התפוצצות המידען 1

אמהות פולניות ו-Windows
היום אני כבר בגיל שבו אני יודע להעריך את העובדה שנחסכה ממני חוויית הגידול הפולנית. כלומר, גדלתי עם אמא רגילה, נטולת גינונים מזרח-אירופאיים פחות או יותר. בלי “מתי תסדר את החדר” ובלי “אין בעיה, אז אני אשב לבד בחושך”. זו אולי גם הסיבה לזה שמרד הנעורים שלי לא מרדני במיוחד ושבעשור הרביעי לחיי אני עדיין לא מצליח “להתחבר לכעס שלי” על אבא ואמא.
לטוב ולרע, יש מי שהחליט לפתור עבורי את החסך הזה: מיקרוסופט. האח-הגדול, כמו אחים גדולים, יודע להיות גם אמא פולניה כשצריך. זה, אני מניח, ההסבר היחיד להודעות הקנטרניות שמשליכה לעברי Windows XP בכל פעם שאני פותח את המחשב: “מחכים לך קבצים שלא צרבת ל-CD”, “מחכים לך עדכונים ברשת” (כן, הם ידפקו לך את המחשב, אבל הם מה-זה מגניבים). והיום: “יש לך אייקונים מיותרים על שולחן העבודה”. אמא-Windows מוכנה לעזור לך – פשוט כואב לה לראות אותו ככה. כן, גם החדר שלי לא מסודר, תודה.

פדופילים בדרכים
SiliconValley.com מדווח על תופעה חדשה: פדופילים שמאחסנים את אוסף הפורנוגרפיה שלהם על אמצעי אחסון זעירים מבוססי Flash (א.ק.א “USB Key”. המותג המוכר יותר בתחום הוא Disk On Key). בדרך זו הם יכולים לשאת איתם את ה”חומרים” לכל מקום ולהשתמש על כל מחשב בלי להשאיר עקבות. גם קל יותר להשמיד ראיות בעת הצורך. איכשהו, נדמה לי שזה יהפוך את ההליך של חיפוש בנקבי הגוף הרבה פופולרי אצל חוקרי עבירות המין (לא בטוח שזה דבר שיש להצטער עליו, אלא אם כן, כמובן, אתה עבריין מין). (ותודה לרועי על הייעוץ המקצועי).

גידול מריחואנה לשיקום אסירים
ynet מדווח על תושב בת-ים בן 52, אסיר לשעבר, שבביתו נתפסה חממת קנביס. החבר הסביר שהגידולים הם לשימוש עצמי. לא כל-כך משכנע בהתחשב בזה שהיו לו כבר שני שיחים וכנראה התחיל לגדל שתילים נוספים.
לא נאמר בידיעה באיזה תחום פשיעה הוא עסק לפני כן אבל את אומנות הגידול הוא למד באינטרנט. נקודה למחשבה: בהנחה שלפני כן הוא עסק, נגיד, בייבוא הרואין מלבנון בסיוע החיזבאללה, ועכשיו הוא עוסק בגידול מריחואנה בסיוע האינטרנט – האם לא נכון יותר לראות בזה שיקום מוצלח? עדיף מלעסוק בשזירת מקרמה בסיוע שירות בתי הסוהר. האם האיש הזה – שבהימור פרוע אני קובע שהוא מובטל – יועיל לכלכלה ולחברה יותר מאחורי הסורגים? אוי… שכחתי, גראס הורג.
בסדר, אבל נגיד – רק נגיד – שגראס לא באמת הורג, ומכיוון שכבר התירו להשתמש במריחואנה לשימושים רפואיים, ומכיוון שלעסוק בפשיעה חמורה, אתם יודעים, זה לא הרבה יותר טוב מלהיות חולה במחלה סופנית (למרות שיותר כיף) – אולי מישהו יחשוב על הרעיון של גידול מריחואנה כשיטה לשיקום אסירים? משהו בסגנון סיסמת הבחירות שהצעתי בינואר לעלה ירוק: הביטחון על הפנים, הכלכלה בתחת, לפחות שיהיה משהו טוב לעשן. לא לקחו.
(הערה: במילה כיף שבסוגריים הקודמים אין בשום אופן רמיזה מאיזה סוג)

 

