבור הדתי.
  לכאורה מה שהם עשו הוא חוקי בעליל!
  לא רק לכאורה אלא הוא אכן חוקי אבל הם פשוט רימו אותנו במכרז ויש עוד עשר שנים עד המכרז הבא.

 • אוריאל   ביום 13 בנובמבר 2005 בשעה 21:21

  הם לא צריכים אותנו רק לרייטינג אנחנו גם כוח במכרז הבא.
  הם באמת לא חייבים לנו כלום אבל הם צריכים להבין שהם משחקים באש.

 • אורי   ביום 11 בפברואר 2009 בשעה 11:27

  נראה לך הכיפות השרוגות או הדתיים רואים את התועבה הזו? חחח אני מצביע ליכוד ותמיד ראיתי את התוכנית אבל אחרי התוכנית שלאחר המבצע בעזה הפסקתי ולא אראה את הזבל השמאלני סופר סופר קיצוני הזה יותר בחיים וכך גם רבים שאני מכיר. הכיפות השרוגות והדתיים בכלל לא רואים את זה מלכתחילה.

 • שוקי   ביום 11 בפברואר 2009 בשעה 12:18

  סרוגות כותבים בס’.

 • חתול תעלול   ביום 4 בנובמבר 2005 בשעה 12:22

  טוב שהוא לא קורא לשידורי קשת “צוררים” עוכרי ישראל…

 • יוד   ביום 9 בנובמבר 2005 בשעה 20:09

  אמנם, באופן טבעי, אתה כותב באופן יותר בוגר מהילדים הנלהבים שמריצים את העצומות הנלעגות האלה, אבל בשורה התחתונה אין לך שום טיעון. אפשר אולי לטעון שיש לך ביקורת ברמת ההתנהלות הטלווזיונית-כלכלית של קשת, אבל איכשהו, לאור תוצאות העבר ולנוכח הרייטינג של התוכנית הראשונה ששודרה ביום ו’, לא נראה לי שממש משוועים שם לעצות שלך. ובכל מקרה, גם אם קשת עשתה כאן שיקול מוטעה מבחינה עסקית אין לזה שום קשר לטיעונים של כותבי העצומות.

  כתבת: “הרי הם (הצופים הדתיים) חלק ממודל עסקי – הם צופים, המפרסמים משלמים. לכן, זהו כוח הקנייה שלהם שמפרנס, בסופו של דבר, את הזכיינית קשת”.
  המודל העסקי כאן הוא מאוד פשוט. מי שצופה בתוכנית הוא כוח הקנייה. כהשדתיים לא צופים, הם לא נכללים ברייטיניג, מפסיקים להיות כוח קניה, ומפסיקים לפרנס את קשת. באותם ימים הם גם מפסיקים להיות “לקוחות” ואף אחד לא חייב להם כלום. אם הם רוצים הם בהחלט יכולים, כתגובה, להחרים את קשת גם כשהיא משדרת בימי חול, אבל איכשהו לא נראה לי שמריצי העצומות האלה בנויים מהחומר שמסוגל לוותר על כל מיני יצירות מופת ש”מאחדות את העם” כמו “כוכב נולד” ו”נולד לרקוד”.

השאר תגובה