הבלוגים כן משפיעים 2

באתר עבודה שחורה תוכלו לקרוא את מכתבה של ח”כ שלי יחימוביץ’ למבקר המדינה, בנושא תנאי ההעסקה של עובדות הקבלן ברשות הדואר. זהו שיאו של מאבק מוצלח שהתחיל ברשת ואולי ייגמר בשינוי אמיתי בתנאי העבודה של אנשים שחלקם כלל לא גולשים.

השתלשלות העניינים שהביאה לכך קצת שונה ממה שתיארתי בפוסט הקודם. העדכון והתיקון באדיבות איתי אשר:

הכל החל ממכתב של עובדת הדואר לעבודה שחורה בנובמבר 2006. בחודש דצמבר, הופיעה כתבה בנושא ב-NRG, ובהמשך אותו חודש החל הטיפול על-ידי שלי יחימוביץ’.

בחודש ינואר 2007 נפתח הבלוג עבדים שחורים.
בפברואר הוקדשה לנושא כתבה בתוכנית “עובדה”.  

עוד בלוגרית שדחפה את המאבק ודיבררה אותו היא ליאת, לוחמת נועזת למען זכויות עובדים שגם מובילה את מאבק המאבטחים במכון ויצמן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידן   ביום 6 במרץ 2007 בשעה 14:34

  לא נראה לי שהבחורה הזו עוקבת אחרי הפרשה נראה לי שהיא מובילה את המאבק שלהן , לפחות לפי ההפגנות

  בלוגרים מאוד משפיעים אני מסכים בהחלט

 • איתי   ביום 6 במרץ 2007 בשעה 22:25

  נקודה בולטת בטיעוני הממעיטים בערך הבלוגים היא ש”הבלוגים הבולטים ממילא שייכים לעיתונאים”. ואת זה באמת אפשר לראות בבלוגים הנקראים ביותר וגם ב”רשימת האצולה”.

  הבלוג של ליאת והבלוג של העבדים השחורים לא שייכים הבועה הזו. אולי כי הם פה קודם כל בשביל לצעוק ובשביל לשנות. לא סתם אף אחד גם לא קרא להן לספר חמישה דברים או למה הן פתחו בלוג.

  אני מתחיל להבין את טענתו של חנן שאמר שבמקום שבלוגרים יכתבו יותר על אקטיביזם, צריך שהאקטיביסטים יפתחו בלוגים.

  נ”ב: נא תקן לפיי הערתו של עידן.הוא צודק.

 • כרמל   ביום 6 במרץ 2007 בשעה 23:48

  זו הפעם הראשונה שאני רואה מישהו מהבלוגרים הכותבים על פוליטיקה וחברה מקשר לליאת, למשל. אם חברים לא מקשרים אליך ולא מזמינים אותך מדי פעם לאתנחתא קומית של חמישה דברים, אולי אתה לא באמת יכול להשפיע כאן? הטענה שלי היא שההשפעה האמיתית נבנית דרך הקשרים/הדיאלוג בין הבלוגים עצמם.

טרקבאקים

 • מאת האתר של מתי שמואלוף ביום 7 במרץ 2007 בשעה 0:04

  לכל תומכינו שלום רב,
  אנו, עובדות הקבלן של דואר ישראל זוקפות קומה וממשיכות להיאבק על זכותנו הבסיסית והלגיטימית ושל רבים כמונו בארץ הזו -להתפרנס בכבוד.איננו מבקשות צדקה אנו מבקשות צדק, אנו מבקשות כי לא

השאר תגובה