אולמרט טוב לערבים, איילון הורג אותם

לעיתים רחוקות מנדבת לנו התקשורת הזדמנויות פז שכאלה להבין איך היא עובדת ואת מי היא משרתת – במחדל אם לא במעשה. שימו לב מה פורסם היום, בשער של ynet:

כמה ברור, כמה פשוט – אם אני ערבי, ברי לי עתה כי קדימה היא האפשרות היחידה בשבילי. הרי אם היא נזכרה בי שבועיים לפני הבחירות, בטוח היא הולכת לדאוג לי, נכון? ומפלגת העבודה, עם הורג ערבים מרושע כמו איילון – מובן שלה אני לא אצביע. עבודה נייט, איילון נייט, קדימה -דא! דא קדימה, דא!

קודם כל, בואו ננסה להבין מה קורה כאן.

עיתוי ההופעה של שתי הידיעות הרי אינו מקרי. אני נוטה לחשוב שהוא נוצר לא מתוך החלטה מגמתית של מישהו בערוץ החדשות של ynet להטיח רפש באיילון ולקדם את קדימה, אלא בגלל פעולה נמרצת במיוחד של יחצ”ן כלשהו שפועל בשירות האופל (א.ק.א קדימה). אני לא יודע מה תוזמן בהתאם למה, אבל כבר היו דברים מעולם.

במחשבה ראשונה, זה נראה כמו נוקאאוט שקדימה מנחיתה על מפלגת העבודה. אפילו את הערבים היא תקח לה.

כמובן שזו שטות גמורה. האמת הפשוטה היא שקדימה, שמרגישה את המפולת בדעת הקהל, מנסה לשבור שמאלה על חשבון העבודה. ספק אם זה יעזור לה לקבל את קולות הערבים. מה שסביר יותר, הוא שהכותרת על כך שעמי איילון הרג הכי הרבה ערבים תעביר איזה מנדט או שניים מקדימה למפלגת העבודה. כאלו הם מצביעי קדימה.

בפרסום הזה יש לא רק טעם נפגם ברמה העיתונאית, אלא גם שיקוף של עולם המושגים המוגבל להפתיע של קברניטי קדימה – קבוצה של פרסומאים יהירים, ומסתבר שגם קצת גזענים, שחושבים שהעם מטומטם ושהערבים עוד יותר מטומטמים.

צריך להיות אידיוט גמור כדי לחשוב שבעקבות פרסום כזה יצביעו יותר ערבים לקדימה. הציבור הערבי מקבל הבטחות כאלה כבר שנים, תמיד לפני בחירות, ויודע בדיוק מה הן שוות.

וציבור המצביעים בכלל (להוציא קבוצת המטומטמים הקטנה שמתנדנדת על הציר שינוי-קדימה-עבודה), מספיק אינטליגנטי כדי לצפות מראש שאחרי כותרת מגמתית כזו יבוא ציטוט שישנה את ההקשר לחלוטין. לכן, המסקנה – הנכונה – שלו, תהיה שקדימה משתמשת בשיטות לא אתיות כדי לחבל בקמפיין של העבודה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ג'ו   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 17:07

  אתה קורא את הכתבה, ולא מוצא שום רמז להתרברבות בהרג ערבים. אתה קורא לעומק, ומגלה שהכותרת המופלאה מגיעה משאלה ששאל הכתב של הלונדון טיימס את איילון בנוגע לציטוט ששמע ממנו פעם. הקטע בתוך הכתבה הולך ככה:

  “בשלב זה עלתה השאלה של המראיין – האם ניתן לדבר גם עם אנשים שרצחו בעבר? העיתונאי הציג בפני איילון ציטוט שלו מן העבר ושאל אותו האם הוא אמר את ואם זה באמת נכון. איילון השיב: בהחלט. הרגתי הרבה מחבלים, אבל הדגש הוא שזה נבע מצרכי הביטחון של מדינת ישראל”. כל השאר מדבר על משא ומתן וחיזוק גורמים פרגמטיים ברשות.

