עד עכשיו אני מחזיק את הבטן

מז’אנר בדיחות “רדיו יריוואן”, שדידי מנוסי היה פטרונו המקומי, נשארה אצלי בזיכרון בדיחה אחת משעשעת במיוחד. הפורמט של הבדיחות הללו, היה כדלהלן:
אחד המאזינים מפנה למומחים באולפן שאלה הזויה.
המומחים משיבים לו תשובת בסגנון “כעיקרון כן – אבל…”.

הבדיחה הספציפית שאהבתי הלכה בערך כך:
שאלה: האם נכון שהחבר אנדרופוב קנה מכונית אמריקנית?
תשובה: כעיקרון כן, אבל – זה לא היה החבר אנדרופוב אלא החבר ברז’נייב, זו לא הייתה מכונית אמריקנית אלא מכונית גרמנית, והוא לא קנה אותה אלא נדרס על-ידה.

אני נזכר בבדיחה הזו בכל פעם שאני פוגש בפרסום אומלל במיוחד בעיתונות. מה לעשות, שלא חסרים בעיתונות המודפסת והמקוונת פרסומים מגוחכים, אם בגלל חוסר מקצועיות פושעת או בגלל טעות תמימה. והמקרה שאני הולך להדגים איתו הפעם – אולי הוא מהסוג הזה ואולי מהסוג השני – בכל אופן, הוא הצחיק אותי מאד. עד עכשיו אני מחזיק את הבטן הכואבת.

***

התמונה שלפניכם לקוחה מ”המקומון” של רמת-השרון. במקור, זו תמונה שצילם דן פרידמן (ynet), על סט הצילומים של כתבת הוידאו הזו. הכתבה, בכיכובם של מישל דור ומעיין וולק, מוצלחת מאד ושווה צפייה אם טרם הספיקותם. אם מישל נראה לכם מוכר, אז אולי זה מכתבת הנקניקיות האלמותית. כתבה בה כיכבתי לצדו (אם כי חשוב לומר שמישל, איש אשכולות, עשה כמעט הכל – תיסרט, ביים וערך בכישרון, וגם שפך את כולנו מצחוק על הסט). כאן תוכלו למצוא כתבות וידאו אחרות שלו שפורסמו ב-ynet.

אחרי ההקדמה הארוכה הזו, אתם מוזמנים לנסות להבין מה לא בסדר בתמונה…

ובכן, בניגוד לטקסט בכיתוב, הסלב שמופיע ליד מעיין וולק איננו נאור ציון אלא מישל. האמת היא שעל הדמיון לציון כבר היה מי שחשב קודם (אני). אבל לראות את זה בעיתון…

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • noamt   ביום 6 ביוני 2006 בשעה 9:35

  לי הרבה יותר הפריע הכיתוב “…נרטבו עד לשד עצמותיהם, החשופות יש לציין (בעיקר של וולק)”.

  עצמותיהם החשופות?! או אולי הכותב (ילד בן 10?) חושב שמדובר בשדיים?

  -נועם.

 • נעלם X   ביום 6 ביוני 2006 בשעה 12:09

  הטעות הזו הרבה יותר מטרידה.

 • שוקי   ביום 6 ביוני 2006 בשעה 14:40

  הם באמת נרטבו. “עד לשד עצמותיהם” זה מטבע לשון שכמו דברים שונים שאומר הרב עובדיה, נאמר על דרך ההפלגה. רק הקטע של “החשופות” באמת קצת תקוע. חידוש לשוני לא כל-כך מוצלח של הכותב, אני מניח.

השאר תגובה