7 דברים שיעשו את המהפך

7 דברים שאתם יכולים לעשות כדי להשפיע:

1. קדימה היא סכנה אסטרטגית למדינת ישראל. בגלל השחיתות חסרת התקדים, בגלל היעדר האידיאולוגיה (אנשיה מתגאים בכך) ובגלל החומר האנושי הירוד שמרכיב אותה. תסתכלו ברשימה. עם התובנה הזו המשיכו הלאה. המסר: רק לא קדימה.

2. זיכרו והזכירו: המהפך אפשרי. יש 28 מנדטים של מתלבטים – הם יקבעו הפעם מי ינצח. ויש לנו הזדמנות היסטורית להיפטר מהאנשים הכי מטונפים בפוליטיקה שלנו – או לפחות מחלקם הגדול. הסבירו לאנשים: המנעות מהצבעה או הצבעה למפלגה קטנה היא לא הצעת אלטרנטיבה לקדימה.

3. הכל תלוי בכם. זו ההנחה שצריכה להנחות אתכם. זו הדרך המוסרית לפעול – אינכם יכולים לדעת מה יעשו אחרים, אבל יש לכם שליטה מלאה על המעשים שלכם. פעלו בהתאם לאמונות שלכם, וקוו שאחרים יעשו כמותכם.

4. אם אתם מתלבטים. בחודשים האחרונים שוחחתי אישית עם קרוב ל-1000 איש. את רובם המכריע שכנעתי. מכיוון שאני לא יכול לדבר עם כולם, כתבתי את מה שאני חושב בבלוג הזה. ריכוז של הדברים שכתבתי נמצא כאן. חפשו את הנושאים שרלוונטיים בשבילכם והקדישו כמה דקות לקריאה. מותר גם יותר מכמה דקות. פעלו מתוך שכנוע.

5. אל תלכו להצביע לבד. קחו אתכם אנשים אחרים. שאלו אנשים: האם הצבעת? הגידו לאנשים: זו לא רק זכותך להצביע – זו חובתך. חובה לעשות כל מה שאפשר לעשות כדי להחליף את השלטון הזה. המינימום הוא להצביע למפלגה אחרת.

6. המריצו אנשים. דברו עם בני משפחה, עם חברים, שכנים, אנשים ברחוב. שאלו אותם אם הצביעו. הגידו להם: חייבים להצביע, ואסור להצביע לקדימה. יש לנו שלטון רע והגיע הזמן להחליף אותו.

7. לכו להצביע.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עלמה   ביום 27 במרץ 2006 בשעה 23:10

  על ההשקעה, על המחויבות, על טורים מצוינים, על קול מצפוני.
  מחזיקה אצבעות שהמאמץ המרוכז יביא את המהפך!
  אמן.

 • אורי   ביום 27 במרץ 2006 בשעה 23:16

  ותעשו לי טובה
  תצביעו קצת לאתיופים, אף אחד לא מבין את המנטליות שלהם או מספיק חשוב לו לא לדחוף את הנושא מתחת לאיזה כיסא.
  חבל להתעצבן אחרי זה עם פנתרים שחורים…

 • יוחאי   ביום 27 במרץ 2006 בשעה 23:24

  באמת עשית המון, והטורים שלך היו גם מענינים וגם שימשו אותי בשיחות פוליטיות רבות מאוד.

  למרות שבבחירות האלה אני תומך בעבודה באופן נלהב, יותר מתמיד, ואני חש תחושת צדק גדולה, אני חושש שלא מספיק אנשים יצביעו להם.

  אני אמשיך לעשות כל מה שאפשר עד הרגע האחרון,

  הלוואי שנצליח,

  אני ארים כוסית בכל מקרה.

 • משה   ביום 28 במרץ 2006 בשעה 1:36

  קדימה היא סכנה אסטרטגית למדינת ישראל.” בגלל השחיתות חסרת התקדים, בגלל היעדר האידיאולוגיה (אנשיה מתגאים בכך) ובגלל החומר האנושי הירוד שמרכיב אותה. תסתכלו ברשימה. עם התובנה הזו המשיכו הלאה. המסר: רק לא קדימה
  ———

  אתה מבטל ומחסל רשימה אחת בשביל מה?
  בשביל לצעוק לכו להצביע.?
  מה ההגיון בלצעוק נגד רשימה אחת
  ובמקביל לצעוק לכו להצביע

  ———
  למה שילכו להצביע על פי ההגיון שלך?

