סדרי עדיפויות: פנקס הבוחרים

למרות שמעולם לא היה לי אמון רב בפרוייקט ממשל זמין, מדי פעם אני נותן לו הזדמנות. אני אומר לעצמי – ממילא כבר שילמתי, אז ננסה ליהנות.

כמו סרט ששילמת עליו, ולכן אתה מתעקש להישאר בו למרות שאתה, איך לומר, לא ממש נהנה – שזו כמובן הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות. מילא אכלת אותה ושילמת, אז למה להמשיך לסבול?

בכל אופן, למשמע תשדיר השירות בטלוויזיה בנושא בדיקת פנקס הבוחרים (בטור השני מימין, למטה), החלטתי שגם אני רוצה לדעת האם אוכל לתת את קולי לרע במיעוטו, או שתימנע ממני היכולת לממש את זכותי הדמוקרטית ולקבל דגנרטים חדשים בתור חברי-כנסת בכל זאת.

מי שלא מופיע בפנקס לא יוכל להצביע. בכל בחירות מתנגבת ללב התקווה שזה יקרה. שלא נצטרך להחליט. שלא נצטרך להתאכזב. אבל עם התקווה מתגנב גם החשש – אולי ברגע האחרון אחליט וארצה להצביע אך לא אוכל לעשות זאת? עדיף לבדוק.

בקיצור, נכנסתי לגוגל, חיפשתי “פנקס הבוחרים” והגעתי לאתר של משרד הפנים (הנה שוב הלינק). שימו לב שהלינק הזה והלינק הקודם שנתתי, זהים. הסיבה לכך היא שלא יכולתי לתת לינק ישיר לעמוד המוקדש לפנקס הבוחרים (או למעשה – לרשימת מספרי הטלפון של המענה האוטומטי שבודק אם אתה בפנקס או לא). אין לינק ישיר אליו (אפשר לעשות קיצור דרך ו-options וכל הטררם, אבל למי יש כוח עכשיו).

אני לא אאשים אתכם אם תוותרו, אבל כדי שתוכלו להשתכנע במה שאני אומר אני מציע לכם להיכנס בעצמכם, להסתכל, ולשאול את עצמכם אם זה כל מה שהצליחו לעשות בפרוייקט ממשל זמין עם המיליונים שהם בזבזו בשנים האחרונות. או אולי מאות מיליונים? ואגב – שקלים או דולרים?

מי בונה אתר חשוב כזה עם Frames? ולמה העיצוב כזה בלתי נסבל? ולמה לכל הרוחות יש כל כך מעט שירותים שכל כך קשה למצוא אותם? ולמה כשאני מגיע לעמוד שכותרתו “פנקס הבוחרים” מה שמחכה לי שם הוא לא הפנקס אלא מספרי טלפון? זה כמו עם אלה ששולחים לך אימייל “תתקשר אליי”.

באמת, למה לעזאזל אי אפשר להציע טופס בדיקה אונליין למי שרוצה לחפש את עצמו בפנקס הבוחרים? הם יכולים לטעון שזה מטעמי אבטחה, אבל זה יהיה שקר, כמובן. יש מספיק שיטות פשוטות להתגבר על הבעיה הזו, ומרגע שיש דאטהבייס שמחובר למענה טלפוני זה הרי לא היה צריך להיות מסובך מדי או יקר מדי להציע את השירות גם באינטרנט. נעשו בארץ כבר פרוייקטים מרשימים יותר.

אני לא יכול לומר שום דבר מלומד בנושא, או לקבוע חד משמעית האם אתרי הממשלה והמשרדים ירודים כל כך כי באמת יש הרבה מה לעשות או כי מה שנעשה נעשה רע. יש דעתי הלא מלומדת, היא שמדובר בערימת שחיתות ובירוקרטיה חסרת תכלית שמבזבזת את כספנו ונותנת תמורה עלובה – אבל זו דעתי. אתם, נסו להסתכל על האתר ולהחליט בעצמכם.

בקיצור: שירותים לאזרח (שיש לו מחשב) זה דבר מאד חשוב, ואני בעד. אני גם בעד יותר סעד והייתי מוכן לוותר בשביל זה על כמה שירותים. אבל סדר העדיפויות במדינה שלנו הוא כזה שאין כסף לסעד אבל יש כסף להעיף על פרוייקטים עם שמות יפים שלא נותנים לי את השירותים שאני באמת צריך.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • נועם   ביום 29 בינואר 2006 בשעה 9:49

  בדיוק עכשיו יש להם איזה קמפיין ברדיו עם השחקן המעצבן הזה מקצרים – שכחתי את שמו. אבל זאת לא הנקודה.

  הנקודה היא, שכמו שכתבת, האתרים על הפנים. אותי באופן אישי מרגיז שהם לא עובדים כמו שצריך בפיירפוקס, אבל גם כל מה שאתה כתבת נכון.

  למה אתה כותב את זה כאן, ולא איפה שיש לך יותר קוראים, ואתה יכול לבקש את תגובת המדינה? כלומר, במקום עבודתך ynet?

  נועם

 • שי   ביום 29 בינואר 2006 בשעה 22:13

  הוא עשה את פרוייקט מיחשוב בתי המשפט. התיאורים שלו “מבפנים” מסמרי שיער, לא פחות.
  פירמידת עובדים הפוכה (100 מנהלים בכירים, 50 מנהלים זוטרים, 25 ראשי תחום, 5 ראשי צוותים, מתכנת אחד. קוראים לו ספי.)
  מאות אנשים, במאות אלפי שעות אדם מתכנתים פרוייקט ברמה ירודה, לא מתועד, קשה לתחזוקה, תוך שימוש בכלים שפסו מן העולם (או שהוצעו לעולם ולא תפסו בשום מקום – למעט בפרוייקטים בארה”ק) תוך בזבוז משווע של כספי משלם המיסים.
  כנראה שככה נראים דברים שעושה הממשלה. ככה זה היה אצל הקומוניסטים במשך 50 שנה, אני לא רואה שום סיבה שזה יהיה אחרת אצלנו….

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   ביום 30 בינואר 2006 בשעה 20:29

  אם כותב הבלוג מתעלם מהן?

 • שוקי   ביום 30 בינואר 2006 בשעה 21:42

  עונה כשיש לו זמן

 • אוריאל שכטר   ביום 31 בינואר 2006 בשעה 20:24

  בשמחה הייתי עושה את כל השטויות האלה בשביל להצביע.
  מה לעשות נחכה כמה שנים.

השאר תגובה