ארקדי גאידמק

שוב ארקדי נחלץ לעזרת החלשים והמדוכאים. בפעם הקודמת אלו היו תושבי הצפון, הפעם תושבי שדרות. הייתי מריע לו ולפועלו – המבורך כשלעצמו – רק שאני לא יודע מה מטרותיו של האיש הזה.

מהלכיו נראים כמו קמפיין פופוליסטי מתוכנן היטב. בעיתונות טענו לא מזמן שהוא חותר להשתלב בהנהגת המדינה. אני לא יודע אם זה נכון, אבל בהתחשב בזה ששמו הופיע היום בלא פחות מ-8 ידיעות בערוץ החדשות של ynet בלבד, אני מניח שהוא לפחות הצטייד ביח”צנים טובים.

מה זה עושה לכם, הרעיון שגאידמק יהיה, נגיד, השר לביטחון פנים? או שר האוצר?

חשוב להבין מה זה אומר: גאידמק עושה פעולות סעד שעולות מיליונים בודדים, שהמדינה עם תקציב של 300 מיליארד שקל לא יכולה משום מה לעשות. כמו ש”ס, שזינקה תוך שנים בודדות ל-17 מנדטים, גם גאידמק יכול להפוך לגורם פוליטי חשוב. כל מה שצריך הוא למלא את מקומה של המדינה שאינה דואגת לאזרחיה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ערן בילינסקי   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 19:35

  ומה אומרת, לדעתך, תופעת גאידמק על סוציאל-דמוקרטיה לעומת קפיטליזם? אולי זה מעיד על כך שקפיטליזם בכל זאת עובד, ו”הברונים השודדים” שכולם אוהבים לקרוא להם “מושחתים” ו”שמנים עם סיגר”, כחלק מדאגה לתדמיתם, יצליחו דווקא לייצר רווחה וצדקה מוצלחת יותר מאשר מדינת הרווחה הסוציאל-דמוקרטית שכבולה בבירוקרטיה ופקידות מסתאבת?

 • ד.ט   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 19:38

  וגם המיליונים של גידמאק הגיעו מאיזה מקום. להבדיל מאלה של סטף ורטהיימר למשל, במקום הזה לא נעשתה כל עבודה יצרנית לטובת החברה. אמנם, הוא לא התעשר על חשבון הציבור הישראלי.

 • moon   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 19:58

  “מה זה עושה לכם, הרעיון שגאידמק יהיה, נגיד, השר לביטחון פנים? או שר האוצר?”

  ובכן, הרבה פחות מפחיד מאשר הדרך בה מתנהלת המדינה עכשיו הגועל והקבס שעולה בי למראה כל המופקרים שמנהלים את המדינה כרגע, ראש ממשלה, ציני, רודף בצע, שעסוק בקניית נדל”ן ועסוק בטובות הנאה, נשיא מגוחך, שרים שרק מנסים לשמור על כסאותיהם, ומדינה בה אין מקום ועדיפות למינוי שר רווחה!

  מה זה עושה לך שוקי גלילי?
  אז גאידמק הוא זה שמדיר שינה מעיניך?????

  ונכון לעכשיו, מניעיו הניסתרים לא כל כך רלוונטים, בטח לא אחרי הדרך בה נרתם לטובת הנזקקים, חסרי הביתה במלחמת לבנון – מעשה שאף מוסד ממשלתי, חברתי במדינה לא השכיל לעשות.

  והרי ברור שאת המיזרחים הנדכאים,העניים וחסרי העונים של הדרום -אף אחד לא יושיע, כנראה שרק “שרוטים” דוגמת גאיידמק עדיין יכולים
  ולמה לעזאזל אנחנו כל הזמן מחפשים אותו בסיבוב? ובאופן פרנואידי כרוני, מנסים למצוא את מניעיו הניסתרים?

 • שוקי   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 20:49

  אני לא יודע האם האיש הזה הוא פושע, כפי שמנסים כל מיני אנשים במשטרה לטעון ולהוכיח, או איש עסקים שהתעשר בצורה לגיטימית ואוהב לחלק כסף. בכל אופן, אני מקבל את הרושם שהוא עושה שימוש ציני בואקום המנהיגותי והבירוקרטי, כדי לצבור כוח. ומי שלא רואה מה הבעיה כאן יכול להיות מאד מופתע בעוד כמה שנים.

