להחרים את קסטרו

לא, לא את פידל, את רשת קסטרו.

בלינק שבתחתית האייטם תמצאו הפניה לעדכון בפרשת הפרוות בחנויות קסטרו. מסתבר שהרשת הזו, ברוב חוצפתה, ממשיכה למכור בגדים שכוללים פרוות אחרי שהבטיחה שהיא מפסיקה עם זה.

אפשר להתווכח הרבה על עניין הפרוות. אישית, אני מודה שנעשיתי הרבה יותר מעורב מרגע שהתברר לי:
א. איזה חיה חמודה היא חורפן.
ב. שתעשיית הפרוות מקרקפת גם חתולים וכלבים.
ג. שלא טורחים להרוג את החיות לפני שמסירים מהן את הפרווה. פושטים את עורן בעודן בחיים.
רק כדי לסבר את האוזן: אין לי שום בעיה עם אכילת בשר ועם תעשיית מוצרי העור. אני חושב שיש הבדל בין לשחוט פרה בדרך שלא גורמת לה סבל, כדי להכין ממנה סטייק טוב, לבין פשיטת פרווה מחתול או כלב בעודם חיים כדי להוסיף “עיטור פרווה” למעיל של קסטרו.

מעבר לזה, התגובה של קסטרו לידיעה היא עלבון לאינטליגנציה והיא מוכיחה שזו חברה שאין לה שמץ של כבוד ללקוחות שלה. אז מה עושים? מאד פשוט: לא קונים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שינוי   ביום 4 בדצמבר 2005 בשעה 18:30

  עזוב לי חתכו בגיל שמונה ימים. הייתי תינוק בלי פרווה וכלום. סתם תפסו אותי וחתכו לי. עד היום קצוץ.
  ולפחות היו עושים מזה פרווה. סתם זרקו ועשו מסיבה.

 • בוב   ביום 4 בדצמבר 2005 בשעה 19:04

  לא ידוע לי על דרך ליצירת סטייק (או כל בשר אחר, חוץ מבשר אדם) שלא כרוכה ביצירת סבל לפרה(או לכל בעל חיים אחר).

  א. אם אתה חושב שתהיה מסוגל לעמוד בזה, תנסה לברר על תנאי הגידול של הסטייקים הפוטנציאלים ועל דרכי השחיטה שלהם.

  ב. בטיולי במזרח הרחוק גיליתי שפרות וחזירים יכולים להיות בכיף חיות מחמד עם מאפיינים “כלביים”/”חתוליים” , ושכלבים יכולים להיחשב אחלה “סטייקים”. הכל תלוי ביחסה של התרבות.

  ושלא תבין לא נכון, אני לא בגישה רדיקלית של “עד הסוף או כלום”, אני בהחלט חושב שזה לגיטימי להילחם רק באספקט מסוים של התופעה (מבחינתי גם העדפה של מנה צמחונית על בשרית פעם בחודש שווה הרבה). פשוט מהיכרותי איתך דרך הפוסטים שלך, אני מאמין שאתה תדע להתמודד עם מודעות חדשה וקצת יותר רחבה…

 • חנן כהן   ביום 5 בדצמבר 2005 בשעה 12:03

  הפעם מחאה נגד פגיעה בעובדים בלקוחות.

  שופרסל דיל – אני כבר לא לקוח שלכם

  http://info.org.il/irrelevant/item.php/113377680891183566

 • אינדי   ביום 5 בדצמבר 2005 בשעה 16:44

  לא העליתי בדעתי אפילו לדקה, שמדובר בפרווה אמיתית. הדברים האלה לא פסו מן העולם? קסטרו היו צריכים להיות יותר עם היד על הדופק מבחינת טרנדים. גם מי שלובש עור מכף רגל ועד ראש, לא מעוניין ללבוש פרווה שהיא הגרסה הרעה ביותר של התעללות בחיות, מה גם שיש לה תחליפים כל כך טובים.
  התגובה של קסטרו אומרת בעצם “אנחנו מבינים שטעינו אבל לא מוותרים על לעשות כסף על המוצרים שכבר נתפרו”. וזו פאדיחה אמיתית בשבילם.

