למה מי מת בלבנון

כמה לוחמי חיזבאללה הרג צה”ל עד עכשיו? דוברת צה”ל אמרה היום שעד עכשיו נהרגו 300 לוחמי חיזבאללה. מאוחר יותר חזר גם שר המשפטים חיים רמון על המספר. זה אחרי שצה”ל העריך אתמול שמדובר ביותר מ-200 הרוגים מכוחות החיזבאללה. “רק” 200 לדברי עניין מרכזי.

בהארץ מדברים על בין 580 ל-750 הרוגים, מהם כמה עשרות לוחמי חיזבאללה. ynet מצטט את AP, שמצטט את ארגון הבריאות הלבנוני, שמדבר על לפחות 42 לוחמי חיזבאללה מבין 524 הרוגים לפחות.

ArabInsider מדווח שארגון החיזבאללה פרסם עד כה 40 הודעות אבל, מכחיש בתוקף את המספרים המתפרסמים בישראל, ומצהיר כי “האויב עושה מאמצים להפיץ ידיעות כזב”.

גם שאר המספרים מעניינים. כמה לוחמי חיזבאללה יש בכלל? 1500, 2000 או 3000? כמה רקטות וקטיושות הושמדו – 2000 מתוך 12000 או “שליש מכוח השיגור”?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידו   ביום 2 באוגוסט 2006 בשעה 4:04

  כשאתה שואל כמה רקטות וקטיושות הושמדו, אתה שואל כמה נורו וגם כמה חיל האוויר הישראלי השמיד או רק כמה חיל האוויר הישראלי השמיד? בכל מקרה, אני חושב שהושמדו כמה אלפים ונותרו כמה אלפים.

  מעבר לעניין במספרים המדוייקים, אין משמעות גדולה במיוחד לכמות הרקטות שנותרו לחיזבאללה, כי אני לא חושב שהם יספיקו לשגר את כולן בכל מקרה.

 • אורן   ביום 2 באוגוסט 2006 בשעה 8:57

  קשה להאמין למספרים של דובר צה”ל והתקשורת הישראלית (טוב, קשה להאמין כמעט לכל דבר שהתקשורת הישראלית מוכת הליקוק ואכולת האג’נדה מפרסמת) אבל קשה עוד יותר להאמין לפירסומי החיזברללה.

  אני מוכן להתערב שבמספרים שמפרסם צה”ל קרובים הרבה יותר למספר האמיתי.
  מחכה ונראה.

 • פורטונה   ביום 2 באוגוסט 2006 בשעה 9:35

  הוא מספר ההרוגים בכנא. לפי הטענות הראשונות נהרגו שם כ-60 איש. הצרה היא שמהבניין הוצאו רק 28 גופות.
  http://192.118.73.5/hasite/pages/SearchArticle.jhtml
  התופעה הזו ידועה, ואם זכור לחלקכם, בטבח שערך גולדשטיין בפלס’ במערת המכפלה טענו הפלס’ בתחילה כי יש 60 הרוגים. מאוחר יותר התברר שהיו 29. הכפלת מספר ההרוגים היא תופעה רווחת מעבר לגבול. כך שאם אומרים לנו 750 הרוגים הרי שמדובר בכחצי מזה. באופן דומה לגבי ההרוגים בקרב החיזבאללה, רק לכיוון ההפוך – הם לא מודים אלא בהרג שאין להם יכולת להכחישו.

 • איתי   ביום 2 באוגוסט 2006 בשעה 7:24

  כמה מספרים לא מענינים שחוזרים בתקשורת שלנו
  1. כמה רקטות נפלו בשטח ישראל (שואלים את המשטרה כמה מצאו ומכפילים בשתיים בערך) מספר שמדגיש את קורבנותנו, כשאין מעמידים נגדו כמה טילים ישראליים נורו בלבנון.
  2. כמה רקטות הושמדו? מה זה משנה כשכמה עשרות משאיות מסוריה יכולות להחזיר את המאגר לקדמותו. חיי אדם משני הצדדים לעומת זה לא ניתן להחזיר.
  3. כמה גיחות ביצע חיל האוויר מתחילת המבצע (מספר שלקחנו ממלחמת המפרץ)? מה זה משנה. יש גיחות שבהן פוגעים וגיחות שבהן מפספסים. יש גיחות שבהן פוגעים בחזבאללה וגיחות שבהן פוגעים בחפים מפשע או בתשתיות של לבנון.

 • איתי   ביום 2 באוגוסט 2006 בשעה 14:18

  האינטרס של ארגוני הטרור לנפח מספרי הרוגים אזרחים ולכווץ מספרי לוחמים הרוגים הוא ברור.

  לכן יש חשיבות גדולה לפעילות עיתונות חוקרת וארגוני זכויות אדם בצד השני (ויש דבר כזה).

  לעומת זאת, כאשר דובר צה”ל ו/או קצינים בכירים מוסרים נתונים שנשתים בצמא ע”י התקשורת והציבור ומסתברים בדיעבד כלא מדויקים לא ברור אם זה משום שמישהו לא יודע את האמת, או שהוא לא רוצה להגיד את האמת, כי היא כואבת.
  כדי לענות על השאלה הזו צריך סוג של כתבי צבא וביטחון שכמעט אין בנמצא
  (ישודרג רן רזניק!)

 • בן אסתר   ביום 2 באוגוסט 2006 בשעה 15:46

  http://mazenkerblog.blogspot.com/

השאר תגובה