קול קורא: לעצור את ליברמן

צוות עבודה שחורה החליט לפעול: לקרוא למפלגת העבודה לעצור את כניסת ליברמן לממשלה ואם זה לא יצליח – לפעול להדחה של הנהגת המפלגה.

אם נמאס לכם לשבת בשקט ולראות את החרפה שמתרחשת בכנסת, אתם מוזמנים לעזור. במיוחד בעלי הבלוגים שביניכם: העתיקו ופרסמנו את הטקסט שלהלן בבלוג שלכם, עם קישור לעמוד המקורי באתר עבודה שחורה. או לחלופין: פרסמו פוסט קצר, עם הצהרת תמיכה והפניה לקול הקורא.

****

קול קורא
לעצור את כניסת ישראל ביתנו לממשלה
“אם ישראל ביתנו בפנים – מפלגת העבודה בחוץ”
 
חברי המרכז: הצביעו נגד
אנו קוראים לחברי מרכז מפלגת העבודה להצביע בעד עזיבת הקואליציה עם כניסתה של “ישראל ביתנו”.
 
עליכם להניח בצד את האינטרסים הפרטיים שלכם ולחשוב על טובת המשטר הדמוקרטי בישראל. כמו גם על הפגיעה האנושה שגורמת כניסת “ישראל ביתנו” לקואליציה לאמינותה של המפלגה וליכולתה לקיים את הבטחותיה לבוחר, הן בתחום המדיני והן בתחום הכלכלי-חברתי.
 
מפלגת העבודה כנספחת סמרטוטית בממשלת ימין תמשיך בדעיכתה, ללא תלות בזהות היו”ר. כך היה עם היו”ר פרס, כך היה עם היו”ר בן אליעזר, כך עכשיו עם היו”ר פרץ, וכך יהיה בעתיד. אם המפלגה אינה יכולה להשפיע על התנהלות הממשלה, עליה לעזוב אותה. להוביל אופוזיציה לוחמת שתאפשר לה לשקם את אמינותה, להציג אלטרנטיבה רצינית לממשלת קדימה-ימין ומשם לחזור לשלטון.
 
חברי-הכנסת: סרבו
אנו קוראים לחברי-הכנסת ולשרים של מפלגת העבודה להתחייב אישית: אם ישראל ביתנו בקואליציה – אנחנו באופוזיציה.  
 
אם גם לכם נדמה כי החלטות מרכז המפלגה אינן מייצגות את רצון הציבור ואת רצון מצביעי המפלגה. אם גם אתם חושבים שה”ממלכתיות” מזויפת, ומייצגת שיקולים צרים של מקבלי ג’ובים ואינטרסנטים, אל תתנו למרכז להמשיך לדרדר את מעמדכם בעיני הציבור.
 
התחבאות מאחורי “דין התנועה” או מאחורי “מצב החירום הלאומי” לא תעזור לכם אישית ולא למפלגתכם ביום הבחירות. לא משנה כמה יועצים אסטרטגיים תעסיקו וכמה תשלמו להם, לא תוכלו למכור לנו את ישיבתכם בממשלת ימין מדיני וכלכלי כדרך אפקטיבית לקיום החוזה עליו חתמתם עם הבוחר ערב הבחירות.  
 
המצביעים: התפקדו והדיחו את ההנהגה
אנו קוראים למצביעי מפלגת העבודה, המאוכזבים וזועמים על התנהלות ראשיה מאז הבחירות, להתפקד בהמוניהם למפלגה עוד היום.
 
עליכם להשתמש בזעמכם בכדי להדיח את כל מי שתרמו באופן פעיל או סביל לזניחת ההבטחות לבוחרים ולסירוסה של מפלגת העבודה, בפרט בנושא תקציב 2007 ובעידוד או אי התנגדות לכניסתה של ישראל ביתנו לממשלה. עליכם להתפקד גם אם נשבעתם שלעולם לא תצביעו עוד למפלגת העבודה, כי זו הדרך היחידה שלכם להעניש אישית את האחראים.  