 • יובל   ביום 5 בדצמבר 2005 בשעה 20:44

  מצידי שיחרימו את קסטרו (אני גם ככה לא קונה שם). אבל למה לא להחרים את פידל? דיקטטור אכזרי שמדכא מתנגדי משטר וזורק אותם לכלא?

 • כמה פרווה   ביום 5 בדצמבר 2005 בשעה 20:44

  ברנד שוויץ – פרוות העוברים העדינה שלי טרם נולדו וכבר הופשטו לחמם לי את החורף. כן גם כזו פרווה קיימת!!!!

 • שוקי   ביום 6 בדצמבר 2005 בשעה 3:02

  אולי דיקטטור, אבל שירותי הבריאות שמקבלים בקובה יותר טובים משירותי הבריאות בישראל. או בארה”ב לצורך העניין.

 • עמית   ביום 6 בדצמבר 2005 בשעה 14:37

  הם טוענים (אבל מי מאמין להם ?) שהם הפסיקו עם זה לגמרי.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3180241,00.html

  שימו לב לתגובות הקורעות 24 ו-25…

 • יובל   ביום 6 בדצמבר 2005 בשעה 20:07

  ובגרמניה היו אוטובאנים נהדרים.
  זכויות אדם קצת יותר חשובות בעיני משירותי הבריאות. חופש הדיבור חשוב יותר מסדר אזרחי וחירות פוליטית חשובה יותר מ-“להראות לאמריקאים”.

 • שוקי   ביום 6 בדצמבר 2005 בשעה 20:52

  וואלה? ספר לי – איפה יש את כל הדברים הנפלאים האלה?

 • RSM   ביום 7 בדצמבר 2005 בשעה 1:01

  Didn’t you confuse between equal and better? they aren’t the same you know? and the worst is that the health services are not even equal, but it is nice legend…

 • שוקי   ביום 7 בדצמבר 2005 בשעה 1:16

  יש חופש דיבור באמריקה, ולכן מייקל מור יכול לעשות סרט כמו “פרנהייט 911”. לא שלא איימו עליו.
  ובכל זאת, בוש שוב נבחר כנשיא. לפי דעה מסויימת זה נעשה באמצעות עיוות וזיוף, אבל עדיין חלק גדול מהאמריקנים בחרו בנשיא שמבטיח להם פחות חופש.
  מה זה אומר כבר כתב לפני 60 שנה אריך פרום בספרו “מנוס מחופש”: רוב האנשים בחברות המערביות לא באמת מעוניינים בחופש, ומפחדים ממנו.
  כך או כך, בארה”ב יש יותר אנשים שמתים כי אין להם כסף לטיפול רפואי, או גרים ברחוב כי אין להם כסף לשכירות, מאשר בקובה שבה טיפול רפואי ודיור הם בחינם. אז הם חיים בזבל ויש להם רפואת עולם שלישי – זה לא בגלל אלא למרות.

