ענת דמון: MP3

המוזיקאית ענת דמון התארחה מוקדם יותר היום בפורום המוזיקה של ynet.
אם בא לכם לקרוא את השאלות והתשובות אז תפסיקו לקרוא ותקליקו כאן.

יהיה לכם מעניין במיוחד אם אתם בעצמכם עוסקים במוזיקה, כי יש לכם הזדמנות לדבר עם מישהי שהצליחה לעשות את זה – להיכנס ל-AMG (חפשו Anat Damon), להגיע לאולם המרכזי בפסטיבל MIDEM בקאן, ולהוציא אלבום – ובקרוב עוד אחד.

העצלנים שביניכם, ואלו שאין להם סבלנות, יכולים לקפוץ ישר לאתר של דמון ולהוריד את הסינגל, עם קצת תמונות ומידע.

מי שמתלבט מוזמן לקרוא כמה ציטוטים מהאירוח.
[הטקסט ללא גרשיים הוא סיכום של התשובות. המשפטים בגרשיים הם ציטוטים]

שאלה: מה מביא אישה כמוך, בתחילת שנות השלושים לחייה, לעזוב משרה נוחה בהייטק וללכת לעשות מוזיקה?
תשובה: כל החיים אהבתי מוזיקה וכתבתי מוזיקה לעצמי. פתאום, באמצע החיים, התברר לי שהחומרים טובים ושאני יכולה להוציא אלבום. זו הייתה הפנטזיה שלי, אז ברור שעזבתי את ההייטק והלכתי להגשים אותה.

שאלה: מהן ההשפעות המוזיקליות שלך?
תשובה: ביטלס, ג’ף לין, פיקסיז. וגם ביטלס. וגם לין. וגם פיקסיז.

שאלה: חוויה מיוחדת מכנס Midem בקאן לפני שבועיים?
תשובה: היה משהו שקשה לתאר. עיר קטנטונת, מוצפת באלפי אנשים שמתעסקים במוזיקה. קיבלנו יחס נהדר ומקצועי מצוות ההפקה, הופענו מול קהל מקסים ומפרגן.
“עם גיטרה אקוסטית מול מאות אמרגנים מכל העולם במושב של הכנס אותו ניהלו העורכת הראשית של BILLBOARD וסיר הארוי גולדשמידט, שהוא האמרגן הגדול באנגליה (LIVE AID, LIVE8). אנשים ש”כפו” אותי עליהם והשתתקו והקשיבו בדממה תוך כמה שניות”.

שאלה: מה את אוהבת בעבודה על אלבום?
תשובה: “אני חייבת לומר שבתחום המוסיקה אני פשוט אוהבת הכל: הכתיבה, ההלחנה, השירה, האפקטים, הכבלים, התוכנות, הציוד, ההופעות, האנשים, הביזנס (שמבחינתי זה אינטרנט אינטרנט אינטרנט).
כל שלב הוא מלהיב. הרגע שאני קולטת שיש שיר… הטקסט שקורם עור וגידים. ואחר כך שמתחילים להבנות התפקידים של כולם זה מרתק… העבודה עם רן שם טוב, כמובן היתה שונה מאשר העבודה עם החבר’ה בחדר חזרות. עם העבודה המשותפת כבר יותר קל לי לומר מה אני מחפשת בעיבוד של שיר ופחות מסתמכת על ‘זה כן, זה לא’.
כיום, לרוב, רון ושוקי מקשיבים לשיר ומתחילים לאלתר עד שאני קופצת מאושר על איזה מהלך אקורדים או תפקיד ומשם מתחילים לרוץ. מה שכיף בהרכב שלכולם יש רעיונות שכולם גם מקשיבים להם.
מקווה שעניתי על השאלה…. “

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • ריקי   ביום 5 בפברואר 2006 בשעה 21:12

    אני מאוד אוהבת את האלבום שלה, ומחכה לחדש.

השאר תגובה