ואולמרט, כשאתה הולך הביתה, קח את טומי

מחר הולכים לכיכר רבין כדי להעיף את אולמרט. דיר באלק לא תבואו!

בינתיים, חברו של אהוד טומי לפיד נחלץ לעזרתו – מה שנקרא “אמור לי מי חברך”. ובמה לא משתמשים בשביל להגן על חבר: שקרים, דמגוגיה, סילוף עובדות היסטוריות. תוכלו לקרוא על זה כאן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • א.   ביום 3 במאי 2007 בשעה 0:01

  אני בטוח שאיתו תהיה מאושר

 • עבודה שחורה   ביום 3 במאי 2007 בשעה 0:11

  איזה טון דפוק יש לך בפוסט הזה- קח איתך את טומי, דיר באלק לא תבואו, להעיף

  תעצור רגע, קח נשימה עמוקה ותסתכל מה הלאה- עוד בחירות? עוד זעזועים?

  אתה מתלהם ועם מתלהמים אי אפשר להוביל מדינה, אני אפשר לעשות שינוים

  אפשר רק להעיף ולבעוט ולזלזל- זה כן

  כנראה שאיש חברה לא נולדת להיות- מקסימום איש חברת מיקרוסופט

  ואם היו מעיזים לרדת על הכתבות המטופשות שלך על ויסטה כן או איך להוסיף אייקונים כאן או שם באותה צורה ביקורתית שבה אתה נוקט איך היית מרגיש? או יותר נכון- איך המדינה היתה מרגישה?

 • שוקי   ביום 3 במאי 2007 בשעה 2:01

  בוא נתחיל מהסוף, מכיוון שכבר ניסית להכות מתחת לחגורה – כמו רוב הכתבים שחומרים שלהם מתפרסמים באינטרנט, אני מקבל זובור בתגובות כל יום מחדש. אני בסדר לגמרי עם זה, כי זה חלק מהמקצוע.

  חלק מהמקצוע של פוליטיקאי זה ללכת הביתה אחרי כישלון. במקרה של אולמרט, זהו כישלון שהיה כרוך באובדן חיים. בהרוגים.

  אם אני רוצה עוד בחירות? לא. עוד זעזועים? לא. האם בשביל השקט הזה אני מוכן שאולמרט ימשיך להיות ראש ממשלה? ממש לא.

  טומי לפיד זה סיפור בפני עצמו. מלבד היותו שיאן בכל מה שקשור לגסות רוח ורטוריקה גזענית, האיש פשוט בחר להגן על חברו אולמרט באמצעות טקסט עמוס סילופים עובדתיים.

  התלהמות אמרת? תסתכל על האנשים האלה שלהגנתם אתה נחלץ. על ההתבהמות, על הגאוותנות חסרת הכיסוי. איך לא מתחשק גם לך לשלוח אותם לאלף עזאזלים?

 • עמנואל   ביום 3 במאי 2007 בשעה 2:30

  האם אני רוצה שביבי יהיה ראש ממשלה? ממש לא.

  אבל אין טםע להחזיק בחיים באופן מלאכותי את הממשלה הכושלת הזו, שלא מסוגלת לעשות כלום, שאין לה שום שמץ של אמון מהציבור.

  זה רק יידחה את הקץ. אז אם ככה, עדיף שכבר יבוא הביבי, כמה שיותר מהר, וככה הוא גם ילך כמה שיותר מהר, ונוכל להיות בתקופת הפוסט ביבי במהרה בימינו בקרוב. אם אפשר שזה יהיה עוד במהלך הכנסת הנוכחית – מה טוב. נסבול אותו עוד שנתיים, ואז אלי יש סיכוי שבבחירות הבאות כבר ניפטר ממנו.

  ובכל מקר,ה הדבר הנכון זה שהממשלה הזו וראשה ילכו הביתה. וכמה שיותר מהר. כי ככל שהם נאחזים בקרנות המזבח הם רק תורמים לאי-יציבות.

  שוקי – מצטרף לקריאתך. אנחנו צריכים לבנות איזה אי שדים, והגלות לשם את אולמרט, את חברו הקבוע לחופשות לפיד, את הירשזון על מעטףותיו ומזוודותיו, ולאגף הסגור שם גם את קצב.