 • יובל   ביום 7 בדצמבר 2005 בשעה 16:21

  עירבת כל מני טענות שונות ונקודות שונות, ואני אנסה להתייחס אליהן לפי הסדר:
  בוש, מור, אמריקה – אף אחד לא איים על מייקל מור, למיטב ידיעתי. ואני מנחש שמור תאב הפרסום היה דואג שכל העולם ידע. מה שקרה זה שחברות סרטים לא רצו להפיץ את הסרט שלו, אך לבסוף חברה אחת הסכימה וכמובן שהרוויחה על זה בוכטה של כסף. העובדה שרוב האמריקאים בחרו בבוש, למגינת ליבך (וליבי) לא אומרת שום דבר לגבי הרצון שלהם בחופש. זו דמוקרטיה. אבל כל הנקודות הללו קצת טפלות – זה מזכיר לי ישראלים שכשמסבירים להם איך ישראל מדכאת את הפלסטינים ושוללת מהם זכויות אזרח באופו סיטוני, מצטדקים בתואנה שבארצות הברית אין נשיא שחור. מה הקשר? באותה מידה היית יכול להתלות בהפרת זכויות האדם בסין.
  מה רוב האנשים רוצים – ג’ון סטויארט מיל (“על החירות”) כבר כתב שיש זכויות שאסור למדינה לקחת, גם אם רוב האזרחים מסכימים על כך.זוהי בדיוק הדיקטטורה של הרוב. החירות היא ההבטחה העיקרית של הדמוקרטיה המערבית. תן לי לשאול אותך – פינושה שיקם את מעמדה הכלכלי של צ’ילה ושיפר את מצבם הרווחתי של מרבית תושבי המדינה (אלו שהוא לא כלא, כמובן). האם אתה חושב שגם הוא מנהיג בו היה צריך לתמוך, כמו קסטרו?
  “בארה”ב יש יותר אנשים שמתים כי אין להם כסף לטיפול רפואי” וכו’ וגו’ – ראשית כל, הקביעה הזו נכונה ולו רק בגלל שארה”ב מאוכלסת הרבה יותר מקובה. אבל גם באופן יחסי אני מניח שהטיעון תקף (אם כי היה נחמד לראות קצת נתונים). אז מה? על זה כבר כתבתי שבגרמניה בנו אוטובהנים נהדרים, ואני מוסיף עכשיו שסינגפור היא אחת מהמובילות בעולם בתמ”ג. כל זה לא מצדיק כליאת מתנגדי משטר ודיכוי חופש הדיבור.

 • בוב   ביום 7 בדצמבר 2005 בשעה 18:05

  שיעור התמותה של תינוקות שחורים כפול מזה של לבנים; שיעור התמותה של תינוקות בבירה האמריקאית וושינגטון – גבוה יותר משיעור התמותה במחוז קראלה בהודו, לפי הדו”ח השנתי על פיתוח אנושי של האו”ם; 37 מיליון אמריקאים חיו מתחת לקו העוני בארה”ב ב-2004; 20% מהילדים חיים בתנאי עוני

  http://www.themarker.co.il/tmc/archive/arc.jhtml?ElementId=nh20050909_6&origin=ibo&strToSearch=%FA%EE%E5%FA%FA+%FA%E9%F0%E5%F7%E5%FA&howMany=25&arcDate=&arcSymbol=&FromSearch=1

 • Jtm   ביום 4 בדצמבר 2005 בשעה 20:59

  שוקי – דרך השחיטה של החיות אכזרית ביותר. מתרוצץ באינטרנט סרטון שמראה בדיוק איך זה נעשה. היה לי די קשה לראות אותו, אבל בסופו של דבר ראיתי אותו פעמיים. קודם כל, מכים את החיות כדי להחניס אותן להלם, שלא יתנגדו. אח”כ מפשיטים מהם את הפרווה, כאשר מתחילים מהרגליים ולבסוף קורעים אותה דרך הראש שלהם. לבסוף חותכים את ארבעת הרגליים שלהם בגרזן קטן, וזורקים אותם למיכלית מלאה בכאלה שעברו תהליך זהה, כאשר רבים מהם עדיין בהכרה.

  בוב – שוקי גילה עוול חדש בשבילו. הוא מנסה לתקנו. הוא לא יכול לנסות לתקן את כל הבעיות בעולם, אבל הוא מתחיל בקטן. לבקש מאנשים להפסיק לקנות בקסטרו זאת בקשה מספיק פשוטה כדי לגרום למשהו (למרות שאני במקומו הייתי דואג בעניין הוצאת הדיבה). כשהוא יתוודע לאיוולות חדשות בעולם, הוא יעשה משהו גם כנגדן, אבל אי אפשר ללכת נגד הכל ביחד.

השאר תגובה