 • ג'ו   ביום 28 במרץ 2006 בשעה 9:32

  אני אסביר לך את ההגיון כפי שאני רואה אותו. במשפט אחד, ההגיון לקרוא “לכו להצביע” ומצד שני “לא לקדימה” הוא ניסיון להילחם בהונאה ובאחיזת עיניים שתפסה את הציבור הישראלי בשל ייאוש ואדישות וחוסר תקווה. ובקצת יותר מילים – שוקי, אנוכי, ועוד רבים וטובים שנתקלנו בהם במהלך מערכת הבחירות הנוכחית, מאמינים שמגיע למדינה הזאת עתיד, ולא סתם עתיד, אלא עתיד טוב יותר. אנחנו גם רוצים לממש את המשמעות של היות אזרח במדינה דמוקרטית ולסייע בהבאת העתיד הזה. מפלגה קיקיונית כמו קדימה, שמציגה את עצמה כמפלגה חדשה בזמן שאין שם אף פרצוף חדש, מפלגה שמרכזת בתוכה את רוב המושחתים הכי גדולים מכל קצוות הזירה הפוליטית (ולזה קוראים היום “מרכז”), מפלגה שמצהירה בריש גלי שאין לה ערכים ואין לה שום מטען היסטורי (כדברי שר החינוך שטרית, לא כצנלסון ולא ז’בוטינסקי ולא כלום), מפלגה שהאקט הדמוקרטי של ההצבעה הוא עניין שולי בעיניה, וכבר לפני שבוע מצהירה על עצמה כמנצחת ודאית – זו מפלגה שמייצגת את כל מה שרקוב ורע במדינה, את כל מה שצריך לשנות, את ההיבריס, את הריקנות, את הזלזול בעם, את רדיפת הכבוד והכוח והכסף על חשבון העם. כל המועמדים האחרים, כולל כל המפלגות הקיקיוניות ואפילו כולל ביבי, שקשה לחשוד בי באופן אישי באהדה אליו, לא מגיעים ביחד לרמה הזאת של הניוון של קדימה, שמייצגת את כל מה שצריך ללכת ולהצביע כדי לשנות ולמחוק מהמפה, כדי שלמדינה יהיה עתיד ותהיה תקווה.

  ואתה שואל, למה שילכו אנשים להצביע לפי ההגיון הזה. אז אני אשאל אותך, מה זו עשיה במדינה דמוקרטית, בתחום הזה, אם לא ניסיון לשכנוע? אתה יכול להשתכנע, ואתה יכול גם לא להשתכנע. עצם ניסיון השכנוע מניח שהמקשיב / קורא הוא אדם עצמאי, שייקח את מה שנותנים לו כאן ובמקומות אחרים, יעשה את העיבוד בעצמו ויגיע למסקנותיו הוא. אבל זה ממש טפשי לשאול מישהו במדינה דמוקרטית למה הוא מנסה לשכנע אחרים במה שהוא מאמין בו.

 • משה   ביום 28 במרץ 2006 בשעה 18:53

  את כל המגילות המשעממות שלך, מי?
  אתה חושב שתשפיע אם תמלא עוד ועוד מילים
  זה מה שישפיע?
  מי שבעד מפלגה אחת לא צריך להשמיץ מפלגה אחרת בשביל להצדיק את עצם קיומו
  מי שבעד מפלגה אחת שידבר עליה
  מבלי ללכלך על מפלגה אחרת
  כלל פשוט בדמוקרטיה
  לא למדת את זה?

 • שוקי   ביום 28 במרץ 2006 בשעה 20:19

  את המגילות המשעממות שלי קראו כבר, אנשים אינטליגנטיים שיש להם עניין לחשוב, להבין, לבדוק ולהשוות. אתה כנראה לא כזה.

  לא ראית אותי משמיץ כאן עוד מפלגות מלבד קדימה. למרות שיש עוד מפלגות ופוליטיקאים שאני לא אוהב. פשוט קדימה בעיני היא שיא הטינופת של התרבות הפוליטית בישראל.

 • ג'ו   ביום 29 במרץ 2006 בשעה 14:45

  אז מה עדיף, לכלוכים פרסונלים, כמו התעמולה של קדימה ושל הליכוד? בחיי, ואתה עוד מעז לפצות את פיך ולצפצף על דמוקרטיה.

השאר תגובה