סרגל כלים משלכם

לאחרונה בניתי בשביל בלוג החומוס סרגל כלים מיוחד שמתבסס על המערכת של חברת Conduit. את עמוד ההורדה של הסרגל תמצאו כאן, ובו תוכלו לקרוא על רוב התכונות שהם מציעים.

מאחורי אשף הסרגלים של Conduit ישנו שיתוף פעולה מעניין עם Google. בסופו של דבר, הסרגלים שאפשר ליצור בו הם ווריאציות על Google Toolbar, אמנם עם כמה כלים שלא קיימים במקור אבל אפשר להניח שעל-פי מידת ההצלחה שלהם תחליט Google מה להוסיף לגירסאות הבאות של הסרגל הפופולרי שלה.

הסרגל הבסיסי של Conduit זמין בגירסאות ל-IE ולפיירפוקס, ומלבד חיפוש בשלל המנועים של Google הוא מציע כלי RSS וכמה השלמות עדכניות אחרות לדפדפן (חוסם פופ-אפים, מוחק היסטוריית גלישה, רדיו אינטרנט וכו’). בסופו של דבר, המטרה שלו, כמו במקרה של Google Toolbar, היא להבטיח שתשתמשו ב-Google ולא באף מנוע אחר. Conduit, מצדה, מתפקדת כספקית של שירותי חיפוש “Powered by”.

מה היתרון עבור בוני אתרים בסרגל כזה? מלבד העובדה שאפשר להציע אותו כחלק מאסטרטגיית מיתוג, ושהוא מזכיר לגולש שמתקין אותו את קיום האתר שלכם על בסיס יומי, הוא גם מאפשר לכם לגייס מנויי RSS חדשים. הגולש לא ממש צריך להיות לשם כך משתמש RSS קלאסי, כי הוא מקבל ערוצי רסס מן המוכן.

ישנה גם, כמובן, האפשרות לשלב קישורים לחלקים שונים של האתר שלכם, ישירות מהסרגל, מתוך חשיבה על Usability או במטרה להציף תכנים או שירותים שלא זוכים למספיק הצלחה. בסרגל של בלוג החומוס ניסיתי להיות יצירתי וכך תחזית מזג האוויר, למשל, מציגה בזמן-אמת את הטמפרטורה באבו חסן…

אישית, אני עוד לומד את העניין, ובעיקר מעניין אותי לראות איך “מקדמים” סרגל כלים ומעודדים אנשים להוריד ולהשתמש בו במציאות שבה יש כבר אלפי סרגלים אחרים. Conduit פתחו במקרה הזה תיבת פנדורה לא קטנה, ואפשר למצוא היום ברשת סרגלים מכל סוג, צורה וצבע.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידן   ביום 27 בפברואר 2007 בשעה 8:39

  חומוס-גיק.
  מאוד חתרני.

 • שוקי   ביום 27 בפברואר 2007 בשעה 8:45

  עם כל הכבוד לחומוס-גיקיות, ההיפ הופ דאבי סטייל נראה לי יותר חתרני
  http://humus101.com/?p=61

 • חמלניצקי   ביום 27 בפברואר 2007 בשעה 9:20

  במקום קוליפורמים יש בו את החיידק הידידותי הממושקף אל-קזאי.

 • דרומי   ביום 27 בפברואר 2007 בשעה 9:56

  אני מתלבט אם להכין אחד כזה לבלוגדיבייט…
  כמה זמן זה דורש? כמה אנשים מורידים?

 • שוקי   ביום 27 בפברואר 2007 בשעה 12:38

  אם אתה לא מעצב בשבילו גרפיקה מיוחדת זה לכל היותר חצי שעה, כולל הכנת הקפה. מבחינת הורדות – זה תלוי כמובן במה שאתה מציע ובסוג הקשר שיש לך עם הגולשים באתר, אבל אצלי זה הגיע לכ-3 אחוז מהיוניקים בימים הראשונים, שזה יפה. לו הייתי שומר על המספר הזה לאורך זמן הייתי מגיע בקלות לכמה אלפי הורדות.

  החוכמה זה להמשיך לחשוף את הסרגל כמה שיותר למבקרים שלך, וקונדואיט מציעים לשם כך כל מיני באנרים. אפשר גם סתם למקם הפניה אליו במקום בולט.

השאר תגובה