מדוע זדורוב הוא לא הרוצח

דגימות DNA של רומן זדורוב, החשוד ברצח תאיר ראדה בקצרין, נשלחו לארה”ב הערב לבדיקה מיוחדת. אני מחכה בכיליון עיניים לתוצאות.

לא יודע אם קראתם את הידיעה על כך שמשפחת ראדה ביקשה היום מהמפכ”ל, לצרף חוקר פרטי לחקירה המשטרה. כמו חלק גדול מהציבור, גם משפחת הנרצחת לא לגמרי סומכת כנראה על המשטרה. רק שהם נראים כמו אנשים הגונים, שלמרות כאבם אינם מטילים אשמה רק כדי להאשים (ואם, להיות ציניים נוסיף: בשונה מהמשטרה).

זאדורוב הוא, כזכור, החשוד השלישי בפרשה שנעצר. אחרי 6 ימים של חקירה, הוא הודה ושחזר את הרצח. עורך-דינו אמר על כך שחוקרי המשטרה הביאו אותו למצב כזה שגם ברצח ארלוזרוב היה מודה. זה לא מופרך. אני זכיתי פעם להיחקר במשך חמש שעות במצ”ח, והתפרקתי לחתיכות. גם היום, כשאני גדול, חכם וחזק יותר, אני לא יודע איך הייתי עומד בשישה ימים כאלה, כאשר החקירות הן בשפה שאינה שפת אימי.

מה גם שהתנהלות המשטרה בחקירה הזו מדאיגה בלשון המעטה. ראיתי לפני כמה ימים בטלוויזיה את ישראל נפתלי, גנן בית-הספר שגם הוא נעצר כחשוד ברצח. הוא היה החשוד השני . וכמו זה שלפניו גם הוא הובא לפני שופט ומעצרו הוארך בחמישה ימים. הוא שוחרר אחרי יומיים, ובדיעבד מסתבר שהיה לו מן ההתחלה אליבי מוצק. אז איך נעצר? ואיך הוארך המעצר שלו? מה אמרה המשטרה לשופטים?

אין לי תשובות, אבל בואו נסתכל על מה שאנחנו יודעים, על הגירסה הרשמית של המשטרה ועל מה שפורסם בעיתונות (גם כן מקורות…).

רומן זדורוב הוא רצף, עובד קבלן שעבד בבית-הספר לפרנסתו. ידידי משפחת ראדה, אצלם זדורוב עבד בעבר, אמרו להם שהתרשמו ממנו לטובה. שהוא אדם חרוץ ושקט. אשתו אמרה עליו: “זה איש שלא יריב עם גבר אחר, בטח שלא עם ילד”. עולה מהתיאורים דמות של אדם נורמטיבי. הוא אב טרי. אין לו עבר פלילי או פסיכיאטרי. ובכל זאת, המשטרה טוענת שבריב על סיגריה, עם ילדה בת 14, זדורוב איבד את עשתונותיו ובחמת זעם רצחנית קיפד את חייה.

המשטרה גם טוענת שהודאתו של זדורוב באה בעקבות פח שטמנו לו. לתאו הוכנס “מדובב” שגרם לו להודות, ומאוחר יותר זדורוב חזר על הודאתו בפני החוקרים. אני לא יודע אם זה נכון או לא. בכל אופן, המשטרה הודתה כבר שאין בידה דבר מלבד הודאתו של זדורוב. ההודאה והשחזור כמובן. ו”פרטים מוכמנים”, כאלה שרק הרוצח האמיתי יכול היה לדעת ולכן יש עליהם צו איסור פרסום. פרטים מוכמנים שכנראה זדורוב לא ידע לציין בזמן השחזור, כי אחרת למה לשלוח דגימות לאמריקה?

בקיצור: הספקולציה שלי טובה כמו שלכם, אבל אני נוטה לחשוב שזדורוב הוא לא הרוצח. יש יותר מדי דברים שמצביעים בכיוון הזה. ואם יתברר שאכן כך הדבר, אני מקווה שכל מי שאפשר ישלם על זה – מקטן החוקרים ועד למפכ”ל. רגע… אני שומע דפיקה בדלת…

רומן זדורוב. נראה מטריד רק לי?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עודד י.   ביום 26 בדצמבר 2006 בשעה 2:27

  למשמע ההכרזה הדרמטית, היה: אני מקווה בשבילם (המשטרה) שהם לא טועים גם הפעם. מיד עלתה בי התחושה ששוב גררו את המסכן הראשון שהיה מוכן להודות.

  תדע כל אם עבריה וכו’

 • קונספירציה   ביום 26 בדצמבר 2006 בשעה 9:02

  אם במקרה בני סלע מעורב ברצח (הרי הוא בסופו של דבר נלכד בצפון, לא מאוד רחוק מקצרין) הרי דמה של הנרצחה בראש המשטרה והשב”ס, שנתנו לו לברוח (מסיבות שגם כן עדיין לא התבררו עד הסוף). ואז ברור שהמוטיבציה להפליל אדם חף מפשע היא גדולה מאוד.
  וגם אם המשטרה רק חושבת שיש סיכוי של 5% שזה היה סלע, עדיי שווה לה להפליל כי גם הסיכוי הקלוש הזה מהווה סיכון על המערכת שלהם ובאופן אישי על כמה “בכירים”, אז אפילו אם הם לא בטוחים שזה סלע אני עדיין רואה את המוטיבציה שלהם להפליל את זדורוב.

