פארסת שרון

במהלך סוף השבוע נותח ראש הממשלה שרון ניתוח חירום, במטרה “להציל את חייו”. פרופ’ מור יוסף, מנהל בית-החולים הדסה, אמר לעיתונאים: “מצבו קשה אך אין סכנה מיידית לחייו של שרון”. הכותרות הכריזו כי חייו של שרון ניצלו.

אפשר לציין לטובה את הניסיון של פרופ’ מור יוסף “לרמוז” על ההגדרה המדוייקת יותר למצב של שרון: “ראש הממשלה נמצא בבית החולים הדסה 39 יום, במהלך הזמן הזה הוא נמצא, כידוע, בתרדמת… חשוב לציין: הבעיה המרכזית של ראש-הממשלה שרון היא חוסר ההכרה… כמובן שבמקביל אנחנו עוקבים אחרי כל הפרמטרים הקשורים למצבו של ראש הממשלה, בתקווה, בתפילה בטיפול, שראש הממשלה יתעורר”.
אפשר היה, אולי, לוותר על ההערה האחרונה.

בהשוואה לשאר האנשים בידיהם שרון שבוי, פרופ’ מור יוסף יכול להיחשב לאמיץ יחסית. לו היה אמיץ עוד יותר, היה קורא לילד בשמו: ספק אם נכון לקרוא למצבו הנוכחי של שרון “חיים”, אלא אם כן אנחנו מוכנים להפסיק לראות בו אדם ולהתרכז לקיום שלו כאורגניזם. לא לחינם מכנים אדם במצב הזה “צמח”.

לומר ש”הבעיה העיקרית של שרון היא התרדמת”, נשמע כמו בדיחה גרועה. זה מזכיר לי, במחילה, קטע מהמערכון Fatal Beatings של רואן אטקינסון:
“עושה רושם שלבן שלך אין כל עניין בחיי בית-הספר. הוא לא משתתף בשעורי ההתעמלות, ועברו שבועות מאז שמורה כלשהו קיבל ממנו עבודה בכתב. אם להודות על האמת מר פרקינס, לולא הוא היה מת – הייתי מסלק אותו מבית-הספר”.

פארסה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • One of the Crowd   ביום 11 בפברואר 2006 בשעה 20:21

  אין ספק שסוגית הניתוק ממכשירים תעלה מתי שהוא. אם הייתי ממש ציני הייתי צופה שמחכים לשבוע שבועיים לפני הבחירות או לקטסטרופה כלשהי שיצור אולמרט ע”מ ליצור את הספין האולטמטיבי. אבל אני לא ציני , אז אני לא אומר את זה.
  .

 • חנן כהן   ביום 11 בפברואר 2006 בשעה 20:57

  “חבר – אתה נוחר”

 • שוקי   ביום 11 בפברואר 2006 בשעה 23:49

  למשפחה קשה לי לבוא בטענות, חוץ מזה שאני בטוח שהם מוקפים בעסקנים ציניים.
  לגבי הרופאים – הרי לו היה להם מינימום של אתיקה הם בכלל לא היו מוסרים פרטים על המצב שלו. השיקולים שלהם לא קשורים לדעתי לנימוס אלא לרצון שלהם להשתמש במצב כדי לקדם את עצמם.

  One of the Crowd, לו היה אומר מה שרצה לומר, היה כנראה צודק.

 • פיגו   ביום 12 בפברואר 2006 בשעה 10:14

  אלא הספין שיגדיר את עצם המושגים ספין ואולטימטיבי מחדש. שלא להזכיר את העובדה שאולמרט בהתנהלות שלו מתנהג כמו ספין אחד גדול.

 • עמי   ביום 11 בפברואר 2006 בשעה 20:59

  אני דווקא לא הייתי הולך – לפחות במקרה זה – על הרופאים. מה אתה רוצה שדווקא במקרה זה הם יפנו בצורה חדה ויצאו נגד אוסף עצום של מוסכמות חברתיות, הרגלים, מנהגים עמומים, אמונות ומה לא? אלה נאלצים לשחק את משחק הנימוסים. לדוגמא השימוש האובססיווי כמעט במונח “ראש הממשלה”, שיוצר לעיתים את הרושם שאוטוטו הוא חוזר. מילכוד לא קטן. כולם הרי יודעים שכעת הוא לא ראש ממשלה, וגם לא יהיה בעתיד. בכלל נדמה לי שמי שהיה צריך לקחת יותר אחריות והחלטות קצת יותר אמיצות זה הבנים והמשפחה שלו, במיוחד לגבי הפרסום והטכניקה של הפרוט של ההודעות וכד’.

 • קורינה   ביום 11 בפברואר 2006 בשעה 20:59

  מחכים לפסק דין של בית משפט קצת פחות עליון.

השאר תגובה