המלצה חמה: תימני אורגינל

את יאיר הכרתי לפני כ-15 שנים. גרנו בשכנות, ואני היכרתי אותו רוב הזמן בתור הבחור הרזה עם השיער הארוך והכלב הענק. הכלב שלו, זאב אימתני למראה אך בעל טוב לב מפליג, היה מלווה אותו לכל מקום. לפעמים היה קופץ עליו באהבה, ולעיתים קרובות מכריע את יאיר הצנום ארצה אגב מעשה.

מאוחר יותר, הכרתי את יאיר קצת טוב יותר וגיליתי שמדובר באדם רבגוני, יצירתי ומוכשר להדהים. עם ידי זהב ומוח של קופירייטר, שאמנם לא השכיל להשתלב באף מסגרת שתדע להעריך את הכישורים שלו, אבל עקבות מעשי ידיו ניכרו בכל מה שנגע – בעיקר הדירה שלו, שנראתה כמו אטליה של אמן או סטודיו מעצבים באחד הרבעים של ברלין.

אבל יאיר לא גדל בברלין אלא בלב הלבאנט, והשכונה הישנונית שגרנו בה על גבול רמת-גן בני-ברק, לא הפכה לרובע אמנים אפנתי בנוסח האקשה מרקט הברלינאי. וגם יאיר עצמו, עבר עם השנים כמה שינויים והתחבר לשורשים שלו.

בכל אופן, אמן נשאר אמן, וגם תימני אורגינל, הפרוייקט הנוכחי של יאיר מעניק חוויה בעלת ערך אסתטי ואמירה שונה. אחרי שעבר כמה גלגולים, בהם הפך בין השאר ממגזין נייר למגזין רשת, הוא נראה עכשיו בוגר ונכון יותר.

תימני אורגינל (הלינק למטה) עוסק בתרבות תימן אבל יקסום לא רק לתימנים. תמצאו בו מה לקרוא ומה לראות ומה לשמוע. ואם תאהבו – עשו לו נפשות, כי עומד מאחוריו איש זהב.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

השאר תגובה