 • moon   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 20:55

  אולי תצביע בבקשה על מי ממנהיגנו ומן הפוליטיקאים החדשים כישנים שאינם עושים שימוש ציני כזה או אחר בכוח שבידיהם? במינויים פוליטיים מחד ומטובות הנאה מאידך?

  לראות את האוכלוסיה הכי חלשה במדינה הזו, את בשר התותחים שאנו משאירים שם, יום יום שנה שנה וממשיכים בחיינו בעוד הילדים שם לומדים בתנאים מחפירים, לא מבינה איך בכלל הם מתפקדים עם שריקות ופגעי הקאסמים הללו

  אז גאידמק שמוציא משם 1000 איש ולו לשבוע, הוא זה שמטריד אותך הלילה?

  נו שיהיה…

 • שוקי   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 21:16

  את מתווכחת איטי על דברים שבהם אנחנו מסכימים. הפוליטיקאים שלנו חרא, ההנהגה שלנו מורכבים מאנשים מתועבים ומאימפוטנטים, והמדיניות הממשלה היא בלתי מוסרית בכל כך הרבה תחומים שאי אפשר לספור. והלוואי שיכולתי לומר בביטחון מתי הפעם האחרונה שזה היה אחרת. לא בקדנציה שלי.

  את רוצה להסביר למה לעזאזל זה קשור לעובדה שגאידמק הוא בעל הון שטיבו לא ברור וצובר כוח פוליטי במהירות?

 • קנה אותי גאיידמאק!   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 22:29

  הוא יקנה את עזה, ישקם את כלכלתה, וכך יפסיק את ירי הקאסמים, לצד זה יקנה גם את משרד הביטחון ויפסיק את פעילות המלחמה. הבתמורה יקנה את אזרחי ישראל, ויעסיק אותם במפעליו.

 • איציק   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 22:59

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3329168,00.html

 • קנה אותי גאיידמאק!   ביום 17 בנובמבר 2006 בשעה 8:38

  חשכת ימה”ב כבר כאן.

 • מוסיף   ביום 17 בנובמבר 2006 בשעה 11:08

  http://www.popup.co.il/?p=1880

  התגובות שהפוסט עורר היו די מאכזבות.

 • שוקי   ביום 17 בנובמבר 2006 בשעה 12:16

  אהבתי

 • ליאור   ביום 19 בנובמבר 2006 בשעה 16:52

  היה לנו כבר בהיסטוריה בעל ממון רב – הברון רוטשילד – שעשה רבות למען מדינת ישראל שבדרך וכעת לומדים על פועלו בבתי הספר. גאידמק פועל רבות למען הציבור בישראל ואם הוא יגיע לכנסת ואפילו לתפקיד בכיר בממשלה. אולי סוף סוף ישתנו כאן סדרי העדיפויות והקפיטליזם החזירי יחדל מלהתקיים וניהיה חברה צודקת גם לחלשים שבלי זה אין זכות קיום למדינה. אקרדי גאידמק כל הכבוד לך
  ד”ר ליאור אלון

 • פיני   ביום 19 בנובמבר 2006 בשעה 17:46

  שלום יונית
  .ראשית ברצוני להאיר נושא חשוב מאוד ביהדות
  “אדם “בחזקת חף מפשע עד שהוכח אחרת
  אין אני יודע מאין הביא האוליגרך , ארכדי את המליוני ם
  אבל הכי חשוב שהוא מטיב לעשות מה שמליונרים אחרים לא מצליחים לעשות , ופוליטיקאים אחרים מנצלים את החלשים
  כל הכבוד ארכדי עד שלא יוכח ההיפך
  בשהילי מעשיך לעם הם בגדר צדיק.
  פני דלויה
  תעבירו הלאה מוכן להיפגש עם ארכדי עם 20 עו”ד ואקדמאים לתמיכה בו.
  פיני

 • משה בוזנח   ביום 27 בנובמבר 2006 בשעה 21:29

  אני לא מבין את התשקורת:
  מגיע נדבן כמו ארקדי גאידמק ולהם יש רק ביקורת
  לאמר עליו.
  מזל שמונטיפיורי לא חיי בימינו אחרת התשקורת
  היתה עושה ממנו סלט..

 • שוקי   ביום 28 בנובמבר 2006 בשעה 2:24

  אני לא זוכר שאמרו על מונטיפיורי שהוא עשה עיסקות נשק והחזיק בדרכון דיפלומטי של אנגולה .
  ואם אני זוכר נכון, צרפת נתנה לו תואר אצולה ולא ביקשה את הסגרתו.
  הבדלים קלים, אתה יודע.