מוזיקה עם פונפון וזקן
אפילו לא מסקרנות הגעתי אמש לערוץ תכלת. זו הייתה תוצאה של זפזופ אקראי לגמרי, ומה שגרם לי לעצור היה הצליל של הגיטרה – במקרה זה של יצחק פוקס. רוקר-רך, עם קול רך ומבט רך. גיטרה טובה היא גיטרה טובה, ולא משנה שהאיש שמחזיק בה נראה קצת אחרת, עם זקן ופאות והכל. מבחינתי, זה גם בסדר לגמרי שיהיה לו על הראש כובע עם פונפון, ושסביבו ינתרו עוד שלושה ברסלבים כמו במקרה של עדי רן שבא קצת אחרי. רן, על הציר שבין בארבי לרבי נחמן, הוא פחות או יותר התשובה הברסלבית לעמיר לב. “אין יאוש בעולם כלל”, היה אחד הדברים היותר מרעננים שעלו לי על המסך לאחרונה. ואלו רק דוגמאות – היו שם עוד כמה הפתעות, טובות יותר או פחות. גם קליפים עשויים במקצועיות ראויה. בקיצור: אם מזדפדפ לכם בטעות באיזה יום, נסו להישאר – אין חשש לסימפולים של “כה אמר השם”, אין סכנה שתצמיחו כובע עם פונפון. יש חשש סביר שזה יעשה לכם משהו.
ערוץ תכלת, “ניצוצות”, א’-ה’ 18:30 ושידורים חוזרים לקראת הלילה.
האייטם המקורי, כולל לינקים מעניינים בתגובות.
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גילעד   ביום 31 במאי 2003 בשעה 22:39

  עסק בהיי- טק כמובן.
  כנראה באתר למשלוחים בשם http://www.kana-bis.co.il

 • גל   ביום 1 ביוני 2003 בשעה 15:04

  את הקישורים רצוי לפתוח בחלון חדש – זה מעיק ומציק

 • גילי   ביום 2 ביוני 2003 בשעה 6:45

  ראשית, התמונה לא אמינה אעפס. שלא יגידו שאני לא ביקורתי. לא יודע למה היא לא…אקצר, זה נראה כמו פלסטיק.
  יכולת גם לתנת איזה קישוריה לאיזה אתר גינון ראוי, לשבח את אבי כהן על שידע לומר כמה מהר גדל העישב גם אם מהירות גידול זה לא ממש פרמטר, ולהוסיף כי יש המפיקים חשיש מהעלים הזכריים, ככה, שיידעו הילדים.

  המילכוד הוא שכל עוד זה לא חוקי והערכים הכלכליים של הדבר הם מעוותים, גידול לצורכי מסחר מעביר את העיוות הזה השוקה, וגורם ללחצי היצע, (שזה הדבר האחרון שחברה בריאה רוצה לעשות בחומרים מזיקים). לחצי ההיצע מופעים בגלגול זה או אחר שלהם ברחוב בצורת פושר. מי שמגדל לצורכי מסחר הוא לא רק עבריין, הוא גם פושע, או לפחות מזיק לסביבתו. כמי שתומך לא מהיום בביטול פקודת הסמים המסוכנים, לא יכולתי שלא לתת את הדעת על העובדה שיכול להיות (רק נגיד, כאמור) שירדו עליו כי ידעו מי הוא, אולי השוטר גם הציץ במבט מעמיק בעציץ.
  ובהנחה שהוא עסק, בייבוא חשיש ולא בייבוא הירואין וגו’ מה אז היית חושב על זה? הרי לו מחר היו מתירים לגדל נפאס כאוות הנפש, אז לא אותם אנשים היו קולעים מקרמה מסיבי קנוואס בבתי הכלא? יש מי שמתוייג כטיפ קרימינאל (הנה, כבר עשית ממנו סוחר הירואין ומשת”פ, ומה לא). ומתי גידלת משהו ראוי לעישון לאחרונה על מנת לקבוע מה היא כמות נורמאלית של שתילים, (אתה מוזמן לצחוק מהגדרת החוק).

  אה, והכי חשוב: גראס זה יופי של רייטינג. אחוז קטן, אבל קבוע. הרבה יותר מעניין מהיומן חתולי רחוב.

 • קובי   ביום 23 בינואר 2004 בשעה 12:20

  חנות מצויינת לגידול ניתן למצוא בכתובת
  http://www.hydroshop.co.il

השאר תגובה