עלילות הברון נסראללה

כבר התייחסתי כאן לבועת נסראללה, ואמרתי שלדעתי הדימוי התקשורתי של האיש נופח מעבר לכל פרופורציה. אבל אני רוצה לחדד את הטענה, שבניגוד לדימוי ה”אמין” שלו – שבגללו גם איומיו הופכים אמיתיים יותר כביכול – נסראללה מתגלה יותר ויותר כבדאי, מגזימן סדרתי ודמגוג, שאומר דברים חסרי כיסוי.

לצורך זה אני רוצה להתעכב על שני ציטוטים מנאומו האחרון.

הראשון: “כולנו זוכרים את קרבות הגבורה. יש עשרות אלפי חיילים ישראלים בשטח ועמם הרבה טנקים”.

מילא אלפי, אבל עשרות אלפי? לא נסחפנו קצת? ממש מתחשק לומר לו לשייח: חסן, הרי קראת מה שנכתב בפרסומים זרים על מספר לוחמי צה”ל. אז מה, אתה משקר לצופים באל מנאר? אין אמת בפרסום.

או זה: “אנו יודעים למשל שהטנקים של האויב יכולים לעבור עשרות קילומטרים בתוך זמן קצר, אך תראו מה קרה – הטנקים האלו בקושי נעו כמה מטרים בכמה ימים”. כמה מטרים, כמה קילומטרים, מי סופר. נו, באמת, הרי בכל רחבי העולם מסתובבות תמונות לוויין שבהן אפשר לראות מה קורה שם. בארגוני הביון רואים, בעיתונות רואים, ולפעמים גם הצופים רואים. זה לא מטרים, זה קילומטרים. זה לא עשרות אלפים זה אלפים במקרה הטוב. ואפשר לציין לעצמנו סופית: חסן נסראללה הוא בשום צורה לא “אמין”.

נסראללה נקט בשנים האחרונות במדיניות הפוכה לשיטת ה”זאב זאב”. אפשר לכנות אותה “באז באז” (מוכר לאנשים שעוקבים אחרי תעשיית ההייטק). הוא הקפיד לומר אמת כשעסק בזוטות ועכשיו הוא יכול לשקר בענק ועדיין יהיה מי שיאמין לו. הלוואי שיכולתי לומר משהו טוב יותר על המנהיגים שלנו, אבל אנחנו לא בעניין של תחרויות – פשוט תרדו מהשטות הזו שאפשר להאמין למה שנסראללה אומר.
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • טלג   ביום 6 באוגוסט 2006 בשעה 0:14

  באופן כללי, נישמע הגיוני…

 • יוחאי עילם   ביום 6 באוגוסט 2006 בשעה 1:08

  אני חושב שצריך להראות את מה שקורה בצד השני. לצערי בקושי מדווחים על ההרס ועל הקורבנות שם. אבל את נסראללה מראים בטירוף. לא חייבים להעביר את הנאומים הארוכים שלו בשידור חי. אפשר להעביר תמצית מתורגמת. זה בסדר.

 • דורי   ביום 6 באוגוסט 2006 בשעה 22:57

  שיתנו לי את הנאומים המוקלטים שלו
  בשידורים חוזרים.
  אני רוצה שיפתחו ערוץ מיוחד ויתנו לי
  אותו פול-טיים.

  הוא יותר מעניין לי מלהקת הפרשנים

השאר תגובה