גולדה מאיר נערת השנה

ח”כ יואל חסון ממפלגת קדימה מציע להעניק לאריק שרון את פרס ישראל למפעל חיים. בנימוקיו להצעה הוא אומר: “לצערי הרב יכולה זו להיות ההזדמנות האחרונה בה תוכל מדינת ישראל ועם ישראל להודות לאיש על תרומתו הגדולה” (יוכלו, אגב).

לולא היה חבר-כנסת, הייתי אומר שלדעתי הצנועה מאד (צנועה מכדי להעליב עובד ציבור, ז”א) אלו דברי כסילות. מה זאת אומרת “הזדמנות אחרונה”, לפני שיקרה מה – ששרון לא יוכל ליהנות מהכבוד שבקבלת הפרס? “ההזדמנות האחרונה” להעניק לשרון פרס על מפעל חיים הייתה בשנה שעברה. אף בר דעת – ובמיוחד אף רופא בר דעת והגון – לא באמת חושב ששרון יכול היום או יוכל אי פעם, להבין שקיבל את פרס ישראל. וחסון, בכל זאת חבר-כנסת – האם הוא לא מבין? או שהוא מבין וחושב שאין לכך חשיבות?

כל זה בלי להביא בחשבון את העובדה שמדובר באיש שנוי במחלוקת, שאפשר להתווכח אם הוא ראוי לפרס או לא. ואני אומר את זה כמי שהצביע עבורו ב-2001. אז האמנתי, כמו שרבים מאמינים עד היום, שהוא מושחת ככל פוליטיקאי אחר אבל טובת המדינה עומדת לנגד עיניו, לפני כל דבר אחר. היום אני כבר לא בטוח בשני הדברים.

האם אריאל שרון היה גיבור ישראל, איש שהקריב את עצמו – ועוד אדם או שניים – למען המדינה? או אולי שרון של השנים האחרונות, המנהיג האהוב שהחליף את הגנרל הכוחני, המוקצה מחמת מיאוס, הוא יציר כפיו של הפרסומאי ראובן אדלר? אולי זהו בכלל אדלר שמגיע לו פרס ישראל על מפעל חיים? 

אני לא יודע אם ההצעה הזו נאיבית מאד או צינית מאד. אני לא בטוח אם ח”כ יואל חסון הציע את ההצעה הפופוליסטית הזו בתום לב, או כשלב ראשון בקמפיין הפריימריז שלו – או שמא זהו עוד רעיון יצירתי לשיקום מפלגת קדימה מבית מדרשו של אדלר, אדריכל המפלגה. העיתוי, בשפל הפופולריות של אולמרט, יותר מדי מזכיר את הימים שלפני הבחירות – כשבקדימה עשו הכל כדי שנשכח מה מצבו האמיתי של שרון ומי באמת יושב בכסא ראש-הממשלה.

בכל אופן, אם זה יעבוד, אני מציע לעמיר פרץ לנקוט במהלך דומה: להציע את מועמדותה של גולדה מאיר לתואר נערת החן. כמו שרון, גם היא לא תוכל לבוא לקבל את הפרס בעצמה – אבל אומרים שפעם, לפני הרבה מאד שנים, היא הייתה אשה מאד מושכת.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ציפורה   ביום 24 באוקטובר 2006 בשעה 22:06

  היא ייסדה ליין של אופנת נעליים אווגרדיסטית שנקראו “נעלי גולדה”.

 • לא מקורית   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 0:43

  ועל זה גולדה הייתה אומרת – שוקי לא נחמד, אני מזועזעת!

 • מיקי   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 11:17

  ככל הזכור לי היא המציאה פתנט בתחום אחר לגמרי

  משהו בתחום המזרונים….

השאר תגובה