חשיפה: אח נוסף במשפחת אולמרט

הסאן הלונדוני חושף בגיליון סוף השבוע: האיש שבתמונה (הימנית) שכיכבה בתעמולת הבחירות של מפלגת קדימה איננו אהוד אולמרט.

בכיר במטה קדימה מודה: “היינו בטוחים שאף אחד לא ישים לב. אפילו עשינו לו עיבוד פוטושופ, כדי להוסיף לו קרחת ולהרחיב לו קצת את האף, כדי שיהיה יותר דומה”.

עידו אולמרט, האח שבתמונה הוא האח השני במשפחת אולמרט שנתגלה לאחרונה. הקודם, עמרם אולמרט, הצטרף לאהוד, ירמי ויוסי. רק עידו אולמרט, האח התאום של אהוד, נשכח ונתגלה רק לאחרונה. הבכיר ממטה קדימה: “כשהתברר לנו שהוא קיים והוא יפה יותר מאהוד, כמובן שחיפשנו אותו. קצת התאכזבנו לגלות שהוא כבר לא כל-כך דומה לו, אבל כאמור – כשיש פוטושופ דברים כאלה לא ממש משנים”.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אני   ביום 1 באפריל 2006 בשעה 17:39

  כל בלוגר דה-לה-שמטה מנסה להריץ איזו מתיחה מטופשת היום. זו כבר השלישית שאני נתקל בה (כשכמובן המככבת היא המתיחה על הקלטת הלוהטת החדשה).
  אנשים, תתבגרו.

 • אין ספק   ביום 1 באפריל 2006 בשעה 17:52

  היית אומר שהשמאלית היא המזויפת, לא הימנית. לא שזה משנה.

 • ג'ו   ביום 1 באפריל 2006 בשעה 18:48

  שמעת גם שטוני בלייר הולך לצבוע את הדלת של דאונינג 10 באדום, אחרי 270 שנים של שחור?

  ועל 1 באפריל שמעת, דביל?

 • עלמה   ביום 1 באפריל 2006 בשעה 23:08

  התוכנית הירודה והבלתי מצחיקה ששודרה בשישי האחרון, היא עוד נדבך בהטיה של הערוץ 2 לטובת אולמרט ולהפיכת פרץ ל”בלתי רלוונטי” כביכול.
  שמתם לב, באתרוג החדש, ראש הממשלה הנבחר, הם לא נגעו, אף שהיה שפע כאן של חומר פוטנציאלי, הומוריסטי וסאטירי אודותיו, גם הגבר-גבר רשם היעדרןת תמוהה מהתוכנית. הביבי הופיע שוב בדמות פרחח שובב, הסילבן – כרגיל בדמות הפאסיבי, ועמיר פרץ, היכונו להברקה:… חובש כובע ליצן!!!!!
  אואוווו, נפלנו מצחוק!!!!

  מסע הדה-לגיטימציה וההגחכה של פרץ ע”י ערוץ שניים ממשיך במלוא התנופה.
  והתוכנית הזו, ע”פ הסקרים, היא המקור לידע הפוליטי של כחמישית מהצעירים בישראל.
  זו סאטירה זו?!

 • שוקי   ביום 2 באפריל 2006 בשעה 10:49

  היית קודם בהרבה דברים.
  הדבקתי את שתי התמונות האלה ב-25 לחודש, ורגע לפני שהעליתי קראתי מה שכתבת…
  גם לכוון לדעת גדולים זה משהו, לא?

 • אני   ביום 2 באפריל 2006 בשעה 13:26

  את הכותרת של הטוקבק שלי לא ראית?
  כי אולי כדאי שתשים לב טוב לפני שאתה מכנה אנשים “דביל”. הפוסל במומו פוסל, אתה יודע…

 • פיקו   ביום 2 באפריל 2006 בשעה 15:28

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3235159,00.html

  לטובתם של מצביעי אמת, אני מקווה שמדובר רק באם כל הספינים.

 • פיקו   ביום 2 באפריל 2006 בשעה 19:15

  במהלך מערכת הבחירות, לא היה אפשר לכתוב רבע שורה ולא לקבל עליה שמונה תגובות בתוך שעתיים.

 • יוחאי, שמאלני   ביום 2 באפריל 2006 בשעה 21:07

  אני חייב להודות שאני לא ממש מבין מה קרה היום בפוליטיקה הישראלית.

  אולי פרץ יצליח להרכיב ממשלה כזאת, אבל :

  איך הוא יקצץ בהתנחלויות כאשר נציגיהם יושבים בממשלה?
  איך הליכוד מצטרף לקואליציה חברתית, כאשר המדיניות האנטי חברתית המובהקת שלו נחלה כישלון חרוץ בבחירות?

  חוץ מזה, אי אפשר להניח את הענינים המדיניים בצד, מהרבה סיבות. סיבה שקשורה לענינים החברתיים היא שללא כיוון חיובי בתחום המדיני , הכלכלה גם נדפקת, וקודם כל נפגעים החלשים.

