ג’ק החתול הנועז

האייטם הזה הופיע בשער האחורי של ידיעות אחרונות השבוע, אבל רק למקרה שפספסתם…

ג’ק, חתול ג’ינג’י שמנמן מניו ג’רזי, הוא חתול מאד טריטוריאלי. עד כדי כך, שכאשר פולשים לטריטוריה שלו גם בעלי חיים שאינם חתולים אחרים – גם כאלה שעולים עליו בנפח ובמשקל – הוא מסלק אותם בתקיפות. בדרך-כלל אלו כלבים. הפעם זה היה דוב (לכו, תקראו, ותסתכלו טוב טוב בתמונות! בעיקר זו שבה הדובון תקוע על ראש העץ. רמז: גם החתול מופיע בתמונה).

אני מכיר את התופעה היטב. גם הג’ינג’ית העצבנית שגרה איתי (הקטנה מבין השתיים) משוכנעת שהיא טיגריס אימתני. שכנוע כה רב ועמוק, שאיש אינו מרהיב עוז להעמיד אותה על טעותה.

לגורי חתולים קטנים יש נטייה לתקוף, במטרה להרוג, כל יצור שהם עולים עליו בגודל. מכיוון שבשלבי חייהם הראשונים אין הרבה יצורים שעונים להגדרה, הם לא בוחלים בבחירת מטרות בלתי תוקפניות בעליל (נמלים, פרחי היביסקוס, פקקי פלסטיק, כפכפים וכו’). רוב חתולי הבית לא עוברים את השלב הזה. אמנם אחד החתולים הקרובים אליי ביותר מבצע בימים אלה רצח עם בשממיות האזור, אבל גם זה – רק כמחאה על כך שאנחנו מכריחים אותו לאכול מזון רטוב של ויסקס, ולא אוכל אמיתי כמו חזה עוף טרי, דג סול נא, או לפחות נקניקים מאיכות טובה (על אוכל יבש אין מה לדבר).

בכל אופן, הג’ינג’ית היא חתול ממין אחר. בגיל צעיר מאד היא גילתה שמנעד הנהמות העשיר שלה, והרשף שעיניה יורקות, יכולים להבריח גם חתולים כפולים ממנה בגודל (כלומר, בני חצי שנה). מכיוון שבאותה תקופה היא עסקה בעקביות בהרחבת הטריטוריה שלה, שזמן קצר קודם כיסתה את סביבות הספה בסלון, היא הגיע למסקנה שכל היצורים החיים באזור צריכים להכיר בבעלותה על המקום.

וכך, אחרי שמיצתה פחות או יותר את האפשרויות הקשורות לטבח ג’וקים, טרף לטאות וחיסול ממוקד של חולדות, הג’ינג’ית הולכת ומטפסת בשרשרת המזון. האלפא-מייל של השכונה לא מתקרב לאזור.האפורה, חתולה מהירה כברק שמסוגלת להכריע עדר זאבים אם יתפסו אותה כשגור בין שיניה, שומרת מרחק. פעם, חושבת הג’ינג’ית לעצמה, אבריח דובים לצמרות עצים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • rozov   ביום 16 ביוני 2006 בשעה 21:54

  until someone loses an eye.

 • זאת אומרת   ביום 16 ביוני 2006 בשעה 23:39

  נדיר מאוד שג’ינג’ים הם בעצם ג’ינג’יות.
  נפל בחלקך אקזמפלר נדיר (וחמוד להפליא).
  הייתי מצרפת תמונה של ג’ינג’י הבית שלנו, אבל זו פריבילגיה לבלוגראים בלבד :-).

 • שוקי   ביום 16 ביוני 2006 בשעה 23:50

  בטוח לגמרי. עם הטמפרמט והטריטוריאליות היינו בטוחים בהתחלה שהיא זכר, אבל כשהביצים לא הופיעו התחלנו לחשוד, והווטרינר אישר.

 • אדר   ביום 18 ביוני 2006 בשעה 20:47

  הו.

  מותק.

השאר תגובה