צוות עבודה שחורה

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מת מצחוק   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 15:45

  רק לפני זמן קצר הטיפו פה ברשימות כמה ליצנים שיו”ר ועד הסבלים הוא התקווה השחורה הגדולה, והתעלמו מהאזהרות שהנ”ל הוא מושחת אופורטוניסטי ונפוח.
  עם חושים פוליטיים כאלה אולי באמת כדאי להתמקד בהכנת טחינה ולא בפוליטיקה.

 • ...   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 16:08

  מעניין מה כל כך נחות במקצוע הסבלות שהחלטת שזה הגינוי האולטימטיבי?

 • איריס אחרת   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 17:34

  למרות שהיה ברור שפרץ לא יכול להיות סוציאל דמוקרט, כמו שמלפפון לא יכול להיות עגבניה. אבל לא בגלל שהוא היה יו”ר ועד הסבלים. זה דווקא לזכותו. בגלל שהוא לא חלם מעולם ללכת לאופוזיציה, והתחיל עם “השינוי מבפנים” המופרך הזה. ומכר את ה”שכר מינימום” בעד נזיד עדשים והפציץ את לבנון בדיצה ומרח את כל מי שעוד רצה להאמין לו. אני לא האמנתי לו אף פעם מכיוון שהוא חבר במפלגת העבודה, שיש בה עוד הרבה גרועים ממנו, ויש לה אג’נדה אחרת, למי שעוד לא שם לב, לא מאוד סוציאל דמוקרטית. הגיע הזמן, שוקי, להבחין בין המשאלות למציאות. ובמציאות יש לנו עסק עם מלפפון.
  אבל לא נורא, בינתיים חברי מפלגת העבודה מתחילים להתרגל לענין וגמרו לעשות רוח בשביל הפרוטוקול. אני מניחה שגם אתה תתרגל. סה לה וי.

 • שוקי   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 17:34

  אם היית גבר מספיק בשביל לחתום בשמך היית שווה התייחסות של יותר משורה.

 • אבי   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 17:48

  אנשים כמו מת לצחוק מצליחים להחזיר את האהדה לאנשים כדוגמת פרץ.

 • יובל   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 19:47

  אם עמי איילון מופיע עכשיו בלונדון וקרנשבאום ואומר שהוא בעד להישאר בממשלה גם עם ליברמן? האם לא הגיע הזמן להרים ידיים מהמפלגה הזו?

 • מת מצחוק   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 19:54

  לתומי חשבתי שאתה מתייחס לדעות, ולא לשמות.
  (סתם. לא באמת חשבתי ככה. זה דווקא נורא אופייני לך – להתקיף את הכותב כשאתה לא מסוגל לסתור את הכתוב ולא מסוגל לאכול את הכובע ולהודות בטעות)

 • שוקי   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 20:33

  אתה באמת לא מבין? למי אכפת מהמפלגה בכלל?

 • יובל   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 21:46

  אתה כותב בתחילת הפוסט:

  צוות עבודה שחורה החליט לפעול: לקרוא למפלגת העבודה לעצור את כניסת ליברמן לממשלה ואם זה לא יצליח – לפעול להדחה של הנהגת המפלגה.

  אוקיי. הדחנו את הנהגת המפלגה. מה עכשיו? מין הסתם תרצה למנות הנהגה חדשה. נהדר. מי האלטרנטיבה? עמי איילון. נהדר. רק מה – הוא חושב בדיוק כמו פרץ. אז מה עזר שהדחת את הנהגת המפלגה?

  לכן אני אומר, אם החלופה לא מספקת את הסחורה אולי כדאי ללכת לחפש במקום אחר. אתה לא יכול להגיד – בואו ונחליף את הנהגת המפלגה אבל המפלגה לא מעניינת וגם החלופה לא מעניינת כי היא לא רלוונטית ובכל זאת בואו נדיח את הנהגת המפלגה.