  אני חושב שקדימה היא השותפה הכי טובה לקידום הענינים החברתיים שמפלגת העבודה הדגישה בבחירות. הסיבה פשוטה: לקדימה אין אידאלוגיה, אלא רק דבקות בכיסא וסקרי דעת קהל. היום דעת הקהל הרבה יותר חברתית מאשר בימי הממשלה הקודמת.

  אני מאמין שזהו תרגיל בשביל:
  – להרגיז ואולי לפורר את את קדימה השברירית. חיים רמון כבר נסוג מהכרזתו שתיק האוצר יישאר בידי קדימה.
  – לזכות במינוי להרכיב את הממשלה, ואז להזמין את קדימה, מתוך עמדת כח.
  – להדגיש את הנושאים החברתיים ואת נצחון הרעיונות האלה בבחירות.
  – אולי איזושהי סיבה אחרת שמוחי הקודח לא הצליח לעלות עליה.

  בכל מקרה, זה מאוד מענין…

 • פיקו   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 9:09

  היום זה כבר נדמה כיותר מתחרות הזין של מי גדול יותר. לחפש כל מיני סיבות למהלך הזה מבלי לפחות לשקול את הסיבה הפשוטה ביותר, שנתתם את הקול שלכם לאופורטוניסט כוחני שמוכן לשבת באותה ממשלה עם האיחוד הלאומי והליכוד רק כדי להתמנות לראש ממשלה בטרם עת, זה פשוט אווילי. הרי נשאלת השאלה, מה אץ לו לפרץ עם 19 מנדטים בלבד להקים ממשלה “עוקפת קדימה”, שהיא כמו שאמרת השותפה הקואליציונית המתאימה ביותר להשקפותיו הכלכליות והמדיניות? מה אץ לו לעוות את החלטת הבוחר ולנסות לבצע פוטש בריוני ולהוריד את המפלגה הגדולה ביותר בכנסת לרמת מס’ 2 שלו, כמו שמדברים כיום גורמים בעבודה? וספין או לא ספין, איך בדיוק שלי יחימוביץ’, יולי תמיר ואבישי ברוורמן יכולים להצדיק בפומבי ישיבה בצוותא עם הליכוד והאיחוד הלאומי בממשלה אחת?

  משהו אומר לי שבקדימה דווקא צוחקים מכל העניין. פרץ הוכיח שהוא אוויל מוחלט וקבר את עצמו עם המהלך הכושל הזה. הרי לאף אחד אין אשליות שממשלה שכזאת, אם אכן תקום, תוכל להתקיים יותר מחודש-חודשיים, וזה די ברור שנלך לבחירות מיד אחר כך. בבחירות האלה קדימה תקבל 40 מנדטים ומעלה מכל האידיוטים שלא הצביעו או חשבו שהיא תנצח גם ככה, והעבודה תרד ל-10 בגלל האמינות של פרץ, שנמצאת כרגע בקאנטים.

  וגם אם המהלך הזה ייכשל, כפי שסביר שיקרה, וגם אם מדובר בהפגנת שרירים נוסח ההסתדרות מול קדימה, כפי שחשבתי בתחילה, הכתם עדיין יישאר בבחירות הבאות. פרץ היה מוכן להקים ממשלה עם ביבי, עם אפי איתם ועם החרדים, רק בשביל להיות ראש ממשלה במקום אולמרט. פרץ בגד בבוחריו, שנתנו לו את הקול שלהם כמחאה נגד ביבי ואיתם, ולא ציפו לראות את הפרצופים המחייכים שלהם בתפקידים בכירים בקואליציה. אתם שם לב שכל “הבלוגרים הפוליטיים” פה לא מגיבים, לא כותבים כלום בעניין ביומיים האחרונים? כמו שכתבת, הפוליטיקה הישראלית נראית כאילו היא השתגעה, אבל עדיין לא רואים פה סממאות ופמפלטים נוסח “כי הגיע הזמן… לממשלת חירום חברתית עם ביבי, שקיללנו רק יום קודם לכן”.

 • יונית   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 9:45

  לא ברור לי לגמרי על איזה כוכב אתה חי. או שאתה עוקב רק אחרי מה שנוח לך. אם נפגעה אמינות של מישהו, זו אמינותה של קדימה, שמאז הבחירות ועד אתמול התנהגה כמו איזה בריון שחצן, והמשיכה את הקו היהיר של “בטוח כבר שניצחנו, ותנו לנו 61 מנדטים וכו’ וכו'”, למרות שקיבלה רק 15% מקולות בעלי זכות הבחירה, ז”א, מנדט קלוש ביותר. ללכלך על השותפה הקואליציונית הרצויה שלך (וכן, קדימה לא יכולה לשבת עם הימין, אפילו יותר מאשר פרץ. שכחת כבר על מה פניתם לבוחר? רמז – התכנסות), לשחק משחקי אגו של “ניתן לפרץ מה שבא לנו ושהוא יבוא אלינו בכניעה”, זה לא ממש יוצר תחושה של מנהיגות ושיקול דעת. וכשפרץ אמר להם שהוא יבוא לדבר עם אולמרט רק אחרי שהנשיא יאמר את דברו, הם בכלל התחילו להשתולל – יו”ר ועד סבלים וכו’. פרץ, לעומתם, זוכר היטב על מה הוא פנה לבוחר, ופועל לכיוון הזה מאז יום הבחירות ועד היום (רעיון ממשלת החירום החברתית, שככל הנראה לא יצא לפועל, אבל מראה בדיוק באיזה מצב נמצא אולמרט בכנסת החדשה, ולפניו הקואליציה החברתית בפניה לאולמרט, שכנראה זה מה שיהיה). ואגב, למקרה שלא שמעת, בליכוד הולכים להעיף את ביבי לכל הרוחות (אם מישהו תוהה מה יהיו מסקנותיה של ועדת החקירה לנושא כשלון הליכוד בבחירות).