 • אוסנת ואבי   ביום 18 במאי 2007 בשעה 20:02

  אנחנו זקוקוים לעזרתך צור עימנו קשר בבקשה

 • נתן   ביום 6 ביוני 2007 בשעה 15:01

  יש לי את הפיתרון בשבילך 100 אחוז לא מי כמוך יודע שהפתרונות הקשים נמצאים אצל האנשים הפשוטים מבטיח לא תתאכזב 0523177277

 • יהל זמיר   ביום 16 בנובמבר 2006 בשעה 23:48

  … להמליך עלינו “איש חזק”.

  הקלות שבה גאידמאק כובש לו עמדת השפעה, מעידה עד כמה המצב קשה. אפילו רוב המגיבים באתר הזה, מוצאים רק דברים בזכותו.

  באמת רעיון מצוין, מגיבים יקרים, בואו נוותר על כל תקווה ונחזור ליסודות האמיתיים… נחיה בלהקות, נצוד לנו טרף, נשרוד פחות או יותר. מה יש, חייבים להיות אנושיים?

 • שפי   ביום 17 בנובמבר 2006 בשעה 0:27

  אני לא מצליח לראות בעין רעה את התרומות שלו, וחוששני שאם הייתי במקומו הייתי דורש לעצמי יותר עבורן (ראה, למשל, מקרה עופר ומוזיאון תל-אביב).
  כנראה שזה צורך נפשי בסיסי של עשירים-כקורח, לא יודע, אולי עוד אזכה פעם לחוות את הנסיון הזה.
  בענייני סעד אולי עדיפים נדבנים על כספי ציבור. כתבתי על כך כאן:
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=98991&blogcode=5152846

  יש חומוס נפלא (מהזן המישחתי) במזנון באבן-גבירול פינת בזל.

 • יונית   ביום 17 בנובמבר 2006 בשעה 10:33

  זה אמנם לא קל לראות בעין רעה תרומות נקודתיות שבסופו של דבר כן עושות משהו טוב, אבל יש כאן כמה שאלות קשות מאוד שמעמידות את כל עניין התרומות הזה באור מאוד שלילי, ואני לא מדברת רק על גאידמק. אם עשיר תורם תרומה גלויה וברעש גדול, לצורך השקטת מצפון או ניסיון להרדמת הציבור, ומהצד השני דורס את הציבור וגורף רווחים בקנה מידה שמגמד את תרומתו (ע”ע, נגיד, שרי אריסון – תרומות מצד אחד, עמלות ופיטורים מצד שני), אז מן הראוי לדחות את תרומתו, והדבר שקול למישהו שגונב לך 200 שקל, מחזיר לך שני שקלים ואומר “תראה איזה צדיק אני”. במקרה של גאידמק, החשש הוא שהאיש מנסה לקנות באמצעות תרומות נקודתיות שמסייעות באופן נקודתי למספר מצומצם של בני אדם מעמד ויכולת השפעה שתאפשר לו לפגוע ולהרוס חיים של מספר רב של בני אדם, באמצעות, נניח, השתלטות על משאבי המדינה (כמו שהם עשו ברוסיה) או פגיעה חמורה במערכת החוק, המשפט והסדר במדינה לצורך הגשמת אינטרסים אישיים קטנוניים של אדם אחד – עם כל הכבוד, בכל זאת, גאידמק הוא אדם אחד. אם זה אכן נכון, ואם לשפוט על סמך ההתנהלות שהתרחשה בתקופת התעשרות האוליגרכים ברוסיה – זה אכן נכון, אז גם את תרומותיו צריך לדחות.

  אני באופן אישי מטילה ספק וחשה חשד עמוק לגבי כל תרומה שמתבצעת ברעש כל כך גדול. יש איזשהו הגיון ב”מתן בסתר” היהודי. הגיון עמוק מאוד לדעתי. אם כי אני גם מתחילה לחשוב שאולי בתרומות האדירות של הנדבנים הבאמת גדולים של העולם יש משהו שיכול לעשות שינוי יסודי יותר מסתם תרומה נקודתית, אבל עוד לא הגעתי עם המחשבה הזאת לעמדה קונקרטית.

 • אשתו   ביום 17 בנובמבר 2006 בשעה 17:42

  מהורהר שכזה, עתידני לטווח הקרוב ביותר.

