פיקסיז, פעם שנייה

פיגו שכנע אותי שלא מאוחר להמליץ על הקליפ של ליטל מייזל. לאלו מכם שהצליחו להחמיץ: מייזל, עורכת וידאו בת 21 מרמלה, צילמה וערכה קליפ יום-הולדת לחבר של חברה, לצלילי “Hey” של הפיקסיז. מאוחר יותר היא העלתה אותו לאתר YouTube, שם הוא הפך לקאלט אינטר-גאלאקטי.

3 מיליון כניסות עד לסוף אפריל, כשעידוק פרסם את הסיפור שלה ב-NRG, ולמעלה ממיליון כניסות נוספות מאז. למעלה מ-7000 תגובות וכניסה לכל רשימות הפופולריות של YouTube. הומאז’ מחמיא מקווין סמית’ (“דוגמה”) ועבודה חדשה – אלו רק חלק מההצלחות שמייזל והחברה (של החבר, ולקליפ) עדי פרימרמן, קצרו בינתיים.

אז קודם כל, כן, לכו ותראו את הקליפ הזה. ואם עוד לא עשיתם את זה אז צאו והכירו גם את דוליטל, האלבום המכונן שממנו מגיע השיר (את Where is my mind שחותם את “מועדון קרב” תמצאו באלבום המוקדם יותר, רוזה הגולשת. למתחילים מומלץ Bossanova הכמעט גלגל”צי).

באופן לא לגמרי מקרי, כנראה, תת-הז’אנר שהמציאו הפיקסיז התבסס – כמו הקליפ של מייזל – לא על מורכבות יתר וביצוע וירטואוזי אלא על פשטות וחן וקצב טוב ואנרגיית רוק נשית (במקרה של הפיקסיז, על זו של קים דייל הבאסיסטית). מה שמוכיח שוב שאין תחליף לשילוב בין רוק טוב לבחורה שיודעת לזוז. תראו את הקליפ ותבינו.

 
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • הלל כהן   ביום 14 במאי 2006 בשעה 14:44

  הדיסק המושלם להכיר איתו את הפיקסיז הוא “Death To The Pixies”, שמתפקד כמעט כ”גרייטסט היטס”.

 • פיגו   ביום 14 במאי 2006 בשעה 16:03

  גם כאן, גם בזגוגיות, באותו יום! מישהו מוכן לשלוח לינקים לדילרית כדי לרמוז לה שיהיה מי שיגיע להופעה כאן, אם תטרח לבוא? ואיפה המוח שלי, הא?

 • שוקי   ביום 15 במאי 2006 בשעה 0:29

  לדעתי אם הפיקסיז באים לארץ הם בקלות ממלאים את איצטדיון רמת גן. אלא אם המפיקים יהיו רודפי בצע כמובן.

 • יובל   ביום 15 במאי 2006 בשעה 8:06

  מה זה “קווין סמית’ (דוגמה)”? לא רק אצלך ראיתי את זה ואני תוהה: למה דוקא דוגמה? לפי מה מחליטים איזה סרט לשים בסוגריים? הסרט האחרון? הסרט הכי טוב? הסרט הכי ידוע? במקרה הספציפי הזה, דוגמה לא עונה לאף אחד מהקריטריונים. מוזר.

 • שוקי   ביום 15 במאי 2006 בשעה 10:24

  ואתה גם בטח לא מבין למה מדי פעם אנשים אומרים ש”אלניס מוריסט היא אלוהים”, נכון?

 • ניימן   ביום 14 במאי 2006 בשעה 23:27

  וטוב שהמלצת. איכשהו הצלחתי לפספס את זה עד עכשיו. זה ממש מגניב!!!1 🙂

 • ניימן   ביום 15 במאי 2006 בשעה 10:19

  (לפחות בארץ. אין לי מושג מה קורה בחו”ל)

 • gyuval   ביום 16 במאי 2006 בשעה 20:18

  דומגה? מכל הסרטים שלו דווקא את דוגמה , אני חושב שמוכרים בלבד היה יותר טוב

השאר תגובה