כפר כנא 2006

לפני שבועיים כתבתי כאן: “עזבו את הכישלון שלפני, זה שמוביל למלחמה – השאלה החשובה היא מה יקרה אחרי. כיצד מסיימים מצב כזה. מה נעשה אחרי ההפצצות והביקורת הבינלאומית והתאונה בסגנון כפר כנא שהרי בטוח תתרחש. בוקר אחד נקום ונקרא שצה”ל הרג בשוגג מאה, אולי מאתיים, אנשים, נשים וילדים. אלו דברים שקורים במלחמה. אז מלבד, נניח, שיקום כושר ההרתעה של ישראל – איזה רווח אפשר להשיג מהמתקפה בלבנון? איפה היא תסתיים? כיצד נדע שהגיע הרגע להסיג את הכוחות?”.

ובכן, זה היה רק עניין של זמן וזה קרה. לא רק “בסגנון” כפר כנא, אלא – שוב – אסון בכפר כנא, כתוצאה מהירי הישראלי. והתוצאה הצפויה מראש, היא שארה”ב כופה על ישראל הפסקת אש והעיתונות העולמית קורעת אותנו.

באמת שאני לא חכם גדול, ואם אני יכולתי לצפות את זה אז לא רק אני.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יותם   ביום 31 ביולי 2006 בשעה 15:01

  1. ארה”ב עוד לא כופה הפסקת אש.
  2. העיתונות הבנ”ל בכל מקרה קורעת אותנו. ברגע שמדינת ישראל תקבע את מדיניותה בכדי למצוא חן בעיני הגארדיאן או האינדפנדנט, היא תחדל להתקיים. אין לנו את הפריביליגיה לנהל עינינו כך ששמאלן מצוי ירגיש נוח עם העיתונות הבינ”ל.
  3. אכן, אתה לא חכם גדול. רבים חששו מאסון דוגמת זה שאירע בכפר כנא, אולם אם ישראל לא היתה יוצאת למלחמה הזאת, בדיוק כפי שעשתה, לא הלבנונים, לא האו”ם, ולמעשה אף אחד, לא היה דן בכלל ביישומה של החלטה 1559, ובפריסה של כוח בינ”ל על גבולה הצפוני של ישראל.

 • שוקי   ביום 31 ביולי 2006 בשעה 17:26

  אני לא חכם גדול ולך יש קשיים בהבנת הנקרא. לא עסקתי בשלום שלב בשאלה אם המלחמה הזו היא מוצדקת או לא, נמנעת או לא וכו’. דנתי באמצעים שמשמשים בה, במוסריות שלהם ובהתאמתם למטרה, בסיבות שבגללן מערכת הביטחון רצתה לצאת למלחמה, בהתנהלות של מקבלי ההחלטות, ובמחיר.

  אני לא חכם גדול, אבל אתה לא מצוי בפרטים, או בעל זיכרון גרוע. כי בשבוע הראשון של המלחמה עיתוני העולם תמכו בנו והתקשורת הישראלית התבשמה והתיידנה והתפלאה על כך.

  וכל הרטוריקה הזו על השמאלנים המצויים והפסקת הקיום בו ברגע ש-X ו-Y יקרה – אלו דיבורים ילדותיים שגם לא קשורים אליי ולטיעונים שלי. אז שמע, כן, אני לא חכם גדול – אבל תחשוב לפני שאתה קופץ ואם אתה תורם דעה שונה תנסה להציג אותה בצורה אינטליגנטית (כמו רוגל למשל).

 • יותם   ביום 31 ביולי 2006 בשעה 17:57

  תמשיך לדבר עם עצמך. אני לכאן לא חוזר.

 • שוקי   ביום 31 ביולי 2006 בשעה 18:01

  סבבה.

השאר תגובה