טרטמן: קחי אחריות, לכי הביתה

בפוסט החדש שלה, מי שלא יכול להתמודד עם החום, הכוסית ממש דיבררה את מחשבותיי (יענו, הוציאה לי את המילים מהפה).

בעצם, היא מדברת על נטילת אחריות. בדיוק מה שלא ראינו בפרשת קצב, במשפטו של רמון ועכשיו בעניין טרטמן. כבר הבעתי כאן את דעתי בעבר, ואמרתי שיש להדיח את קצב בלי קשר לשאלת אשמתו, ושצריך היה להרשיע את רמון בלי קשר לסוגיית “אי ההבנה” שעלתה במשפטו. ובאותה מידה אני חושב שראוי להעיף את אסתרינה טרטמן מכל המדרגות (באופן מטאפורי, כמובן), בלי קשר לנטיות ההתאבדותיות שלה.

אנשי ציבור צריכים לדעת לקחת אחריות. אם אתה מכהן כנשיא, ונחשד בפלילים, עליך להתפטר. אם אתה שר בממשלה, ונישקת קצינה בת 21 כי טעית לחשוב שהיא חושקת בך, עליך להתנצל מייד או ללכת הביתה בבושת פנים. ואם התמודדת על תפקיד שרת התיירות, ואמרת בטלוויזיה שלשר “חייב להיות ניסיון מוכח” ומתברר ששיקרת לגבי הניסיון המוכח שלך, אז לכי הביתה. כרית לעצמך בור ונפלת בו – קחי אחריות על זה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידן   ביום 28 בפברואר 2007 בשעה 19:51

  כל הענין הזה של טרטמן לא נשמע לך כמו תסריט גרוע במיוחד שאיזה סטודנט שנה ב’ קיבל עליו שישים? כאילו, כמה מתוסרט זה עוד יכול להיות? אשה כוחנית? יש. התקדמות מטאורית? כן. פרופיל תקשורתי גבוה? יש. היפוך דרמטי בעלילה? יש ועוד איך. התרסקות מלווה בפרפורים פתטיים? יש ויש. כאילו, הדבר היחיד שחסר זה כותרות, והקהל הולך הביתה וזוכר רק את הפופקורן.

  שמעתי שאומרים מנהיגות במשבר. נעליים. כמו שזה נראה, המשבר הגיע, הסתכל במנהיגות, אמר לעצמו בשביל החרא הזה אני לא קם בבוקר, וטס לסופש באירופה הקלאסית.

 • שושי   ביום 28 בפברואר 2007 בשעה 20:00

  הצביעו לו אנשים שהם לא שפוטים שלו – למשל ע”ח שינוי – ועכשיו הוא מאבד חלק מהם, כי הם לא התכוונו להזדהות עם ביזיון כזה, אלא עם אחר.
  ואולי פרשת טרטמן תעזור להם להגאל.

 • אמירה הס   ביום 28 בפברואר 2007 בשעה 21:16

  מסתבר שאנשי צבור לא לוקחים אחריות וכל עוד יש להם קהל של צופים ומתרשמים ורק מקטרגים ישראל ביתנו תמשיך להרגיש מאד בבית
  ולמרות מה שקורה באופן אישי אני מתחילה לחוש רחמים על האסתרקה הזאת. נכון שתלך הביתה. אבל הצליבה הזו שעושים לה היא רק מחמת התסכולים לנוכח המצב בכלל
  והשאיפה לתפוש שעיר לעזאזאל גם אם הוא באמת רמאי נוכל שקרן ומוכשר להוליך שולל, הרי אולי בסופו של דבר תביא רק לשברונה של אסתרינה ולא בטוח שבזה רוצים יש רגעים שאסור שדין מסוג כזה יפעיל את כוחו ההרסני

 • יונית   ביום 28 בפברואר 2007 בשעה 21:19

  זה מזכיר קצת את סיפור פטרישה דאן, רק עם השלכות הרבה יותר חמורות על חיינו.

השאר תגובה