 • יונית   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 9:52

  להצדיק ישיבה עם הליכוד (ועם האיחוד הלאומי רק בתנאים מסוימים), בקלות רבה מאוד אפילו, הרבה יותר מאשר שקדימה תוכל להצדיק מדוע היא דוחה את תוכנית ההתכנסות שלה והולכת עם הליכוד וליברמן. הליכוד של אחרי הבחירות הוא לא הליכוד של לפני הבחירות. אחרי שביבי ילך הביתה, הליכוד ירצה מאוד לשקם את נזקי ביבי, ולשחזר את ימיו החברתיים כמקודם, אלו שהביאו לו את מהפך 77, ובליכוד כבר אמרו שהם מעדיפים משא ומתן והסכם על צעדים חד צדדיים (ואפילו האיחוד הלאומי יוכלו ללכת על הטיקט הזה). משא ומתן מלא כנראה לא יתרחש בשנים הקרובות, מאחר וגם ממשלת החמאס וגם ממשלת ישראל יהיו עסוקות הרבה יותר בשיקום כלפי פנים מאשר ביחסי חוץ, ולכן אפשר לאחד ימין ושמאל ולבצע רפורמות כלכליות חברתיות אמיתיות, צעדים קשים ונחוצים, שלא יפגעו במי שקל לפגוע, בחלש, אלא במי שצריך לפגוע -בשומן (הכולל, בין השאר, אנשי קבע משחקי סוליטר וספקולנטים למיניהם), למען ביטחונה וחוסנה של החברה הישראלית, שבלעדיה אין לנו תקומה. זו ממשלת חירום חברתית, והלוואי שדבר כזה יצא אל הפועל, אם כי האמון שלי בפוליטיקאים הישראליים הוא לא כזה מרחיק לכת.

 • שוקי   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 10:45

  לי באופן אישי לא אכפת עם מי ישב בממשלה, כל זמן שהעבודה תקבל את תיקי האוצר והחינוך ושכל המפלגות בקואליציה יתאימו את עצמן לקווי היסוד של העבודה.
  אתה מדבר על כוחניות, ואני חושב על קדימה. אתה מדבר על פוטש ואני חושב על קדימה. אתה מדבר על אגו, וגם זה מזכיר לי מאד את קדימה. ממשלה עוקפת קדימה היא לא רעיון רע – או לפחות שירדו מהעץ.
  הם לא קיבלו מהבוחר מנדט להחזיק בתיקים חברתיים. לא על הזה הם הלכו לבחירות.

 • פיקו   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 15:22

  חיכיתי שמישהו מכם יגיב ככה, רק כדי להראות את הצביעות האינהרנטית בכל גווני הקשת הפוליטית הישראלית, במיוחד במפלגת העבודה בראשות פרץ. שהרי אם אפילו מתן וילנאי אומר שמדובר בתרגיל מסריח 2, מה יגידו אזובי הקיר? אה, שכחתי, אתם עם פרץ באש, במים ובבוץ כשר אך מסריח. עם ביבי כשר ביטחון ואריה אלדד ואפי איתם בתפקידים בכירים. העיקר לגנוב את השלטון בכל מחיר.

  הצרה היא שלא סתם לא ראינו מהלך כוחני ואווילי כל כך מאז התרגיל המסריח הראשון, מדובר בהפרה ברורה של כללי הדמוקרטיה, ושום פיתול חוקי ולהטוטים מילוליים מבית היוצר של פרקליטי העבודה לא יצליחו להסתיר את היהירות המכוערת שבדרישה כי קדימה, 29 מנדטים, תהיה מספר 2 של העבודה, 19 מנדטים בקושי. אבל היי, קדימה התנהגה בשחצנות, אז בואו נגנוב את השלטון ולשם כך נחבור לאויבים האידיאולוגים שלנו בהקמת ממשלת ניגודים לא יציבה בכלל שתתפרק עם הקסאם הראשון שיהרוג מישהו ותגרור את כל המדינה לבחירות. לא ילדותי בכלל, נכון? דמיינו מצב שבו הליכוד, 12 מנדטים, מרכיב קואליציה עם החרדים והימין הקיצוני לפתע פתאום, וביבי ראש ממשלה. או אפילו יותר טוב, מצב שבו העבודה זוכה ב30 מנדטים וקדימה, הליכוד, ליברמן, האיחוד הלאומי והחרדים מקימים ממשלת הפכים רק כדי למנוע מהעבודה להגיע לשלטון. אין אפילו טעם לנסות לטעון שהתגובה שלכם הייתה זהה במקרה שכזה. אבל בואו נמשיך.

