המלצה: ענבים

מתקפת הוובסטרים ממשיכה, ולמרות שבאופן עקרוני בחרתי בבלוגיש, אני פשוט נאלץ להמליץ גם על “ענבים” (הלינק למטה). למה נאלץ? ראשית, כי מדובר במערכת באמת מושקעת שיש בה כמה פיצ’רים ממש יפים. שנית, כי לא זו בלבד שאביעד קידרון (היזם והמפתח) נענה לתנאי חסר הבושה שלי להתייחסות לאתרים כאלה (להכניס את הבלוגים שלי אליהם) אלא שהוא גם העניק את המלצת העורך לבלוג החומוס. מה שגרם לי מייד להבין שמדובר באיש יקר. אז אפשר לא להמליץ?

בכל אופן, זו הזדמנות טובה להעלות כאן עניין שכבר העליתי בפורומים אחרים: חייב להיות קוד אתי לפעילות של אתרים כאלה ומערכת סינון שתעזור ליישם אותו.

ראיתי יותר מפעם שאנשים משתמשים בהם כדי לתת חשיפה לתכנים לא ראויים. דיבתיים, גזעניים, ומה לא. אלו תכנים שמעטים הבלוגרים שהיו נותנים להם לינק, אבל כשהכל מבוסס על RSS הלינקים מופיעים.

אני חושב שהקוד האתי צריך להגדיר מה לא מקובל ולא יקבל חשיפה ושמערכת הסינון צריכה להיות מבוססת על הצבעות גולשים שיזהו ויגדירו תוכן מסויים כ”לא הולם”. ולפני שכל מיני מטומטמים יקפצו ויגידו כאן שזה מנוגד לרעיון של חופש הדיבור – זה לא. אני גם לא בעד להשתיק אנשי ימין או שמאל קיצוניים, אבל לא חושב שהתקשורת צריכה לראיין אותם ולתת להם חשיפה. אותו הדבר באתרי RSS.  

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • נני   ביום 8 בדצמבר 2006 בשעה 5:03

  שפי, השאלה מועטה ביחס ל…
  כמה נכנסים שלא משם?

 • שפי   ביום 7 בדצמבר 2006 בשעה 19:06

  עד עכשיו כמות הכניסות לאתר שלי דרך האתרים האלה היא מועטה. אבל אמשיך, אולי זה ישתנה ואולי, וזה העיקר, המעטים שהגיעו הם קוראים טובים.

 • שפי   ביום 8 בדצמבר 2006 בשעה 9:53

  תודה על ההתעניינות. כשאגיע למיליון אשלח לך הזמנה לטקס שבו תוענק לי תעודת יצואן מצטיין.

השאר תגובה