 • יוחאי עילם   ביום 26 בדצמבר 2006 בשעה 10:39

  .

 • דודי   ביום 26 בדצמבר 2006 בשעה 11:21

  זדורוב אינו עובד זר ואינו עובד בלתי חוקי. הוא היה עובד בלתי חוקי אבל נישא לישראלית.

  כמו כן יש לציין כי החוק דורש “דבר מה נוסף”. הודאה במשטרה בלבד אינה מספקת כדי להרשיע. במקרה זה העובדה שלא נמצא כלי הרצח מעוררת חשד כבד שזדורוב אינו הרוצח. אילו הודאתו היתה אמיתית, מה מנע ממנו לספר היכן החביא את הסכין?

 • omni   ביום 27 בדצמבר 2006 בשעה 16:00

  היא התלהבותה של המשטרע לספק אינפורמציה יחצ”נית שלילית על זאדורוב לכל התקשורת. הרי לפי מה שפורסם עד כה הוא סבל מהתקפי אלימות בעבר וגלש באתרי פדופיליה. אם ייתגלה שהאיש אינו הרוצח האם מישהו ייתן את הדין על הכפשה? אני מתערב שלא ומשום כך שחרור ופרסום אינפורציה מגמתית הוא כזה עניין שבשיגרע. אני מניח שאמינותה של המשטרה שווה פחות או יותר לאמינותה של התקשורת.

 • עזי   ביום 30 בדצמבר 2006 בשעה 9:51

  אתמול ראיתי במקרה את הסרט “מעבר לכל חשד”, שזהו תרגום קלוקל ולא נכון לשם ולמהות של הסרט (Under Suspicion), עם ג’ין הקמן ומורגן פרימן.

  למרות שמבחינת איכותו הקולנועית הוא בינוני, הרי שזה סרט חובה למי שמתעניין, ולחוקרי המשטרה, לגבי מקרה הרצח תאיר זאדה. לא רק שכל הראיות מכוונות על החשוד, אלא שהוא מודה בביצוע הרצח תחת לחץ החקירה. אבל…

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-109988,00.html

  http://www.bbm.co.il/site/film.asp?id=100263

 • אדי מלכא   ביום 16 בפברואר 2008 בשעה 6:02

  משטרת ישראל העיתונות והתקשורת עבדו על הציבור גם במקרה הזה.

  מדוע לא פורסמה מלה בקשר לשאלה: האם הילדה הותקפה מינית??

  ידוע שבי סלע נעצר בצפון, וביום הרצח היה במרחק של 20 דקות נסיעה מבית הספר בו בוצע הרצח

  האם המשטרה לקחה דוגמאות של ד.נ.א מבני סלע?

  מדוע נעצר בני סלע במוך לתאו של יגאל עמיר?
  האם לא בגלל שהמשטרה רוצה להבטיה שבני סלע לא ידבר?

  מדוע נפגש מפכל המשטרה עם בני סלע לאחר תפיסתו?

  מדוע נפדש השר דיכטר עם בני סלע לאחר תפיסתו?

  יש לקיים חקירה מיידית!! בני סלע הוא הוא הרוצח של הילדה.

  רומן זדורוף מצטרף לרשימה ארוכה של קרבנות של מערת המשפט והמשטרה.

 • באשי   ביום 26 בדצמבר 2006 בשעה 6:37

  מכל עבר ובאינספור נושאים עומדים הרבה אנחנו-אים עם לסתות פעורים לנשוך. מה שפוגע היום בדמוקרטיה הוא הגישה הרוטווילרית של העיתונות. כל הזמן שומעים קולות של בררר. אף אחד מאיתנו לא היה מסוגל להתנהל באופן כזה אלא אם כן הוא אחד שלא אכפת לו מהרוטווילרים….וזו דרישת הסף הנדרשת מהמנהיגים ….להיות אדישים והמרטננים פוגעים בביקורת כי האוזן לא יכולה לסנן.

 • יוסי לוי   ביום 26 בדצמבר 2006 בשעה 9:03

  ממליץ לקרוא את מה שכתב יוסי גוביץ על הנושא בנענע:
  http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=419009&TypeID=1&sid=126

 • אוריאל שכטר   ביום 27 בדצמבר 2006 בשעה 0:35

  גרמה להומלס להודות בשוד שהוא לא ביצע.
  גם כן משטרה עלק.

 • איתי   ביום 28 בדצמבר 2006 בשעה 22:31

  לי יש תחושה שזה אותו סיפור שוב, אולי עם שינויים קלים.
  אבל בשורה התחתונה: המשטרה לא תמצא את הרוצח (או רוצחת או רוצחים) עד שהם לא יסגירו את עצמם.
  במקרה של אסף שטיירמן הרי היתה שלישייה שחבריה החליטו לא לספר כלום לאף אחד וכל עוד זה היה המצב למשטרה לא היה שום קצה חוט .

השאר תגובה