  והרי עמחא לא קורא מעבר לכותרת וישר יורד לתגובות (ומסתבר שגם זהבה גלאון לא), ומשום מה חושב שעמיל’ה משוויץ בכמה ערבים הרג. וכאילו שב-Ynet לא יודעים את זה. ואחר כך לך תוכיח שדבריך הוצאו מהקשרם. אם אני איילון, הייתי מגישה תביעה מיד.

 • ג'ו   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 17:07

  אתה קורא את הכתבה, ולא מוצא שום רמז להתרברבות בהרג ערבים. אתה קורא לעומק, ומגלה שהכותרת המופלאה מגיעה משאלה ששאל הכתב של הלונדון טיימס את איילון בנוגע לציטוט ששמע ממנו פעם. הקטע בתוך הכתבה הולך ככה:

  “בשלב זה עלתה השאלה של המראיין – האם ניתן לדבר גם עם אנשים שרצחו בעבר? העיתונאי הציג בפני איילון ציטוט שלו מן העבר ושאל אותו האם הוא אמר את ואם זה באמת נכון. איילון השיב: בהחלט. הרגתי הרבה מחבלים, אבל הדגש הוא שזה נבע מצרכי הביטחון של מדינת ישראל”. כל השאר מדבר על משא ומתן וחיזוק גורמים פרגמטיים ברשות.

  והרי עמחא לא קורא מעבר לכותרת וישר יורד לתגובות (ומסתבר שגם זהבה גלאון לא), ומשום מה חושב שעמיל’ה משוויץ בכמה ערבים הרג. וכאילו שב-Ynet לא יודעים את זה. ואחר כך לך תוכיח שדבריך הוצאו מהקשרם. אם אני איילון, הייתי מגישה תביעה מיד.

 • דודי   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 17:41

  התפרסמה כתבה שכולה ליקוק לראובן אדלר הפרסומאי, ממייסדי קדימה.
  היא נפתחה וגם הסתיימה בציטוט של דברים שאמר איילון בראיון להארץ נגד ה”אדלריזם” – הקמפיינרים\יחצנים\פרסומאים שלא מעבירים וממקדים מסרים של פוליטיקאים, אלא מכתיבים אותם.
  הושמטה העובדה שאיילון נשאל על אדלר, כיוון שאדלר כינה אותו ואת יתר הבטחוניסטים בעבודה “יתושים”.

  לדעתי, לא השמטה מקרית.

 • שרעבי   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 19:01

  לחנן ולשוקי,
  מה בעצם אתה מצדיק חנן במה שאתה כותב? ומה אתה מתחסד שוקי בהגנה על העבודה כאילו אין שמאלה משם.

  לפי ההגיון של רוצח הערבים (או בשפתו – הורג. סתם טיילתי והרגתי. שלחתי להרוג. חיים זה לא חיים אז אפשר לקחת. בים בם בם, אני אוהב דם). כמובן שכל זה רק כדי להגן על המולדת.

  מוה נגיד להרג ההמוני של חמאס כדי להגן על המולדת הפלסטינית. מוצדק? האם רק אז נבוא לדבר איתם. רק אחרי שיהרגו מספיק יהודים. כדי שיוכלו להצטדק בדיעבד. או אולי להתפאר.

