חיסול עמונה, עדכון

ואם הזכרתי את מופז, אז אם תפתחו עכשיו (20:19) טלוויזיה אולי עוד תספיקו לראות אותו, חוזר ואומר וחוזר ש”מדינת ישראל היא מדינת חוק ואנחנו לא ניתן לקבוצה קטנה להכתיב את סדר היום בצורה אלימה…” ובלה בלה בלה.

לרגע חשבתי שכשהוא מדבר על “קבוצה קטנה” שמכתיבה את סדר היום, הוא התכוון למפלגה שלו. אחרי זה הבנתי שהוא מתכוון למתנחלי עמונה.

באופן אישי, אני לא התומך הכי נלהב של תופעת המאחזים. אני חושב שהיה הגיוני ומועיל יותר אם האנשים שגרים בעמונה – או בקריית ארבע לצורך העניין – היו מפנים את מרצם ליישוב ירושליים, למשל. יודעים מה? לחיזוק גושי ההתיישבות. לנטיעת עצי זית, להקניית ערכי הציונות לנוער, או לאריגת שטיחי מקרמה מצדי.

אבל התמונה שמצטיירת מהתקשורת – שהיא, כידוע, אובייקטיבית לגמרי – גורמת לי לחשוב שמי שרצה את העימות האלים במקרה הזה הוא לא המתנחלים.

מעניין להתייחס, ספציפית, לעובדה ששאול מופז במהלך ההתנתקות הצליח להסתיר את פרצופו ביעילות כה גדולה, מגיע עכשיו פתאום לדבר בפריים טיים על כך שמדינת ישראל היא מדינת חוק וכו’. אני מרגיש בטוח, מאד בטוח, כשאדם אמיץ כזה יושב במשרד הביטחון.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • צחוקים   ביום 1 בפברואר 2006 בשעה 22:31

  או בעפרה למשל, או בית אל?
  מה עם טיפונת יושר אינטלקטואלי? לא מופז,
  0דרעק בפני עצמו,קבע את תאריך פינוי עמונה,להפך, הוא סייע לבנייה בתפקידיו הקודמים והיה שותף לגרירת הרגליים.
  .
  מכיוון שברור שאינך בעד המאחזים או ההתנחלויות בכלל, מס השפתיים שאתה משלם פה ושם לנוער הנפלא בכיפות הסרוגות נראה ונשמע, אפעס, פתטי משהו, חנפני בעצם – לא הכריחו אותם ללכת מכות עם השוטרים או להתבצר על גגות. או שזה בגנים שלהם? שלכם?
  אל תיקח את זה אישית – הכל פוליטי

 • קובי   ביום 2 בפברואר 2006 בשעה 0:04

  בלי חלילה להעליב את השר “גבר-גבר” מופז, וכמובן בלי להסית (שהרי בפתחם של ימים חשוכים אנו עומדים וכדאי לשמור על התחת מכל משמר…) אני לא חושב שהוא עומד מאחורי התרגיל הפוליטי של פינוי הבתים בעמונה. לצערי, בראש המשרד החשוב בישראל עומד אדם די טיפש, קטנוני ונעלב , שילוב של דוד לוי ואיציק מרדכי גם יחד. עיינו ערך פיטורי בוגי, העריקה המאוחרת לקדימה, עמוד השדרה שהופגן אל מול ההתנתקות/הנסיגה מלבנון. סך הכל אדם די קטן.
  בתרגיל הנ”ל בחשו ידיו של אולמרט, בהשראתו של שרון ואולי אפילו בסיוע ובעידוד הבן המורשע, שהולך בקרוב למעשיהו.
  אז האמת צריכה להיאמר, שאין מה להיטפל למופז על מה שלא שייך אליו

השאר תגובה