  יונית, כתבת:

  “לא ברור לי באיזה עולם אתה חי. או שאתה עוקב רק אחרי מה שנוח לך”

  כדור הארץ, ישראל, תל אביב, 2006. כמעט שבוע אחרי הבחירות. את מנסה לטעון שקדימה לא קיבלה 29 מנדטים?

  “אם נפגעה אמינות של מישהו, זו אמינותה של קדימה, שמאז הבחירות ועד אתמול התנהגה כמו איזה בריון שחצן, והמשיכה את הקו היהיר של “בטוח כבר שניצחנו, ותנו לנו 61 מנדטים וכו’ וכו'”, למרות שקיבלה רק 15% מקולות בעלי זכות הבחירה ז”א מנדט קלוש ביותר”

  איך בדיוק פגעה השחצנות ב*אמינותה* של קדימה? הרי קדימה לא הצהירה בשום מקום שהיא חייבת ללכת לקואליציה עם העבודה. מה גם שקדימה באמת ניצחה בבחירות, ואם לטענתך היא קיבלה רק 15% מקולות הבוחרים, כמה בדיוק קיבלה העבודה, בפער של 10 מנדטים? ומעניין אותי מדוע זה לא יהיר שמפלגת שמאל עם כולה 19 מנדטים תנסה לגנוב את השלטון תוך חבירה ליריבותיה הגדולות ביותר, לאחר שהצהירה חזור והצהר כי אין בכוונתה לחבור לגורמי ימין קיצוני ב”ממשלה הזויה”.

  או שאף אחד כבר לא זוכר איך בקדימה טענו לפני ואחרי הבחירות כי פרץ מתכוון להקים ממשלת ימין קיצוני-חרדים כדי לעקוף את הכרעת הבוחר, והעבודה ותומכיה השתוללו מזעם על ההסתה הפרועה הזאת?

  “ללכלך על השותפה הקואליציונית הרצויה שלך (וכן, קדימה לא יכולה לשבת עם הימין, אפילו יותר מאשר פרץ. שכחת כבר על מה פניתם לבוחר? רמז – התכנסות)”

  אם אולמרט היה רוצה, כבר הייתה קואליציה ללא התכנסות. העבודה שבכלל מדובר עדיין על הכנסת העבודה לממשלה אחרי ניסיון הפוטש המחפיר הזה הוא עדות לכך שההתכנסות היא יותר מתרגיל בחירות, היא תוכנית ממשית. אחרת, אפשר בקלות להכניס את ליברמן לביטחון פנים, את החרדים ואת הגמלאים, ווואלה, קואליציה.

  ואני באמת צריך להזכיר לך עם מה אתם פניתם לבוחר? שאני אזכיר את מסע התעמולה נגד הליכוד ונגד ביבי, שותפכם הרצוי לקואליציה? שאני אעלה באוב דברים שכתבו שוקי גלילי, חנן כהן וכל שמאלני רשימות לפני ואחרי הבחירות? שאני אניח שביבי וסילבן שלום יהפכו את עורם? שאזכיר שבוחרי העבודה לא בחרו רק בטיקט חברתי, אלא גם מדיני, ושהאווילים שהאשימו את קדימה באופורטוניזם אינם מעזים אפילו לחשוב כי היסוד למהלך האידיוטי הזה הוא אופורטוניזם שבשמו מוכנה יולי תמיר לשבת עם אפי איתם ואריה אלדד באותה ממשלה?

  “לשחק משחקי אגו של “ניתן לפרץ מה שבא לנו ושהוא יבוא אלינו בכניעה”, זה לא ממש יוצר תחושה של מנהיגות ושיקול דעת”

  נכון, לעשות במכנסיים בגלל שנעלבת ולחרבן לעצמך ביום וחצי את האמינות יוצרים תחושה של מנהיגות ושיקול דעת. לא להכיר בעובדה שקדימה ניצחה והיא תרכיב את הממשלה ושבמו”מ עושים פשרות, זה סימן למנהיגות ושיקול דעת? אפשר לומר לא, אפשר להתמקח. לא גונבים שלטון, כמו שלא גונבים סרטים או מכונית אם בעל הרכב לא נתן לך את המחיר שרצית. זה פשוט שלגנוב שלטון הרבה יותר קל להצדיק.

