המלצה חמה: עבודה שחורה

לכולם יש מה להגיד, אבל רק בלוגר אחד באמת לוקח את העניינים בידיים ופתח ביוזמה קונסטרוקטיבית. עבודה שחורה, הבלוג החדש של איתי פועל בשיטת עופרניקוס: התכתבות פומבית עם פוליטיקאים, שנועדה להציג אותם כפי שהם – לטוב ולרע – לקהל הגולשים.

כמוני, גם איתי פעל למען מפלגת העבודה בתקופת הבחירות, ומטרת הבלוג היא להוביל את המפלגה התועה הזו למקומות אליהם היא עצמה הבטיחה שתלך.

איתי ואני ורבים אחרים, הצבענו למפלגת העבודה לראשונה בבחירות 2006. לא מתוך חיבה מיוחדת למפלגה או לאנשים, אלא בגלל המצע הסוציאל-דמוקרטי. בניגוד לאחרים, וכמו איתי, אני חושב שדרך הפעולה הנכונה היא לא להכריז פומבית על אכזבה מרה מהמפלגה, אלא להפעיל עליה לחץ ציבורי כדי שתקיים את ההבטחות שלה – בדיוק כמו ספק של מוצר או שירות שאינו מספק את מה שהבטיח.

ערב הבחירות, חתמה מפלגת העבודה על חוזה עם מצביעיה. את החוזה הזה אנחנו דורשים לקיים. אחת מדרכי הפעולה האפשריות: התפקדות המונית למפלגת העבודה, במטרה לעצב מחדש את רשימת המועמדים בהתאם להתנהגות הפרלמנטרית. אלו שפעלו או יפעלו בניגוד להתחייבויות לבוחר, מקומם מחוץ לפוליטיקה.

כדי לקחת חלק בפעילות הזו, אינכם צריכים להיות מצביעים וותיקים של מפלגת העבודה. עליכם להיות מחוייבים לרעיונות שבשמם קיבלה מפלגת העבודה 11 מנדטים חדשים. עבודה שחורה לא נועד לעשות רוח ולנופף באקדח לא טעון. זהו בלוג שנועד לחולל שינוי בתרבות הפוליטית הישראלית, עבודה שחורה שמישהו צריך היה לקחת על עצמו. אז אם לא בשבילי – לכו לשם, עכשיו, בשביל איתי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוחאי עילם   ביום 10 ביולי 2006 בשעה 15:38

  בבלוג יש מצד שמאל רשימת אימיילים של חברי הכנסת של מפלגת העבודה.
  באותו הזמן שלוקח לכתוב טוקבק אפשר לכתוב לפוליטיקאים באופן ישיר. לאחר מכן, איתי ישמח לפרסם את זה.
  אם יותר אנשים יכתבו להם, תהיה לזה יותר השפעה מאשר אם אותו נודניק ישלח עוד ועוד מכתבים.
  אני כבר כתבתי מכתב אחד, והיד עוד נטויה…

 • רוני   ביום 10 ביולי 2006 בשעה 19:40

  מגיע לו
  ולו רק על ההתמדה

 • שוקי   ביום 10 ביולי 2006 בשעה 19:55

  טוב. למרות שיש כבר לינק מימין.

 • מוסיף   ביום 11 ביולי 2006 בשעה 22:52

  עזבו. בפעם הבאה פשוט תצביעו לחד”ש.

 • טינופת צופים   ביום 12 ביולי 2006 בשעה 1:09

  תקרא קצת את ההיסטוריה של בריה”מ, סין, קובה, מז’ אירופה וכו’. הכי קל להצביע למפלגה שאף פעם לא תגיע לשלטון, כי אז אתה יכול להטיף מוסר לכולם בלי לקחת אחראיות על כלום.

 • מוסיף   ביום 13 ביולי 2006 בשעה 22:30

  כן. חד”ש.

 • יהל זמיר   ביום 11 באוקטובר 2006 בשעה 11:24

  הלינק הוא בעצם להודעה ספציפית.
  עמוד הבית של הבלוג הוא בכתובת:
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=264271

  ויותר קל לזכור –
  http://www.blacklabor.com

 • איתי   ביום 10 ביולי 2006 בשעה 14:34

  ואוסיף רק שני משפטים:

  הצלחתו של הבלוג הזה לא תימדד במס’ הכניסות או במס’ הטוקבקים אלא במספר המכתבים שיישלחו ע”י אנשים שונים (יעני אתם) שנמאס להם לקטר בבית, בטוקבק או בבלוג.

  כרגע התוצאה היא 5:2 לטובת חברי הכנסת!

 • איתי   ביום 10 ביולי 2006 בשעה 21:48

  (כל’ לפרסם מכתבי אחרים). לה מגיע פרגון הכי הרבה מכולנו.

 • שולמית   ביום 9 בינואר 2007 בשעה 14:20

  בחדשות הודיעו שפרץ נעתר לקריאתם של חבר הכנסת מרציאנו ( הרוכב על גב השכונות) יצחקי
  להשעות את בניית גדר ההפרדה בהרי יהודה ( שהיתה אמורה להעמוד כבר( אתם יודעים, הוא נחקר) ואריאל (מיזה בכלל?). ההחלטה זכתה לתגובה אוהדת של מועצת הר חברון. מי היא אותה מועצה ומי הם חבריה. האין חלק מן הישובים מחוץ ל”קו הירוק” . צר לי על האנשים הללו ויש לגדר את ישוביהם או מוטב להשיבם לארץ תוך מתן פיצויים הוגנים אך ברור שכל ההתגייסות לא בזכות הטבע קמה אלא כ, פרויקט של הנתנחלים”.
  גדר שהיתה אמורה להגן על אנשי הדרום מפני פעולות איבה ומפני גניבות שאין מי שימנע אותן נגוזה בהשראת קול קורא של המומחים לאלקטרוניקה ולביטחון וגם לחי ולצומח בארץ ; חברי הכנסת הנזכרים והשר שלא בוחל בשום שטות ובשום החלטה מטופשת שנקרית בדרכו והעם משלם את המחיר. כן, אני הצבעתי בעדו וזאת הפעם האחרונה שנתתי את קולי למפלגת העבודה השוחקת את הטובים בה ומעלה את הגרועים ביותר
  כל טוב
  שולמית

השאר תגובה