שלי יחימוביץ’ יצאה מלכה

אף פעם לא הייתי ממעריציה הגדולים של שלי יחימוביץ’. הפעם היחידה שהייתי לצדה, באופן מוחלט, הייתה כשקיבלתי עותק ממכתב השיטנה ששלח לה רני רהב (ע”ע רעה רעה רעה). במקרים אחרים, גם אם הסכמתי עם השקפותיה – מה שלא תמיד קרה – כמעט תמיד הפריעה לי הדרך שבה הביעה אותן, שהייתה לעיתים בלתי-עיתונאית בעליל.
אבל עם כל הכבוד לעיתונות, ובלי להמעיט בערכן של כמה שטויות שאמרה בעבר, השבוע שלי יחימוביץ’ ללא ספק שיחקה אותה.
קודם כל, ההצטרפות לפרץ – נכון שהמעבר חד, נכון שהפוליטיקה מזוהמת אפילו יותר מהעיתונות, ונכון שהיא הצטרפה לרשימה מאד לא מכובדת של עיתונאים שצנחו לתוך בית הנבחרים. אבל זה מעשה אמיץ שככל שאני יכול לשפוט נעשה מתוך אידיאולוגיה – משהו שקשה לייחס להרבה עיתונאים ו/או פוליטיקאים.
האם מעבר כזה מעיתונות לפוליטיקה הוא תקין? מכיוון שיחימוביץ’ הייתה כבר הרבה זמן עיתונאית עם אג’נדה די ברורה, אני מניח שזה נסלח. בניגוד לחיים יבין – מר טלוויזיה בערב ומר אל-תדאג-אני-אציג-אותך-באופן-מאוזן בבוקר – את יחימוביץ’ קשה להאשים שהסתירה עד היום את דעותיה (כולל התבטאויות בנושא תמיכתה ברק”ח בתקופה בה עבדה בקול ישראל)..
אבל הכי אני מרוצה מההתבטאות האחרונה שלה, מהבוקר (בלינק), בנושא החרדים. אין ספק: בחורה עם ביציות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ת"ת   ביום 30 בנובמבר 2005 בשעה 19:06

  היא מתחנפת לחרדים משיקולים פוליטיים שקופים. ההתבטאות מעידה כאלף עדים שליחימוביץ יש לא יותר אידיאולוגיה מלאחרים.

 • נמרוד ברנע   ביום 30 בנובמבר 2005 בשעה 19:53

  גם אני שמח על הצטרפותה של שלי יחימוביץ’ לפוליטיקה הישראלית ולעמיר פרץ, במשך שנים היא ביקרה את הממסד מהתקשורת והגיע הזמן להפסיק לבקר ולהתחיל לעשות. בנוגע להתבטאותה בנוגע לחרדים עצוב לי שהיא לוקחת חלק בהתייחסות הפוסט-מודרנית הזאת אל החרדים, שאיכשהו מוציאה אותם – ציבור פרזיטי, לא יצרני, שלא מכיר בחוקי המדינה ומעדיף את בד”ץ על בג”ץ – ציבור נרדף ע”י המערכת הלבנה-שוביניסטית-אשכנזית-קפיטליסטית-דכאנית. התפיסה שאפשר ללכת איתם יד ביד בנושא החברתי היא ראייה צרה של המציאות מכיוון שהם לא תומכים בתקציבים חברתיים לצורך צדק חברתי והרחבת מתן השירותים החברתיים שממונים ע”י המדינה – אלא מתוך תפיסה של גידול דורות על גבי דורות של בערות, כפי שמחונכים ילדי אל המעיין וקבלת כספים מתקציב התמיכות, שמסמל יותר מכל את התנערות המדינה מהאחריותה לאזרחיה, לצורך מפעלי הרווחה שלה שמשמשים מקדם אלקטורלי יעיל לכל קבוצה פונדמנטליסטית.
  וכל זה עוד לפני שהתחלנו לדבר על מעמד האישה בחברה החרדית, שיחימוביץ’ מצטרפת במהרה (כמו רוב הפמיניסטית לצערי) למאבק המשותף לדתיים והשמרנים נגד פורנוגרפיה.

 • יוסף הנגר   ביום 1 בדצמבר 2005 בשעה 13:57

  מוטב לראות את הקריקטורה היומית היום בהארץ.
  יותר טוב מאלף מילים.

 • אביעד   ביום 30 בנובמבר 2005 בשעה 12:46

  אצל לונדון וקירשנבאום (שלא היה משום מה) היא יצאה מלכה.

  ירון לונדון בראיון שאולי מתאים יותר ל”ארץ נהדרת” ניסה לייבש אותה אבל שלי פשוט הצליחה להחזיר לו כפליים. כל הכבוד לה.

השאר תגובה