  ובכלל, מה זה כל הטענות האלה על שחצנותה של קדימה כהצדקה למהלך הזה? אז העליבו את עמיר פרץ, מסכן. עוד נעלב סדרתי כמו דוד לוי, שמוכן להפיל את המדינה בשביל הכבוד שלו. מנהיגות ושיקול דעת, נכון? כן, גם אני מרגיש את זה עכשיו. טוב ומסריח וחם.

  “וכשפרץ אמר להם שהוא יבוא לדבר עם אולמרט רק אחרי שהנשיא יאמר את דברו, הם בכלל התחילו להשתולל – יו”ר ועד סבלים וכו'”

  אז הפיתרון הוא להתנהג כמו יו”ר ועד סבלים ולהשבית את המועדון, כדי להוכיח שאתה לא כזה?

  “פרץ, לעומתם, זוכר היטב על מה הוא פנה לבוחר,ופועל לכיוון הזה מאז יום הבחירות ועד היום”

  משהו אומר לי ש-90 ומשהו אחוז מבוחרי העבודה לא בחרו בפרץ כדי לראות את אפי איתם, את ביבי, את לימור לבנת ואת יצחק לוי בממשלה. תחושה שכזאת. משהו גם אומר לי שהבן אדם שהכריז על עצמו כיורשו של רבין לא צריך להרכיב ממשלה עם ראש המסיתים, ביבי, ועם חבר מרעיו.

  “ואגב, למקרה שלא שמעת, בליכוד הולכים להעיף את ביבי לכל הרוחות (אם מישהו תוהה מה יהיו מסקנותיה של ועדת החקירה לנושא כשלון הליכוד בבחירות)”

  אוי, כמה נאיביות. ביבי אולי יעוף לכל הרווחות, אבל בשביל זה צריך לכנס מרכז, צריך זמן, ולא מעט. ביבי ככל הנראה יתמנה לשר, וגם אם לא – לימור לבנת, יובל שטייניץ, סילבן שלום, משה כחלון, ישראל כץ וכל היתר טובים יותר?

  “ואגב, בהחלט אפשר להצדיק ישיבה עם הליכוד (ועם האיחוד הלאומי רק
  בתנאים מסוימים), בקלות רבה מאוד אפילו, הרבה יותר מאשר שקדימה תוכל להצדיק מדוע היא דוחה את תוכנית ההתכנסות שלה והולכת עם הליכוד וליברמן”

  בטח שאפשר להצדיק בקלות “ממשלת חירום חברתית” ושאר מכבסות מילים שיתפקדו בערך שבועיים וחצי, עד הפיגוע הראשון. את רק שוכחת שקדימה עדיין לא הלכה עם הליכוד ולא עם ליברמן, ושההליכה לליברמן היא ברירת מחדל, שמן הסתם תיכרך בויתור זמני על ההתכנסות. עמיר פרץ, לעומתו, בגד בראש ובראשונה בבוחריו, שלא חלמו שיגיע היום והעבודה תצהיר על מוכנות לשבת בממשלה אחת עם האיחוד הלאומי. וכדי לסבר את אוזנייך, במקרה שלא ידעת, העבודה נבחרה גם על סמך אג’נדה מדינית. תשאלי את שוקי.

  הליכוד של אחרי הבחירות הוא לא הליכוד של” לפני הבחירות. אחרי שביבי ילך הביתה, הליכוד ירצה מאוד לשקם את נזקי ביבי, ולשחזר את ימיו החברתיים כמקודם, אלו שהביאו לו את מהפך 77, ובליכוד כבר אמרו שהם מעדיפים משא ומתן והסכם על צעדים חד צדדיים (ואפילו האיחוד הלאומי יוכלו ללכת על הטיקט הזה)”

  איזו חמודה את, באמת. כל התמימות הזאת. הרי מה שתיארת עכשיו נקרא פופוליזם, ובזה הליכוד תמיד התמחה. גם ביבי, לפני שתפס קצת אומץ וגמר לעצמו את הקריירה. ולפני ביבי לנו כל מיני יעקב נאמנים. זה מרתק לראות איך כדי להכשיר את השרץ מדברים פתאום תומכי העבודה על חברתיותו של הליכוד, כשרק קודם הם טענו שהעניים מצביעים בהמוניהם למי שדופק אותם. ואני מאד שמח שהליכוד הצהיר על מוכנות למשא ומתן, כל עוד אין פרטנר בצד הפלשתיני. רק ששכחת שהעבודה כן טוענת שיש פרטנר, אבו מאזן, ושמו”מ או לא מו”מ, הנושא המדיני הוא מורכב יותר. מה במקרה של פיגוע? מה במקרה של אינתיפאדה? מה עם פינוי המאחזים, שדורשת ארה”ב? מה במקרה של חזרה בתשובה מצד החמאס, שתפתח את הדלת למו”מ אפשרי? פוף, אין ממשלה. ולא מדובר באפשרויות מופרכות בכלל.

