האם אולמרט ניסה לעשות תרגיל מסריח לפרס?

הנשיא קצב בנבצרות, בעקבות החלטה של וועדת הכנסת. כתוצאה מכך, דליה איציק תמונה כעת לנשיאה זמנית.

כבר עמדתי לומר שאני מנחש שהיא תעשה הכל כדי להישאר בבית הנשיא, ולא תהסס לדרוך לשם כך על גווייתו של שמעון פרס. אבל איך אומר דליק וולינציץ – מסתבר שטעיתי: לפני זמן לא רב כינסה איציק מסיבת עיתונאים והכריזה שלא תעשה זאת.

אוקיי, אז נאמנותה של איציק לפרס מרשימה ומפתיעה. דמעות עלו בעיניי.

אבל אני עדיין חושד שאולמרט ניסה לתת הזדמנות לדליה איציק ולדפוק את פרס, או מכל מקום, להשאיר אותו בממשלה. למה אני חושב ככה? כי כל תשעת נציגי קדימה, הגימלאים וישראל ביתנו בוועדה, הצביעו בעד הנבצרות, במקריות מפתיעה.

חלק מהנוכחים הביעו תמיהה על האופן שבו ניהלה ח”כ רוחמה אברהם (קדימה) את הישיבה, וגם על מה שנראה כחוות דעת מגמתית של היועצת המשפטית לכנסת. תמוה גם הסיפור עם ח”כ יואל חסון (קדימה) שלדבריו רצה להצביע נגד הנבצרות ונכנע ללחץ חבריו.

הגדילה במיוחד לעשות חברת הכנסת אסטרינה טרטמן, ש(בהומאז’ מופלא לשירה הווגונית)הצליחה לתת הסבר ארוך, מנומק ומשעמם כל-כך, ששאר חברי הוועדה היו מוכנים להעניק לה את הנשיאות ובלבד שתשתוק כבר.

מה המוטיבציה לשלוח את איציק לבית הנשיא? אני מהמר שזה משום שיציאת פרס מהממשלה ומקדימה תחליש אותם, ובעיקר את אולמרט. הוא זקוק לפרס ולמחושיו בממשלתו כעלה תאנה של בגרות, ניסיון (ותבונה חייזרית). אני לא קונה את מאמציו הגלויים לעזור לפרס להיבחר. איכשהו, יש לי הרגשה שהגיעה שעתו של מישהו אחר לאייש את התפקיד. אפילו אם איציק לא שיתפה פעולה עם הזובור המאולתר לפטרונה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אמירה הס   ביום 25 בינואר 2007 בשעה 21:41

  נשאלת שאלה נוספת מי בכלל מתאים להיות נשיא. ולמה להניח שפרס זה המועמד המתאים? שטיפת המוח שנעשתה לנו שאנחנו במוסד גריאטרי, ורק זה יציל את בריחת הסידן של המדינה.

 • שוקיג   ביום 25 בינואר 2007 בשעה 21:58

  הנחת העבודה שלי היא שהפוליטיקאים שלנו עסוקים בלדאוג לתחת שלהם ובגלל זה כל-כך לא מעניין אותם מה יעלה בגורל התחת שלך ושלי. חשוב לעקוב אחריהם וחשוב לקיים דיון על התנהלותם ולהרחיב אותו ככל האפשר, כדי שיבינו שהם נתונים לעוד ביקורת מלבד זו של מבקר המדינה.
  זה לא קשור למקור הפרנסה שלי. אני לא עיתונאי פוליטי או פלילי ואני כותב כאן על מה שמעניין אותי. באם לקרוא אותי אנשים שזה מעניין אותם וכולנו היינו Concenting Adults בפעם האחרונה שבדקתי.

 • ח ל י   ביום 25 בינואר 2007 בשעה 22:09

  אתה יודע שאני שואלת לדעתך לפעמים 🙂
  ותראה כמה רחוק הגענו 🙂

  תשמע –
  אני רוצה ששמעון פרס יהיה נשיא –
  זה מרגיע אותי.
  אני יודעת שאני ארגיש טוב כשהוא יהיה בבית הנשיא.
  יהיה מכובד, טכסי, תרבותי, יצוגי – האיש יצליח אני משוכנעת להזיז דברים לכיוון הסכמי שלום, כלכלה, נגב, גליל וכל מה שיעלה על דעתו –
  נטיותיו הבחשניות ירגעו. הוא יקבל את כל הכבוד שהוא כמה אליו –
  שנותיו הארוכות בחיי המדינה הזו יסתיימו בשלווה וכבוד כפי שמגיע לו, עם כל הבקורת.
  ועכשיו תסביר לי למה לא. זוהי בקשה רצינית 🙂

 • שוקיג   ביום 25 בינואר 2007 בשעה 22:20

  לא אמרתי שאני מתנגד למינוי פרס.
  אני בוודאי מעדיף את פרס על קצב ולמעשה, במשך תקופה ארוכה, תמכתי במינוי הזה. למרות שאני לא חסיד גדול של פרס. אני פשוט חושב (א) ששם הוא יגרום פחות נזק מאשר במקומות אחרים ו(ב) שתפקידים ייצוגיים הולמים אותו. עדיף שייצג מאשר שבאמת יצטרך להיות אחראי על משהו חשוב.
  דווקא הייתי שמח לו היו ממנים לתפקיד אשה ונדהמ לי שלקולט אביטל יש קופת שרצים קטנה מזו של פרס, אבל קשה לי להאמין שהיא תצליח.

 • באשי   ביום 25 בינואר 2007 בשעה 20:56

  אם אלה פני הדברים…כלומר מאוד בלשון המעטה אינסטלטוריים…זה לא מסריח לך להתעסק בזה.
  אני שואל לא כדי להקניט חלילה אלא באמת אם אתה עיתונאי תראה במה אתה מתעסק…זה נראה נורא.

 • שפי   ביום 28 בינואר 2007 בשעה 22:46

  הסיבה ש”קדימה” תמכה בנבצרות היא אולי זאת:
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=98991&blogcode=5736702

טרקבאקים

 • מאת שווה קריאה ביום 25 בינואר 2007 בשעה 21:05

  הנשיא קצב בנבצרות, בעקבות החלטה של וועדת הכנסת. כתוצאה מכך, דליה איציק תמונה כעת לנשיאה זמנית.

  כבר עמדתי לומר שאני מנחש שהיא תעשה הכל כדי להישאר בבית הנשיא, ולא תהסס לדרוך לשם כך על גווייתו של שמעון פרס. אבל איך אומר דליק וולינציץ – מסתבר שטעיתי: לפני זמן לא רב כינסה איציק מסיבת עיתונאים והכריזה שלא תעשה זאת.

השאר תגובה