מישהו במיקרוסופט רוצה מכות

אני מודה, מפאת הסקלרוזה אני כבר לא זוכר את התקופה שבה אפשר היה להתייחס למיקרוסופט כאל חברה צעירה ורעננה. אבל גם בלי לזכור אני נאלץ לומר שזקנתה של המפלצת הזו מביישת את נעוריה, ולו בגלל העניין הפעוט הזה של WGA, ששיטות השידול בהן היא מגבה אותו מזכירות – במחילה – זונה זקנה.

Windows Genuine Adnatage, או WGA בקיצור, הוא רכיב התוכנה שמיקרוסופט מציעה לכם להתקין כדי לבדוק שמערכת ההפעלה שמותקנת לכם על המחשב היא “אותנטית” (מה זה, אגב?). זה, כמובן, לא בשביל שתשלמו, אלא אך ורק מטוב לב ונדיבות אין קץ, בעטיים מיקרוסופט תטחן לכם את המוח וגם קצת תתחמן – מה יש, הרי זה בשביל מטרה טובה.

העניין הוא שהם נעשו ממש (אבל ממש) נודניקים. ממש על גבול החוצפה. זה התחיל במאונן הוירטואלי שלהם, שמתעקש לטעון ששליטה ידנית ב-Windows Update היא לא פחות מאיום אבטחה שמצדיק התרעה בוורוד מזעזע (Butt Plug Pink הוא השם המדוייק של הגוון, אני חושב). כמובן, כדי שנבצע עדכון אוטומטי (Express) ולא מותאם אישית (Custom), ונבלע את צפרדע ה-WGA שלהם.

הייתי מוותר להם בעניין הזה, רק ש:
א. התקנתי כבר את WGA פעמיים, וזה לא ממש תרם לחוויית השימוש שלי.
ב. אני משתמש בעותק חוקי של Windows. כן, לא נעים להודות אבל זה כך. אני לא צריך את עזרתה של מיקרוסופט “בהגנה על זכויותיי” או כל כינוי מופלץ שהם רוצים להעניק לתוסף המטריד הזה.

אבל מתסבר שמצבי עוד טוב בהשוואה למשתמשי Windows חדשים. לאחרונה, התקנתי עותק (חוקי!) של XP על מחשב כלשהו. מהיכרותי עם WGA, החלטתי לוותר על ההתקנה שלו וגם העדפתי לדחות בשלב ראשון את תהליך האקטיבציה (אני תמיד בעד לא לעשות היום מה שאפשר לעשות מחר, או בתוך 30 יום לצורך העניין).

ברדמונד קיבלו את הבשורה בזעזוע ומיהרו להגיב:

טוב, אמרתי לעצמי, הודעה מנומסת במסך ה-Logon היא באמת לא משהו שאפשר לבוא עליו בטענות. אבל במיקרוסופט לא אוהבים אנשים כמוני, שלא מבינים בפעם הראשונה. הם לא הסתפקו בהודעה המצועצעת אלא טרחו להוסיף לי הודעת שגיאה של ממש באמצע שדה הראייה, עם כל אתחול:

אוקיי, הבנתי, “זו בעיה שחייבים לפתור אותה”. יה רייט.
אבל זה לא נעצר שם. מכאן ואילך, בתדירות גבוהה יותר מנפילת הקטיושות על ישובי הצפון, הופיעו ב-Notification area בתחית שולחן העבודה שלי שתי ההודעות המציקות הללו:

זה כמובן בנוסף להודעות המבליחות מדי פעם על כך ש – אוי ואבוי – לא הפעלתי את העדכון האוטומטי, שבשבילו כמובן מומלץ לבצע אקטיבציה, וכל זה כדי שאתקין את WGA. וחס וחלילה שלא אעשה את זה בעצמי – מיקרוסופט תעשה בשבילי את העבודה. הרי היא כבר שכנעה אותי להתקין במחשב אפליקציה שמרוב שאין לה מה לעשות היא עסוקה באוננות.

וכך זה נמשך – 29 ימים לאקטיבציה נותרו על העץ. תכף המחשב שלך יתפוצץ. מהר, חיש קל, התקן את היתרון האותנטי. הג’ינג’י מרדמונד ממציא לנו פטנטים. אאאהההאאאאאהההה!!!! טוב, התקנתי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • טלג   ביום 15 באוגוסט 2006 בשעה 11:23

  xp-antispy
  לחפש בג-ו-ג-ל (שלא יתבעו אותי).
  להתקין, ולהוריד את מה שרוצים.
  (גם מאפשר להוריד מסנג’רים מיותרים, משלוחי התמוטטות של המערכת וכן הלאה).

  באדיבות הטלג…

 • אנונימי   ביום 15 באוגוסט 2006 בשעה 12:15

  תודיע לי אם תרצה אותו, אני אוכל לשלוח לך אותו במייל.
  המח היהודי ישראלי קצת יותר מחודד מהמח המיקרוסופטי הסקלרוטי והנוקשה

 • בנימין   ביום 16 באוגוסט 2006 בשעה 0:20

  את זה שדברים נתעבים כמו ה-WGA
  גורמים הרבהי ותר בעיות למשתמשים לא מנוסים, שהם אני חושב רוב קהל היעד של חלונות. הרי הם לא מתמצאים בהבדלים בין בעיות אבטחה אמיתיות לבין אוננות של מייקרוסופט, לכן כשהם מקבלים הודעה אדומה ומפחידה של “המחשב שלך בסכנה”, הם לא מסוגלים לסנן את זה כמונו. מייקרוסופט מנצלת את הבורות הזאת בצורה אכזרית ומכוערת במיוחד.

השאר תגובה