הוובסטרים

ועוד משהו – הייתי חוזר על הקריאה שלי למפעילי דמויי-וובסטר לאמץ קוד אתי ולהכריז עליו. אבל זה מיותר. ההתפתחויות האחרונות חשפו את הקוד האתי הלא-כתוב של מפעילי Grapes ו-Ozrox. לאחרים אין קוד אתי ולכן הם לא קיימים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • noamt   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 12:51

  על אילו התפתחויות אחרונות מדובר?

 • one of the crowd   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 17:10

  אתה מתכוון לכך שאין להם קוד אתי שמקובל עליך. קוד שאומר שאין לצנזר או שגבולות הצנזורה שלה שונות משלך, זה עדיין לא אומר שהוא לא אתי.
  אני משער שיש מספר פוסטים אצלך שאנשים אחרים היו מצנזרים לפי תפיסה שמרנית יותר או פשוט שונה,

 • שוקי   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 22:35

  כשאני אומר “אין” אני מתכוון “אין”. לומר “אני שם מה שבא לי” זה לא קוד אתי.

 • שוקי   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 22:41

  קודם כל, ובניגוד למה שראיתי שנאמר היום בכל מיני מקומות – בתור בעל בלוג אני בהחלט יכול להכתיב דברים לבעליו של אגרגטור. למשל, אם הוא הוא ייתן פידים ממספר אתרי פורנוגרפיה ויוסיף אותי, זו עילה לתביעה אזרחית. זו שטות לחשוב שהמקושר הוא לא צד.

  מעשית, מי שמכניס אותי לאגרגטור שלו קרוב לוודאי מפיק מכך תועלת או הנאה או ערך מוסף כלשהו שעליו הוא לכאורה גומל לי בתנועת גולשים. ואם אני לא רוצה את התנועה הזו? באותה מידה אני יכול לומר “שמעתי שצחי אוהב אורחים, לכן אעמוד ברחוב ליד הבית שלו עם שלט שמפנה אליו ואומר ‘כאן הבית של צחי'”.

  אבל כל אלו הן שאלות אקדמיות למדי. מבחינתי, מי שלא מבהיר מה מותר ומה אסור אצלו הוא מישהו שבבוא הזמן עלול להתיר דבר אסור או לאסור דבר מותר. מצד אחד, אני לא רוצה שיצנזרו תכנים לגיטמיים. מצד שני, אני בהחלט כ ן רוצה שיצנזרו תכנים לא לגיטימיים.

  למשל, אתר שמרכז לינקים למכוני ליווי שמציעים שירותי סקס עם קטינות הוא לא לגיטימי. הייתי מצנזר אותו ואת מי שמפעיל אותו.

 • שוקי   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 22:42

  זה לא באמת מרתיח אותי. טיפה מרגיז אבל בעיקר מצער.

 • אלמוניני   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 12:51

  כל האתרים דמויי הוובסטר הם בעצם המלצת העורך.
  חלקם מסננים כל פוסט ומעלים רק פוסטים שנראים להם. ואילו החלק האחר בוחן את הבלוג בפעם הראשונה ומחליט אם לדעתו זה מתאים ומוסיף בשיטת שגר ושכח.
  אני מבין שהסיפור של זרובבלה מרתיח אותך אבל חליק ונטיל תרד מהעץ.

 • צחי   ביום 21 בפברואר 2007 בשעה 13:13

  נכנסתי לגרייפס ושם כל הפוסטים המוקלקים ביותר עוסקים בנושא של דרובבלה. אז אולי אין לינק ישיר מגרייפס אליה, אבל חשיפה יש ויש.

  נראה לי שעולה מכאן דרישה עמוקה יותר לקשר דו-צדדי בין כותב בלוג למנהלים של אגרגטור. בעצם אתה מכוון לזה שכותב בלוג יכתיב את התנאים של האתר שמלנקק אליו. לא נשמע לי בריא במיוחד.

השאר תגובה