 • ג'ו   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 19:11

  יש כאן כמה דברים שיש להפריד ביניהם. ראשית, מדובר בתעמולה שעושה התקשורת. עמי איילון לא מדבר במאמר על היותו רוצח ערבים, והכותרת אינה משקפת את דבריו לטיימס הלונדוני, אלא מהווה ניצול דמגוגי של כוח עריכה לצורך הסתה והשגת כמה שיותר טוקבקים (רייטינג). דבר שני הוא שאלת היותו רוצח ערבים, שגם בלי שיגיד זאת, בתפקידיו השונים במערכת הביטחון, ברור שהוא היה מעורב בדברים האלו. וכל אדם שבא משם או מהמערכת הפוליטית מעורב בדברים האלו. עצם היותם חלק מהמערכת שביצעה את הדברים האלו הופך אותם לחלק מדבר העבירה, אפילו אם הצביעו נגד או הביעו התנגדות, ולכן גם חברי כנסת מהשמאל של השמאל לא יכולים לטעון לחפותם. העולם מנוהל על ידי הרוצחים האלו, אבל הם יכולים להשתנות, ויכולים גם לשנות. דה קלארק, למשל, הוא דוגמא טובה לזה. וגם רבין, להבדיל. ושינוי המערכת נעשה רק מבפנים. זה ההבדל בין “יפות נפש” ליפות נפש. אם לרחוץ בניקיון כפיים אנחנו רוצים, עדיף שלא נצביע כלל והאמת עדיף שנהגר לאי בודד. אבל אם אנחנו רוצים לשנות את הדברים לכיוון הנכון, עדיף שנצביע הפעם לעבודה, מפלגה אחת שסוף סוף אומרת את המילה שלא נשמעה כאן מאז רבין, אחריות, ולראשונה מזה זמן רב מדברת על תוכניות מפורשות, מבוססות ומעמיקות, ולא מנסה לסבן את הציבור בעמימות נוחה.

 • שוקיג   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 19:53

  קודם כל, אמא שלך מתחסדת. תודה.

  מה שעמי איילון אמר בקצרה:
  אי אפשר לומר שלא מדברים עם החמאס בטענה שהם הרגו יהודים, כשאנחנו בעצמנו הרגנו ערבים.

  והוא מעיד על עצמו כמי שהרג ערבים, כדי לומר שעל פי אותו היגיון אסור היה לפלסטינים לדבר איתו – ועובדה שהם דיברו ומדברים.

  אגב, עמי איילון הרג יותר ערבים מאחרים כי היה חייל בשייטת, לא כי היה ראש השב”כ. הוא לא מנופף בזה ולא גאה בזה כשם שאינו מתבייש בזה. ואם היית קורא את הראיון המקורי היית מבין את זה לבד.

 • מיכל   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 21:02

  בעבר לא צינזרו תגובות לגיטימיות (כלומר ללא נאצות וגסויות מחפירות – ובעצם העבירו גם כאלה.) עכשיו הם בפירוש פוסלים תגובות “שמאלניות”, בצורה בולטת מאוד. התלוננתי, אבל זה כמובן לא עזר לי. הם עושים מה שהבוסים אומרים להם.

 • יוחאי   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 21:53

  מי שמחליט מה יפורסם ומתי הוא עורך האתר. הוא נושא באחריות ולא מישהו אחר.

  לשמחתי האישית, הציבור אכן לא עד כדי כך מטומטם.

 • אין ספק   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 23:38

  איזה ספק יכול בכלל להיות שזה מקדם את קדימה? מה, לא ברור שכל ערביי ישראל גולשים בווינט? מה, לא ידעתם שכמות הערבים שגולשים בווינט היא ממש נכס אלקטורלי? ושהם מטומטמים עד כדי כך שהם ישימו לב לצירוף הידיעות הזה, ועל-כן ישנו את דעתם ויעברו לקדימה? מה, לא ידעתם שלווינט ממש ממש חשוב לקדם את הצבעת הערבים לקדימה? חלאס, נו. אתם לא רציניים.

  ישנן שתי עובדות נכונות: 1. ווינט די תומכים בקדימה. 2. הציטוט של עמי איילון נועד רק לצרכי רייטינג. אבל הניסיון לחבר את שתי העובדות הבלתי-תלויות האלה הוא ממש – תסלחו לי – פתטי.