  “ולכן אפשר לאחד ימין ושמאל ולבצע רפורמות כלכליות חברתיות אמיתיות, צעדים קשים ונחוצים, שלא יפגעו במי שקל לפגוע, בחלש, אלא במי שצריך לפגוע -בשומן (הכולל, בין השאר, אנשי קבע משחקי סוליטר וספקולנטים למיניהם), למען ביטחונה וחוסנה של החברה הישראלית, שבלעדיה אין לנו תקומה. זו ממשלת חירום חברתית, והלוואי שדבר כזה יצא אל הפועל”

  ססמאות. עד עכשיו לא הסברת איך ולמה ביבי וישראל כץ יתחממו יותר לרפורמות כלכליות אמיתיות מאולמרט, ש”ס והגמלאים. אה, כן, כי פרץ יהיה בראש. וזהו הרי כל העניין. שלטון בכל מחיר. לא?

  ושוקי, אתה כתבת:

  “לי באופן אישי לא אכפת עם מי ישב בממשלה, כל זמן שהעבודה תקבל את תיקי האוצר והחינוך”

  ואחרי זה מאשימים את אנשי קדימה ברדיפת כסאות ובאופורטוניזם.

  “ושכל המפלגות בקואליציה יתאימו את עצמן לקווי היסוד של העבודה.”

  דר טו דרים, אומר השיר. דר טו דרים. רק שהאיחוד הלאומי לא יתאים את עצמו לקווי היסוד של העבודה, והממשלה הזאת, אם תקום, והרי היא לא תקום, תהיה משותקת לחלוטין מבחינה מדינית. וזוכר שטענת שלפרץ יש איזושהי אג’נדה מדינית? איך בדיוק הוא יממש אותה? “בלה בלה בלה, אור ואהבה”?

  “אתה מדבר על כוחניות, ואני חושב על קדימה.”

  כוחניות? נניח, למרות שלדעתי כוחנות היא לחתור תחת החלטת הבוחר, לבגוד בבוחריך ולחבור למפלגות המנוגדות לאידיאולוגיה שלך רק בשביל לזכות בשלטון בדרך לא-דרך. אבל נו, שיהיה.

  אתה מדבר על פוטש ואני חושב על קדימה”.”

  רק שקדימה זכתה ב-29 מנדטים, בניגוד ל-19 של פרץ. היא לא גנבה את השלטון לאף אחד, היא לא חתרה נגד הכרעת הבוחר. פוטש? איפה? הבוחר אמר קדימה ואולמרט, רק אידיאליסטים עיוורים שמוכנים לוותר על עקרונותיהם בשביל הגשמת המטרה יטענו שהתרגיל המסריח הזה הוא כשר ודמוקרטי. חד וחלק, מדובר בפוטש.

  “אתה מדבר על אגו, וגם זה מזכיר לי מאד את קדימה.”

  יענו, היומרה להתמנות לראש ממשלה בכל מחיר, אפילו שהפסדת וקיבלת רק 19 מנדטים, מספר המנדטים הזעום ביותר בתולדות מפלגתך, זה לא אגו. יענו, היומרה להתמנות לשר אוצר ולהכתיב לראש הממשלה הנבחר את מי הוא ימנה לממשלה, או שתשרוף את המועדון, זה לא אגו. או היומרה להפוך לשר אוצר כשבקושי סיימת תיכון. עשה לי טובה, שוקי, די. ממישהו כמוך צריך לפסול את האפשרות לבחור, שהרי לפי הודאתך בחרת בביבי, בחרת בברק, ושניהם היו קטסטרופה. בחרת בשרון, ועד כמה שאני הערכתי את שרון, אתה מאד מאד מאד התאכזבת. בחרת בפרץ, והוא הוכיח את עצמו כצבוע כוחני שבגד בבוחריו, והיה מוכן למכור את מפלגתו עבור ראשות הממשלה. עם כזה מלאי אדיר של טעויות, פלא שאתה ממשיך להשתתף בבחירות, ולטעות בכל פעם.

  ממשלה עוקפת קדימה היא לא רעיון רע””

  רק חסר הצדקה, כוחני, פתטי, לא דמוקרטי, לא יציב, אופורטוניסטי ואווילי. אבל רע? מה פתאום. הרי מי קבע שהבחירות נקבעות בקלפי? העם בחר איחוד לאומי ועבודה, ליברמן ומרצ, ומדוע בחר בהם, אם לא כדי שיתאחדו לגוש אחד של ניגודים שחברו להם יחדיו בשביל כיסא ושררה?

  וכמובן, הביג פינאלה:

  “הם לא קיבלו מהבוחר מנדט להחזיק בתיקים חברתיים. לא על זה הם הלכו לבחירות.”

