השורה התחתונה של עמנואל רוזן

עמנואל רוזן יודע לעשות טלוויזיה. התוכנית החדשה שלו, “השורה התחתונה”, עשויה היטב ומוגשת בכישרון כתמיד. צפיתי בה אתמול, כשארח לצדו את חברו הטוב בן כספית. אני מוכרח להודות שדי נהניתי מהחלק בתוכנית שהוקדש להשתלחות באהוד אולמרט ובעמיר פרץ.

מצד שני, זה קצת מגוחך לראות את בן כספית מגנה את אולמרט בהתחשב בעובדה שהיה ראש וראשון לעיתונאים שדחפו את “קדימה”. כספית היה, כמדומני, גם מהראשונים לדווח על “המפץ הגדול” – למעשה עוד טרם התרחש, אולי בגלל קשריו הטובים עם רמון שנחשב למי שבישל את התרגיל הזה. אם רמון היה האדריכל, אז אפשר לומר שכספית היה אחד הפועלים.

גם לי, כידוע, אין יותר מדי במה להתגאות. אני הרי המלצתי לכל מי שאני מכיר (וגם לכמה אנשים שלא) להצביע למפלגת העבודה. מצד שני, אני המלצתי לאנשים להצביע למפלגה עם מצע סוציאל דמוקרטי וכספית הלך על מפלגה שהתגאתה בכך שאין לה אידיאולוגיה. ויותר חשוב: אני לא כתב פוליטי בעיתון יומי.

כספית ורוזן הציגו שיחה דמיונית בין פרץ לאולמרט – השיחה שלא נזכה לשמוע, בה הם אומרים זה לזה את מה שהם באמת חושבים. ואני חשבתי לעצמי, שהיה מעניין יותר לשמוע את השיחה בין רוזן וכספית עצמם, ואת מה שיש לשניהם לומר על הבחירה שעשה כספית לפני הבחירות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ערן   ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 2:15

  בעיני זו תוכנית ירודה, שלוקחת צעד קדימה את הזניית הפוליטיקה על ידי התקשורת.
  אנחנו יודעים שהתקשורת שטחית, אבל בתוכנית הזו השטחיות היא אידיאולוגיה. לא במקרה הפורמט מועתק מתוכניות ספורט.

 • יעל פישמן   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 13:47

  שלום עמנואל רוזן אני צופה אדוקה בתכניותיך בערוץ10 לפני ובערוץ 2 היום וכמובן ברדיו אבל אתמול כעסתי .בשנת 1978 נולדו לי תאומים.בני לא שרד מעבר לשבועיים עקב מכשיר חמצן שנזקק לו ולא היה בנמצא באותו הרגע ובתי שנולדה 850 גרם שרדה היא היום עו”ד בת 28 בחורה נפלאה לכן אני מדגישה שאף אדם אינו יכול למלא את מקום האלהים עובדה כנגד כל הסיכויים שרדה בתי שאז משקלה זהה להיום 284 גרם מבחינת הטכנולוגיה .ך שיש הצלחות

 • רוחי   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 20:03

  לא באופן ישיר כמו בן כספית, אלא כדרכו
  ע”י הצגת דעות אישיות כעובדות. אני
  זוכרת איך אמר כל הזמן “אין שום דבר שיכול להפיל את קדימה, וניצחונה הוא עובדה מוגמרת”

 • שירלי ירדני   ביום 27 בפברואר 2007 בשעה 23:17

  אסון התעופה הראשון של ישראל היה כבר בשנת1955 כאשר מטוס קונסטליישן של אל על הופל בשמי בולגריה, ונהרגו 58 נוסעים ואנשי צוות, ולא כפי שאמרת בתכנית שאנחנו לקראת אסון התעופה הראשון

 • מפריע לי!!   ביום 6 במרץ 2007 בשעה 20:17

  רציתי לומר שכאשר ראיתי את התוכנית האחרונה ששודרה ממש כעסתי..אני רוצה להדגיש שאינני בן אדם דתי ובכל זאת כשראיתי כמה שעמנואל מגנה את מתיישבי חברון וביתם שכפי שהתמונה מראה יורקת על פלסטיני..
  עמנואל טען שאין למתנחלים עתיד אך על ילדיהם הוא מרחם!!
  לעזאזל מי אתה שתשפוט ככה אנשים?? המתיישבים הם אנשים עם ראש על הכתפיים שהלוואי וכל משפחה תצליח לחנך את ילדיהם כפי שהם מחנכים את ילדיהם.. מאז שראיתי את התוכנית הזו החלטתי שאני יותר לא רואה ערוץ 2 וכפי שהם מחרימים את המתנחלים אני מחרים אותם! ושוב ברצוני להדגיש שאני לא בן אדם דתי ולא שומר תורה…

 • בן נעים   ביום 28 במרץ 2007 בשעה 3:40

  שלום לך עמנואל רוזן, איני יודע אם הינך באמת התכוונת לדבריך על כך, שמדינתנו לא צריכה להביא לרועי קליין ז”ל את אות הגבורה על הקרב בבינת ג’בל ו”התאבדותו” על הרימון, אין אני חושב שמה שאמרת צודק בכך שאנו לא צריכים לחנך את הילדים שלנו לקפוץ על רימון למען המדינה, תרבות שהייתה פעם נפוצה בארצנו של, “טוב למות בעד ארצנו”, אני חושב שאתה טועה ואולי טעינו בעבר, אבל זה יותר נוגע להווה שאין אנו הלוחמים נותנים בשביל המדינה, אנו נלחמים למען חברנו משפחתנו אתה אומר לעצמך מי אם לא אני, מה אני שונה מאחרים והולך לעזור לחברים שלך אשר כולם עושים זאת בסופו של דבר,הולכים אל הלא נודע, לפי דעתי ואחרי הסיפורים מבינת ג’בל, והיכירותי הקצרצרה עם רועי קליין ז”ל אני חושב שמגיע כל מה שועדת האותות תחליט.
  וחזרה אליך עמנואל רוזן באמת אני חושב שאם זוהי דעתך כמו שהצגתיה בתוכניתך, אולי כדי שתעבור עם ילדיך לשוויץ שם נראה לי יהיה לך יותר נחמד … חג שמח חמוד..

השאר תגובה