 • דודי   ביום 13 במרץ 2006 בשעה 9:28

  קרא כאן, למשל:

  http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=817&msgid=73660655

 • שרעבי   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 0:32

  מ ת ח ס ד.

  זה שאמא שלי מתחסדת לא הופך אותך ללא כזה.

  מעניין לי את הביצה במחבת שהוא לא מנופף בזה. המהות היא המשנה. הבן אדם אדיש לזה? חי את זה? עשה את זה בלי לפקפק?

  יש סרבנים בעולם. ולא צריך לחיות באי בודד כדי לא להשתתף בכיבוש בצורה אקטיבית (כן כן שמעתי שהמסים שלי מזינים את הכיבוש).

  יאללה יאללה – תצביעו עבודה. תרגישו טוב עם עצמכם ועם פואד (זכורים לי השירים – פואד פואד שר הביטחון …..) או האדיש להרג.

  יש אנשים בפוליטיקה שלא היו חלק מזה ולא צריכים להשתנות.

  גם רבין לא השתנה ממש. הוא לא יצא מעזה. הוא רק דיבר. את פינוי עזה עשה שרון. רבין הוציא את הצבא מהערים וגידר אותן יפה יפה.

  ובעיקר אני לא אצביע עבודה – כי החמוד פרץ לא תמך בחוק עובדי הקבלן של יאסינוב.

 • שוקיג   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 2:54

  ואחרי זה תדבר על מתחסדים. אתה תהיה טהור וצודק, כל הדרך לארבע שנים עם קדימה בממשלה – אבל העיקר שבמפלגה שבה תבחר אין אף אחד שהרג ערבים.
  פוליטיקה היא עסק מלוכלך ולא תמצא בה רבים שאין להם קופת שרצים תלויה מעל ראשם. אבל יש קופה ויש קופה, ויש כאלה שמתביישים בקופה וכאלה ששואפים להגדיל אותה.

 • דרור   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 11:06

  הסבר. סוציאליזם, איפה. שוט.

 • שוקיג   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 12:00

  פרץ רוצה לפרק את חברות כוח-האדם ואף הצהיר על כך כאחת המטרות המרכזיות במפת הדרכים המוסרית של מפלגת העבודה. כל השאר זו תעמולה שעל גבול לשון הרע, גם אם היא נכתבת בשני שמות שונים דרור (או אירה, או איך שאתה לא בוחר לקרוא לעצמך).

 • דרור   ביום 15 במרץ 2006 בשעה 16:50

  קוראים לי דרור. אני עונה לפעמים גם בשם פיקו. לא יודע מי זאת אירה, אבל יש לי תחושה שאתה לא מחבב אותה במיוחד. שוין.

  עכשיו, בקשר לחברות כוח האדם. אני מאד שמח שפרץ רוצה לפרק אותן ושלדעתך זה מאד מוסרי, אבל אתה לא עונה לשאלה לי. לא שאלתי על היחס של פרץ לחברות כוח האדם, אלא לעובדי הקבלן. לעובדים. ל”מלחמה” שלו בחברות באמצעות העובדים.

  http://www.tapuz.co.il/tapuzfo….g.asp?forum=865&msgid=45797140

  http://www.fresh.co.il/dcforum/Finance/549.html

  “מפת דרכים מוסרית”? תעמולה על גבול לשון הרע? אך, שוקי, טחו עיניך.

 • חנן כהן   ביום 12 במרץ 2006 בשעה 16:15

  Israel’s new iron man plans ‘axis of hope’ in Middle East

  Uzi Mahnaimi

  THE man likely to become Israel’s next defence minister does not shy away from talking about his past.

  “I killed many Arabs, probably more than Hamas fighters killed Jews, and more than anybody else, but all in order to secure Israeli lives,” said Admiral Ami Ayalon, the Labour party’s candidate for the most difficult portfolio in Israeli politics.

  http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2089-2081495,00.html

השאר תגובה