  כולם אתה יכול. אבל מה זה עוזר?

 • שוקי   ביום 25 באוקטובר 2006 בשעה 22:55

  קודם כל, זו חובתנו המוסרית. מבחינתי, אני יכול ללכת ולחפש ובוודאי גם למצוא, 19 מועמדים טובים וראויים יותר מכל מי שנמצא בכנסת מטעם מפלגת העבודה עכשיו (להוציא אולי שניים-שלושה). אני מדבר על אנשים שרצו בפריימריז הקודמים ולא נכנסו.

  עמי איילון יחליף את פרץ וינהג אותו הדבר? אז נדיח גם אותו ו/או לא נצביע בשבילו בבחירות הבאות. מה שבטוח בפריימריז הקרובים הרבה אנשים לא יציעו גם בשבילו, בגלל המדיניות שלו בעניין ליברמן.

  העניין פה הוא לא האם מפלגת העבודה יכולה להשתקם או לא (לדעתי לא) ולא אם אצביע בשבילם שוב או לא (לא נראה לי). העניין הוא שיש אמצעי לחץ שיכול להשפיע על ההתנהלות של הפוליטיקאים. כי אם אתה, גדי, פויר, משמרי, גלוברמן, ועוד כמה אנשים שאנחנו מכירים היו תומכים בסיפור הזה זה היה גורר התגייסות גדולה ומקבל סיקור תקשורתי ואולי גם משפיע.

  גם אם זה לא היה משפיע על החלטת שרי העבודה, זה היה נחרט בתודעה ומכין את המאבקים הבאים – עד שיהיה ברשת כוח אזרחי משפיע באמת.

  אבל אתם שפנים. מחכים שיקרה שינוי במקום לראות שאתם יכולים לעשות אותו בעצמכם. קרא מה שכתבתי כאן
  http://www.notes.co.il/shooky/24446.asp

 • עופר לנדא   ביום 26 באוקטובר 2006 בשעה 8:11

  אני לא רוצה לראות את ליברמן בממשלה, אבל אני לא רוצה לראות שם גם את פרץ ואולמרט… מה המלצתך לי?

 • חזי   ביום 26 באוקטובר 2006 בשעה 19:33

  אני עברתי את השטיפה המוסרנית על כך שסירבתי להמשיך להצביע לעבודה אחרי שבחרו בפרץ לתפקיד היו”ר. מכיוון שיצאתי מהמכונת שטיפה, מבחוץ העבודה נראת גרועה מתמיד. אין סיבה לחזור, המדינה מתקדמת הלאה.

 • אבי   ביום 27 באוקטובר 2006 בשעה 10:41

  לא הבנתי חזי פרס עדיף מפרץ? האיש שססמת הקמפיין שלו הייתה אמורה להיות שהעבודה תתייצב לצד שרון ותעזור לו בכל פעולותיו.

 • observer   ביום 26 באוקטובר 2006 בשעה 12:55

  הגיע הזמן להחליף דיסקט ולהבין שמפלגת העבודה היא סתם עוד “קדימה” שנייה, ושאין מה לצפות מעמיר פרץ, שאיננו יותר מעסקן פוליטי עם אגו נפוח ודבק על התחת.

  אין לי שום כוונה לפנות או להחתים עצומות הקוראות למפלגת העבודה לעשות ככה או ככה משום שהמפלגה הזאת רחוקה מלייצג אותי, או להיקרא מפלגת שמאל.

  גם אם נדיח את הנהגת המפלגה (מי שמה חוץ מעמיר אגב?) היא תתחלף שוב בעסקנים מגעיליים כגון פואד ושות’ אז מה התאם? הייתי קורא להרוס את הבית, אבל כמו שזה נראה – הוא הולך להתמוטט לבד.

השאר תגובה