  וואלה, עכשיו הרגת אותי. לא ידעתי שבישראל המפלגות הגדולות רצות לפי תיקים ולא לפי מצע בכל סוגייה. גם לא ידעתי שצריך להצהיר מראש על איזה תיקים בכוונתה של כל מפלגה לקחת. מוזר. אני הייתי בטוח שאנשים בחרו במפלגות הגדולות בגלל שרצו את בכיריהן במגוון של תפקידים, מאוצר וחינוך ועד ביטחון וחוץ. אבל כנראה שטעיתי, ואתה יודע באמת איזה מין מנדט נתנו לקדימה הבוחרים. שהרי לקדימה לא היה רייכמן בתור מועמד לשר חינוך, ולעבודה כנראה לא היה איילון בתור שר ביטחון פוטנציאלי. טענה נהדרת, שוקי. מדהימה בפשטותה. די דמגוגית ולא כל כך מציאותית, אבל נו, אתה הרי תומך של פרץ. האויב של היום הוא כנראה החבר של מחר, כל עוד זה יבטיח לנו את ראשות הממשלה.

 • יוחאי   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 16:15

  אתה, ונציגיך במפלגת קדימה, הזעתם קצת. ברור שלא תהיה ממשלה כזאת. גם אנשי הימין, בשנאתם לקדימה, חיזרו אחרי פרץ, והיו מוכנים לדברים מרחיקי לכת. זאת מבלי שהוא החייב לשום דבר.

  ומבחינה חברתית, אכן יש מצב חירום. גם הליכוד, וגם קדימה ספגו מהלומות בבחירות, בשל המדיניות הכלכלית הנוראית. מפלגת העבודה שמרה על כוחה (למרות שנאת אזרחים רבים לפרץ) ומפלגת הגימלאים זכתה להישג גדול. השיח הציבורי השתנה מקצה לקצה. אולמרט, שהיה שותף מלא למדיניותו של ביבי, ואף תמך בה כשהוא החליף אותו, דיבר אתמול על צמצום הפערים. כל זה לא היה קורה אם לא היה מצב חירום, ואם פרץ לא היה דוחף את הנושאים האלה. לצערי, תוצאות הבחירות מאפשרות רק שינוי כיוון מבחינה חברתית (ממשלת קדימה עבודה), ולא שינוי גדול יותר, כלומר החלפת שלטון מלאה.

  התחזית שלי:
  תהיה ממשלה בראשות קדימה, יחד עם העבודה ומפלגות נוספות. המדיניות הכלכלית תהיה של העבודה שתחזיק בתיק האוצר.
  בתחום המדיני, אין הרבה הבדל בין המפלגות. כשזה יגיע לידי הכרעה, קדימה תתפורר. אולי קדימה תתפורר כאשר כל חקירות השחיתות יגיעו לידי הבשלה.

  לצערי מפלגת העבודה הלכה על ספין קצת מרחיק לכת. הם לא יודעים לעשות ספינים. גם התקשורת אינה עוזרת להם, כפי שהיא עוזרת בחפץ לב לקדימה.

  אגב, יש סיכוי שהמנדט ה 20 יחזור למפלגת העבודה, לפי דיווחים אחרונים.

 • פיקו   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 16:36

  ושמח לאיד לנוכח פניו האמיתיות של פרץ, שנחשפו להן פתאום. אם תעלה טיפה למעלה, או תקרא את ההודעה האחרונה, תראה שלא היה לי לרגע ספק שממשלה כזאת לא תקום, ואם תקום – תתפרק ברגע. ספין או טקטיקה בריונית של משא ומתן, מדובר היה ברעיון גרוע במיוחד, בכתם שיישאר זמן רב על שמו של פרץ ויכול לפגוע משמעותית במפלגת העבודה בבחירות הבאות. במיוחד מכיוון שעדיין לא שמענו הכחשה חד משמעית בעניין הזה, חוץ מסוג של הסתייגות פולנית מצד יולי תמיר והצהרות אמיצות של וילנאי ןשל פינס.

  אנשי הימין חיזרו, ופרץ נענה. זה מה שהציבור יזכור. זה מה שהתקשורת תדאג להזכיר לו. ספין קצת מרחיק לכת? היו צריכים לעדכן את העבודה שספינים מחזיקים על אש קטנה, לא מכריזים עליהן קבל עם ועדה במעמד שלי יחימוביץ’ ועוד מנסים לשכנע את ביילין לקחת חלק בתרגיל המסריח הזה, כדי שאפילו שולמית אלוני ומרצ יודיעו שהעבודה מתבזה. מה גם שכישלון המהלך לא מביא את העבודה למו”מ מעמדת כוח. להיפך. המהלך האווילי הזה מביא את פרץ מעמדה של חולשה.

  מבחינה חברתית, אין מצב חירום ולא דיקט. יש בעיות עמוקות ושורשיות, שצריך לפתור, וממשלה בראשות קדימה לא תפתור אותן פחות טוב מממשלת פרץ-ביבי. הגמלאים, אגב, כבר הודיעו על תמיכה באולמרט. ממשלה חברתית יותר תהיה, זה בטוח, אבל אני מאד מאד מקווה שפרץ לא יקבל את תיק האוצר. ברוורמן דווקא יכול להיות סבבה, ולא נראה שבקדימה יתנגדו לברוורמן יותר מדי.

