ברוכים הבאים: הבלוגספירה, בחירות 2006

לבלוג חדש האמת לפעמים כואבת התוועדתי לאחרונה. בטח יהיה לי יותר להגיד עליו בהמשך. בינתיים אסתפק בלומר שזה בלוג פוליטי מעניין מאד.

אני כבר לא זוכר אם קראתי עליו לראשונה אצל חמוטכה גדי שמשון, או אצל רעי ועמיתי יובל דרור (ומוסיף גם) או בבלוג של אשתו של, או באחד הבלוגים החשובים והטובים האחרים שצמחו בארץ בשנתיים-שלוש האחרונות.

ויכול להיות שראיתי את השם בפעם הראשונה באתר פוליטינט, שנדמה לי שפוסטים של כל אחד מהבלוגרים / בעלי אתרים / אחר __________ (מחק את המיותר) האמורים פורסמו בו לפחות פעם. זה אתר שחוץ מזה שאני מכיר אחד ממקימיו, ומפרגן, אני גם חושב שטוב שהוא קיים ומאחל לו הצלחה בחודשיים וקצת שעד הבחירות (אם תשתתפו זה יעזור).

בכל אופן, שימו לב שכל הלינקים בפוסט הזה מצביעים על אתרים שהם (בין השאר) מקורות מידע ובמות לביקורת, שלא מיישרת קו עם האג’נדה של היחצ”נים ויועצי התקשורת. אלה שמלעיטים בדיסאינפורמציה את ערוצי התקשורת הממלכתיים, ובעצם מכתיבים – ישירות או בעקיפיןם – את סדר היום הפוליטי.

הם נלחמים ביניהם על החדירה למדיה המסורתית, לערוצי “תקשורת ההמונים”. אבל לפניכם מונחת תקשורת המונים מסוג אחר. כזה שאתם יכולים לקחת בו חלק ולהשפיע על השיח הציבורי באמת. כמו ביום הבחירות, כשאתם מחליטים מה לשים בקלפי.

אני לא מסכים עם כל מה שאומר כל אחד מהאנשים שברשימה הזו. אבל אני חושב שלכל אחד מהם יש מה להגיד, ובחלק גדול מהמקרים לקרוא אותם מעורר מחשבה ויכול להוביל כל אחד מאיתנו לעיצוב ולחידוד עמדותיו בכל מיני נושאים. אני חושב שחלק מהאנשים האלה גם חושפים זרמים תת-קרקעיים בהלך הרוח של הציבור בישראל, או של סקטורים מסויימים. ואני חושב שהם, ואני, ואתם שקראתם עד כאן ועומדים לצאת לדרך – בסך הכל רוצים שיהיה טוב לחיות פה. חושבים שיש הרבה מקום לשיפור באיך שמדינת ישראל מתנהלת.

מקורות נוספים לחומרים כאלה, שאני שולף מהשרוול: אתר ארץ הצבי, הבלוג של צבי גיל, האתר המונומנטלי של תומר ליכטש, הבלוג המחודד בטטהקרה של ג’וני דו, הבלוג של עופרניקוס, ובוודאי טובים אחרים ששמם נפקד מהרשימה המאולתרת הזו – ואני מתנצל מראש.

בתגובות לרשימה הזו, אתם מוזמנים להזכיר שמות נוספים שראויים להיות פה.
אם אתם בעלי בלוגים, אתם מוזמנים להפנות לאלו מבין הכותבים שידברו גם אליכם.
ואם אתם פוליטיקאים, אז כדאי לכם לבקר ולעשות שיעורי בית. ברוכים הבאים: הגעתם לבלוגספירה.

שבת שלום.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

השאר תגובה