  אחרי שחברה שלי הסבירה לי למה הוא צדיק, ואני הסברתי לה למה הצדקות שלו מסוכנות ואסור שהוא יקל אחריות על אימפוטנציה ממשלתית, היא אמרה משהו נכון ומדויק:
  זה כמו שילד אחד שבא ממשפחה ענייה, צריך שההורים שלו ידאגו לו לאוכל כדי שיישבע, וזה בסדר גמור אם פעם בכמה זמן הדודה המליאנית תיקח אותו למסעדה טובה?

  זו הבחנה מדויקת בעיניי, וזה האיזון המתבקש בין צדקה של מולטי מיליונרים לבין כניסה מטאורית לתוך ואקום חברתי שנוצר פה ולקיחת אחריות מיניסטריאלית של ממש לטובת רווחת האזרחים. הכל טוב ויפה, ואני בעד שמולטי מיליונרים מסוגו יתרמו ביד נדיבה, אבל יש גבול. והגבול הוא מיגון כיתות בשדרות או הקמת שכונה שתעבוד על מודל של דיור ציבורי.

  התנערות הממשלה ממצוקות חברתיות היא צרה צרורה מאוד. וזה שגאידמק נכנס למשבצת הזו כגואל ישראל אולי טובה בטווח הקצר במתן עזרה מיידית, אבל בטווח הארוך אנחנו עוד נשלם על זה מחיר כבד מאוד, שלא בטוח שנוכל לחזור אחורה ולתקן את העיוותים הללו.

 • יונית   ביום 19 בנובמבר 2006 בשעה 19:14

  גאידמק ברח משלטונות החוק הצרפתיים לפני שהיתה ההזדמנות להוכיח את החשדות נגדו בסחר בלתי חוקי בנשק עם רודנים באפריקה, והוא מחזיק בדרכון דיפלומטי של אנגולה. מי שיודע משהו על העולם, יודע מה המשמעות של סחר בלתי חוקי בנשק עם רודנים מאפריקה, ומה המשמעות הסבירה ביותר של דרכון דיפלומטי של אנגולה. המשמעות, אגב, היא עקובה מדם. הילדים של שדרות ככל הנראה נהנים מהמלון שלהם באילת על חשבון דמם של ילדים רבים מאוד באפריקה, וזוועות אחרות, כל כך נוראיות, שדף האינטרנט לא סובלן. וכאן, היועמ”ש הטהור שלנו החליט שהחשדות נגדו התיישנו, מבלי שהיתה אפילו הזדמנות להוכיח את אשמתו או חפותו. איפשהו, אדם שבורח מלעמוד למשפט, לא נראה לי כל כך זך וטהור, ומאחר והוא לא איפשר את הוכחת אשמתו, אז גם ה”בחזקת חף מפשע” בטל בעיני.

  ואם זה עדיין נחשב צדק בעיניך, אז אל תדבר איתי על יהדות.

 • אשתו   ביום 19 בנובמבר 2006 בשעה 23:10

  העבירה על החוק בצרפת שמיוחסת לגאידמק עסקה במשהו שקשור לכסף – ניהול חשבונות שלו ושל אשתו ברוסיה, ואי דיווח לשלטונות המס הצרפתיים על סכומי כסף רבים. הוא שילם קנס בסך 600 אלף פרנק צרפתי ועוד 200 אלף פרנק על הוצאות המשפט. לגבי העבירה הזו – וזו בלבד – החליט מזוז על התיישנות העבירה.

  עם השאר, כרגיל, אני מסכימה איתך.

 • יונית   ביום 19 בנובמבר 2006 בשעה 23:38

  צו המעצר שהוצא נגדו בצרפת קשור למעורבותו בפרשת מכירה לא חוקית של נשק (וכל מיני ענייני שוחד, הלבנת כספים וכו’) באנגולה, פרשה שהיה מעורב בה גם הבן של מיטראן, ועוד כל מיני צרפתים, ונשיא אנגולה. לפי מה שהבנתי עוד, הצו למעצרו הוא צו בינלאומי.

 • לחיני צביה   ביום 23 במאי 2007 בשעה 23:56

  מצב גרוע זקוקה לעזרתך יש לי ילד שאובחן כהיפר אקטיבי עם בעיות קשב וריכוז ואין אפשרות לטיפולים.אודה על התיחסותכם ואם אפשר ליצור איתכם קשר טלפוני אשמח מאוד.בתודה מראש וחג שמח בריאות טובה וכל טוב .נייד שלי 0545760001 יש לי רק שיחות יוצאת כך שאין אפשרות להוציא הודאות

השאר תגובה