  גם לא הבנתי מה כל כך משמח בזה שהעבודה “שמרה על כוחה”, בהתחשב בכך שמצנע קיבל 19 מנדטים ב-2003 מול שרון ושינוי בשיא כוחם ונאלץ להתפטר, ובהתחשב בכך שפרץ היה אמור להביא איתו עוד 3 מנדטים של עם אחד, פלוס הקולות הרבים שהייתה אמורה להביא לעבודה האג’נדה החברתית.

  “בתחום המדיני, אין הרבה הבדל בין המפלגות. כשזה יגיע לידי הכרעה, קדימה תתפורר. אולי קדימה תתפורר כאשר כל חקירות השחיתות יגיעו לידי הבשלה.”

  בין קדימה לעבודה, אין, בעיקר בגלל שהעבודה תיגרר לכל מהלך מדיני שהוא התנתקות ושמאלה. בין העבודה לבין האיחוד הלאומי יש הבדל גדול. מה גם שאם ממשלה בראשות קדימה תצליח לבצע בהצלחה מהלכים מדיניים, קשה לי לראות כיצד היא תתפורר. ובכלל, לא נמאס לכם לחזות שהיא תתפורר? אתם חוזים את זה מאז היום שהיא הוקמה, ובינתיים היא ניצחה בבחירות. וברוב גדול.

 • שוקי   ביום 3 באפריל 2006 בשעה 20:34

  נתחיל דווקא מהסוף.
  אמרת “בינתיים היא ניצחה בבחירות. וברוב גדול.”
  להזכירך, קדימה קיבלה 29 מנדטים. 91 מנדטים הלכו למפלגות אחרות, כך שלקדימה אין שום “רוב”. היא פשוט המפלגה הגדולה בכנסת. ולא רק ש-75 אחוזים מהאנשים שהצביעו לא הצביעו לקדימה, אלא שרובם גם סולדים ממנה. הנבחרים שלהם – זה כבר משהו אחר.

  אני חושב שקדימה לא תשרוד עד הבחירות הבאות, כי כמו מתן וילנאי שהתחיל לפתוח פה מלוכלך מרגע שהבין שלא יקבל תפקיד, כך יהיו בקדימה לפחות 15 אנשים שלא רק שלא יקבלו תפקיד, אלא שגם אין שום דבר שקושר אותם אידיאולוגית.

  אני לא יודע על איזה “פנים אמיתיות” של פרץ אתה מדבר. מבחינתי, מרגע שקדימה אמרה שהוא לא יקבל את תיק האוצר, התיק העיקרי שהבוחרים שלו הצביעו לו בגללו, זו הייתה חובתו לנסות להרכיב ממשלה. אגב, הכוונה היא בכל מקרה שברוורמן ינהל את המדיניות. הוא זה שכתב את התוכנית הכלכלית של מפלגת העבודה, שהיא ברורה מאד והוצגה לבוחר בהרחבה גם במצע וגם בחומרי התעמולה.

  אני גם לא יודע על איזה “תרגיל מסריח” אתה מדבר. על הניסיון להקים ממשלה חברתית שתייצג את הרצון של המצביעים שעומדים מאחורי 91 המנדטים שקדימה לא קיבלה? ההתנתקות, ההתכנסות וההתרכבלות של קדימה מעניינות את התחת למי שלקחו לו את הקצבה.

  אגב, בשום שלב לא נאמר שתקום “ממשלת ימין”. מה שאמרו בעבודה זה שהם קוראים לכל סיעות הבית להמליץ עליהם אצל הנשיא להרכבת הממשלה. הם גם אמרו שמי שיקבל את קווי היסוד של הממשלה יוכל להצטרף אליה. שזה בדיוק מה שאמרה קדימה.

  כל הדיבורים שלך על מה ש”הציבור יזכור” מצחיקים. הציבור זוכר שרוני בראון הוא רוני-בראון-חברון? הציבור זוכר ששטרית אמר למובטלים שמבחינתו הם יכולים לעבוד בזבל? הציבור זוכר את פרשת החשבוניות הפיקטיביות, או שיש בקדימה אנשים כמו צחי הנגבי ורוחמה אברהם שמשום מה לא נראו בתקשורת מזה חודשיים?

  או שהציבור שכחן או שלא אכפת לא. לפחות אצל 29 מנדטים זה כך, ואתה הרי קורא להם “רוב”.

 • דרור פויר   ביום 2 באפריל 2006 בשעה 8:09

  גבר – אני הייתי קודם:

  http://www.notes.co.il/dror/17692.asp

  “…מצחיק אותי במיוחד לעבור ממש ליד השלט העצום שעליו מתנוסס פרצופו של האח החמישי במשפחת אולמרט, והוא עול ימים ושמח, מבטו ערני וניתן להבחין בזיק של הומור בעיניו, לחייו שמנמנות, סומק ורדרד עולה מהן וכולו, מה יש להגיד, ממש שמש נצחית בראש צלול. זה כנראה האח המוצלח, אני אומר לעצמי, וכמה יפה מצדו שהתגייס לטובת אחיו האפרפר וחסר הכריזמה והציע לדגמן בפוסטרים.”

השאר תגובה