יאיר לפיד כמשל

טקסט חריף אבל מנומק היטב של פינחסה (לינק למטה). על יאיר לפיד, כמייצג מגמת ההתרוששות האינטלקטואלית והאתית של העיתונות, במיוחד בתקופת הבחירות.

ציטוט:

‘[לפיד:] 43. לכל מפלגה גדולה יש לפחות פרופסור אחד, אבל אף פעם לא ממש ברור פרופסור למה בדיוק.’
למרות שלא ברור איזה פרופסור יש למפלגת הליכוד. אגב, יולי תמיר היא פרופסור לפילוסופיה, וברוורמן לכלכלה. לפיד היה יודע זאת אם היה טורח לבדוק את האתר של העבודה ולא רק של המפלגה החביבה עליו קדימה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מנשה   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 10:21

  שיש לי סימפטיה ליאיר לפיד, די להיפך. הוא הפך ליצור מאוס לחלוטין בעיני ולא רק בעיני.
  אבל ברור שבאמירה הזו הוא התכוון למשהו אחר ולא ספציפית לדיסיפלינה הספציפית של הפרופסורים. כנראה כיוון יותר לאמירה שהפרופסורה לא ממש משנה בעניינים האלה של הפוליטיקה, ואני אפילו מסכים עם הדיעה הזו.

  (אלוהים, לאן הגעתי, צידוד ביאיר לפיד. אני הולך לעשות מקלחת קרה)

 • דרור   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 11:00

  נגד מפלגת העבודה, או נגד כל מפלגה שהיא, סתם תהייה יאיר לפידית מקושקשת שלא הופנתה, כרגיל, נגד אף אחד. ואם מישהו לא קרא מחוץ לאתר המפלגה החביבה עליו ולא טרח לברר, מדובר כנראה דווקא בך, שוקי, ובכותב הנכבד. שכן לליכוד ועוד איך יש פרופסור, הלא הוא יובל שטייניץ.

  וחוץ מזה, באמת לכל המפלגות הגדולות יש פרופסורים שהן מתהדרות בהם. בעבודה מדובר בברוורמן ובתמיר, בקדימה רייכמן, פרופ’ מנחם בן ששון, פרופ’ שלמה ברזניץ ועוד שניים-שלושה דוקטורים.

  ובכלל, ממתי יאיר לפיד מייצג משהו? ועוד בעיתונות? יאיר לפיד הוא לא יותר עיתונאי מאודטה, שכתבה גם היא טור שבועי באחד העיתונים.

 • אירה   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 11:11

  ואת הפרופסורה הוא קיבל בגלל תפקידו כדיקן האוניברסיטה בבאר שבע, אבל הוא לא באמת באמת פרופסור שקיבל פרופסורה בגלל שפרסם הרבה מאמרים או מה שצריך בשביל לקבל את המעמד הזה

 • שוקיג   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 12:02

  🙂
  הצחקת אותי.
  ברוורמן הוא פרופסור, שטייניץ הוא דוקטור ואולמרט הוא מושחת גדול.

 • אלפ   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 12:38

  ההשוואה האהובה עלי היא של יאיר לפיד לדרעי. לרגע אחד , שניהם סימנו הבטחה. דרעי בתור החרדי החדש ויאירי החילוני החדש ושניהם מושכים היום כל כך הרבה אש כי שניהם היו יכולים. יאיר היה יכול להיות יופי של כותב ועיתונאי (ועל הדרך לעשות קצת טלוויזיה למה לא ,אבל למה להיות ריבקה מיכאלי רבאק)
  אבל מה שווה כישרון כתיבה אם אי אפשר להאמין לאף מילה שאתה אומר

 • שוקיג   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 13:04

  היא פרופסור לפילוסופיה.
  קיבלה דוקטורט בפילוסופיה מאוקספורד ולפני שנתיים או שלוש קיבלה פרופסורה.

 • ד.ט   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 13:54

  ניסיון להתבדח.

 • ג'ו   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 16:12

  צריך לעסוק בפוליטיקה (פנים אקדמית. לפעמים גרועה יותר מחוץ אקדמית). זה לא ממש קשור להוראה, ורק לעיתים רחוקות קשור לפרסומים (אם כי גם פרסומים בעיתונות מקצועית קשורים במידה רבה לפוליטיקה). הם יספרו לך כל מיני דברים על קריטריונים, אבל כל מי שהיה בפנים יודע עד כמה שזה בולשיט ושקרים. במקומות אחרים בעולם, אגב, פרופסור הוא פשוט מרצה.

 • נועם   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 19:17

  …כל כתביו של יאיר לפיד היו נכנסים ישר לתיקיית הספאם אצלי.

  נועם.

 • שקדיה   ביום 14 במרץ 2006 בשעה 12:36

  עד כמה שזכור לי, היא דוקטור לפילוסופיה פוליטית.

השאר תגובה