 • דרומי   ביום 3 במאי 2007 בשעה 9:45

  “חלק מהמקצוע של פוליטיקאי זה ללכת הביתה אחרי כישלון”?
  מאיפה הוצאת את זה?

 • דרומי   ביום 3 במאי 2007 בשעה 9:57

  למה ‘תפסיקו להסתתר מאחורי הביבי’?
  מטרתה של ההפגנה הזו היא להחזיר את ביבי – כי זו משמעותן של בחירות כרגע, וכי אחרי אתמול ברור שאף אחד בקדימה לא יקום להחליף את אולמרט.

  אתה טוען שביבי עדיף על אולמרט? זה טיעון לגיטימי בעד ההפגנה. אבל בוא תנמק אותו. איך עדיף גיבור הנאו ליברלים על ממשלה ששתי הטענות המרכזיות (והמוצדקות) נגדה היא שלא עשתה מספיק לשינוי המצב הכלכלי\חברתי ולהנעתו של תהליך מדיני?

 • דרומי   ביום 3 במאי 2007 בשעה 9:59

  לא ראיתי שהחלפות ממשלה תכופות הביאו לאיזשהו שיפור באיכות ההנהגה.

 • אבנר   ביום 3 במאי 2007 בשעה 12:59

  אם “העם הוא הריבון” ו”זו הדמוקרטיה” אז לעם אין מה לבוא בטענות. אולמרט עשה בדיוק את מה שהעם רצה. ב-12.7 רצו מלחמה. אחר כך פחדו להכנס, ואחר כך נכנסו, כשכבר היה מאוחר מדי ומיותר מדי.
  בוחרים מנהיג לא רק מתוך ההנחה “שיעשה מה שהעם רוצה” אלא שגם ידע ל”נווט את דרכנו”. בכך – אין ספק – אולמרט נכשל. מאידך, גם הוא וגם אנחנו יודעים את זה. ספק אם הוא יכשל בכך בשנית בצורה כל כך מזהירה.

 • אבנר   ביום 3 במאי 2007 בשעה 14:10

  לא צריך להחליף את העם, צריך להכיר בעובדה שלא המנהיג נכשל אלא כולנו נכשלנו. מה שקורה עכשיו הוא “כוכב נולד” גרסת ראש הממשלה. אבל זו סתם התפנקות של ציבור ש”הפסיד במלחמה” ורוצה שמישהו “ישלם את המחיר”. למה בעצם? זו סתם החצנה של תרבות קפיטליסטית, אבל היא לא אפקטיבית. היא בעיקר מעצבנת מפני שהיא מרחיקה את “העם” מהצורך שלו ב”חשבון נפש”. נעיף את אולמרט והכל יהיה בסדר. זה ממש לא ככה. צריך להחליף דיסקט על מה זה מלחמה ומה זה שלום ומה אנחנו עושים פה. אולמרט – בזה אפשר להיות בטוחים – כבר החליף את כל ההרד דיסק בנושא הזה.

 • יונית   ביום 3 במאי 2007 בשעה 9:53

  אפשר גם לפעול, כשיהיו בחירות, כדי שביבי לא יהיה ראש ממשלה. מי כן? זה ממש לא משנה, בקונסטלציה שבה העם מחזיר לעצמו את השלטון במדינה. בכל זאת, מדינה דמוקרטית. ראש ממשלה אינו מלך, ואינו יכול לעשות כראות עיניו. ואם הוא שוכח את זה, אז עם נורמלי מזכיר לו. ואם צריך להחליף ממשלה חמש פעמים בשנה הקרובה כדי שהם יזכרו מי משלם להם משכורת, אז זה מה שצריך לעשות. כן, נכון, רם כספי ושרגא ברוש לא יתלהבו מזה, אבל אם רוצים להמשיך ולהחזיק בדמוקרטיה, בעיקר אם זוכרים את האלטרנטיבות, אז זה המחיר שצריך לשלם.

 • יונית   ביום 3 במאי 2007 בשעה 13:52

  אבנר – יש משהו בדבריך, אבל המסקנה היחידה שאפשר להסיק מהם היא – צריך להחליף את העם, וזו מסקנה שאני לא מוכנה לקבל. היא מזכירה לי יותר מדי את ה”אין אנשים אין בעיות”.

השאר תגובה