המרוקאים

כמו בכל שנה גם השנה, חגיגות המימונה מוציאות הצהרות מגוחכות למדי מפוליטיקאים, במקרה זה שמעון פרס: “הלילה הזה כולנו מרוקאים ללא יוצא מן הכלל. העדה המרוקאית הצליחה לאחד את כל העם בחג המימונה, ואנחנו אסירי תודה על האיחוד הזה”. אין ספק: בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא עצמו מרוקאי.

אבל הדיווח המשעשע משהו של ynet על חגיגות המימונה גם מלווה הפעם בהרבה תגובות סרות טעם אודות “המרוקאים”. נסו לקרוא, למשל, את תגובות מספר 5, 6, 16, 35, 37, 50. נכון לשנת 2006, חלק לא קטן מהמגיבים של ynet חושבים שהמרוקאים הם בטלנים, בכיינים ופושעים.

השאלה היא, כמובן, לא מאיפה נמצאים הגזענים שיכתבו תגובות כאלה אלא מדוע לעזאזל הן עולות. אתם מוזמנים להציג את השאלה לשירות הלקוחות של ynet בכתובת הזו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מיכל   ביום 20 באפריל 2006 בשעה 12:10

  הרי ידוע (לצערי) שווינט כלל אינם עורכים סינון ע”פ קריטריון זה.
  והם מעבירים תגובות גזעניות ברמות הנתעבות ביותר.

 • עומרון   ביום 20 באפריל 2006 בשעה 12:24

  הפכו להיות הנושא החם לדיון?
  אז כתבו המגיבים. אז מה?
  ולגבי סינון התגובות – מה זה ישרת?

 • יוחאי   ביום 20 באפריל 2006 בשעה 12:46

  תגובות גזעניות גוררות תגובות גזעניות נוספות וגוררות תגובות נגד. ככה נוצר יותר ענין, יותר היטים, יותר היטים לכתבות מקושרות, יותר קליקים על פרסומת –> כסף !
  במקרה הזה הם גם גררו תגובה שלך, שגררה את קוראיך הרבים להגיע לכתבה.

  מנסיוני בתקופת הבחירות, היה הרבה יותר קל להכניס תגובה “אולמרט מושחת !!!!” מאשר תגובה ענינית ומנומקת .

 • צופה טלויזיה זרה   ביום 20 באפריל 2006 בשעה 13:04

  איך אפשר לתמוך בכלל בצנזורה של רעיונות?

 • בצק אלים   ביום 20 באפריל 2006 בשעה 15:34

  יש הבדל משמעותי בין צנזורה של רעיונות וסינון טוקבקים. אם יש לך רעיון, פרסם אותו בשמך וחתום עליו. אם אתה משתמש במסך האנונימיות של הטוקבק כדי לזהם את הסביבה התקשורתית בגזענות, שנאה וסתם רעל סוציומטי או כדי לנצל את הפלטפורמה לחיסולי חשבונות אישיים, המערכת צריכה להפעיל את שיקול דעתה שכן האחריות המשפטית נופלת עליה. נדמה לי שהסתה לגזענות מנוגדת לחוק בישראל, כך שכל מה שצריך זה להוכיח שמדובר בדברי הסתה ולתבוע את וואינט על פרסומם. חבל שהאגודה לזכויות האזרח לא מרימה את הכפפה

 • אספסת   ביום 20 באפריל 2006 בשעה 22:13

  ynet לא לבד ולמרבה הצער המצב המשפטי בנוגע לאחריות האתר רחוק מלהיות ברור.
  גרוע מכך – המצב בטוקבקים באתרים אחרים, כולל “הארץ” מאז שהוא מאפשר אותם, לא טוב יותר. בכל מקרה מדובר בסימפטום של המחלה, שספק אם טיפול בו ישנה משהו מהשורש.

השאר תגובה