ברק או אילון?

אם אתם מתעקשים אז כן, יש לי העדפה: עמי אילון. וזה למרות שבשנה האחרונה (וקצת גם לפני) האיש הוכיח שהוא פופוליסט ומזגזג מקצועי, ולא הוכיח שמץ של עניין בנושא החברתי עליו הלכה מפלגת העבודה לבחירות. בקיצור: עוד פוליטיקאי מנותק, מלא שביעות רצון עצמית, שאתם ואני לא ממש בראש מעייניו.

ועדיין – עדיף פי אלף על אהוד ברק. מה שבא ללמדכם איזו הערכה עמוקה אני רוכש לנ”ל.

ברק מנוסה? בטח מנוסה. בהתחלה הרס את צה”ל, אחר-כך את המדינה, ולא שזה נראה עכשיו כמו אובדן גדול – אבל בדרך הרס גם את מפלגת העבודה. אם חברי המפלגה יבחרו בו אז הם פשוט עלובי נפש. נסו לחשוב מה אהוד ברק עשה טוב ונכון, איפה הצליח, ותעלה לכם בראש התמונה שלו במדים הלבנים בסאבנה. כן, הוא היה לוחם מהולל. בתור פוליטיקאי, מדינאי ומנהיג האיש הוא כישלון חרוץ.

ועמי אילון? עדיף על ברק, עדיף על ביבי, וכנראה גם בעל סיכויים טובים בהרבה לנצח את ביבי. בינתיים, בניגוד לברק, האיש לא חתום על כשלונות. גם לא על גזירות כלכליות כמו אלו של ביבי. גם לא על שחיתויות של עמותות או על מינויים מפוקפקים, למיטב ידיעתי.

ובכל מקרה, בניגוד למה שברק ואילון חושבים “איחוד המפלגה” הוא בדיחה גרועה. “בלי להשאיר חלקים שלמים בציבור מחוץ למשחק” אמר אילון. האמנם? אותי כבר מזמן השארתם מחוץ למשחק שלכם, משחק שלא כולל מענה לבעיות בשבילן הצבעתי לכם. לפני שאתם שואלים מי ינצח את ביבי, תשאלו את עצמכם במה בדיוק אתם טובים ממנו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איתי אשר   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 13:59

  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=41853&blogcode=6712378

  למרות שאיני מסכים עם מסקנתו – אם לא מקיימים הבטחות, למה להצביע להם שוב? איזה אינטרס יש להם לקיים?

 • בלעם   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 14:12

  ברק או אילון? אילון או ברק?

  מי אני מעדיף שממילא יפסיד בבחירות הקרובות? פטפוטי סרק של מי אני מעדיף לשמוע בשנים הקרובות? מי משניהם אני מעדיף שיקבל כסף ולא יעשה שום דבר? מבין שני ענקי הרוח האלה, מי אני מעדיף שישתין עלי?

  אילון, לא רגע, ברק. לא, אילון. ברק וזהו. לא, אילון…

 • דני בלוך   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 15:20

  עם סגנון כזה כדאי שתעבוד בשביל הליכוד בבחירות הבאות

 • ד.ט   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 15:24

  להציג עמדות ברורות. העמדות שאיילון הציג, בכלל זה בהתכתבויות שהועלו ל”עבודה שחורה” ברורות למדי.

  ברק לא אמר דבר מלבד “אני מנוסה”.

 • בלעם   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 15:25

  ציני? בוטה? המילה ‘להשתין’?
  אז כדאי לי לעבוד עם מצביעי מר”ץ.

 • רוזנקרנץ   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 17:59

  חשבתי שאתה בלעם. עכשיו מתברר שאתה האתון שלו.

 • עופר לנדא   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 19:41

  עם כל הכבוד, סגנון הדיבור/כתיבה שמציג בלעם כבר מזמן אינו שמור לליכוד, ולעבודה ולקדימה יש בעלות חזקה בהרבה על הסגנון הנ”ל.

 • עומר   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 19:43

  וגם לא את המדינה, כי אי אפשר להרוס משהו מקולקל. הנטיה שלך לפשטנות, שוקי, היא פשוט עלבון לכל בר דעת (ואתה עוד מעז לפרסם את זה…). מעבר לכך, הבחירות לראשות הממשלה הן כבר לא אישיות, כך שגם כאן יקשה מאוד על מי מהמועמדים “לנצח”. איני טוען, חלילה, שלא תהיה מפלגה מרכזית שתרכיב את הקואליציה, אלא שכל העניין הוא מעט יותר מורכב (אם אתה לא מבין את משמעות המילה הזו, אולי כדאי שתעזר במילון…). גם הגישה הכללית של – ברק או איילון, היא הוכחה נוספת לקשיים שיש לך “לחשוב מחוץ לקוביה”…
  וחוץ מזה, חשבתי שכבר דיברנו על זה שוקי – זה פשוט מביך כשאתה קורא לעצמך “איש מחשבים”. אולי די?!

 • אזרח.   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 20:38

  את המצב.
  המשחק ה”דמוקרטי”, מכור.

 • שוקי   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 23:19

  וואו, זה היה ממש מעליב הפעם

 • אני   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 23:28

  נכון, אחרי המלחמה השניה זה אולי לא נראה ככה אבל ברק (שאיניני מתומכיו) הוציא את הצבא מלבנון וזה המעשה היחיד החיובי שזכור לי שנעשה ע”י ראש ממשלה בישראל מימי רבין ואת פינוי המתנחבלים מעזה. אז נכון האיש יהיר ומעצבן אבל הוא כן עשה משהוא בכהונתו

 • גדי   ביום 13 ביוני 2007 בשעה 0:40

  מי הם מתפקדי העבודה , האם יש להם איזו בעיית זכרון קולקטיבית אשר מונעת מהם להעלות את דמותו של ברק , הגיבור שבא משום מקום והפיל במו ידיו את השמאל לתהומות חדשים
  והלך לעסקיו
  מדוע חייבים להמליך אותו שוב?
  ככה זה כשרוב המתפקדים מתנהגים כעדר והצבעתם כפופה לאינטרסים פנים מפלגתיעים (כל הכבוד פואד)

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   ביום 13 ביוני 2007 בשעה 1:44

  *כל* אחד עדיף פי אלף על ברק. אבל כמובן ברק הוא שנבחר. ועוד במידה רבה בעזרת קולות הערבים, שביזו בכך את 13 הרוגיהם.
  ושלי יחימוביץ’, שמכרה את נשמתה לשטן בתמורה לבקבוק יין.
  וכל מיני אנשים שהוא רמס בשאט נפש לפני שנזקק להם עכשיו.
  מה סוד קסמו המחליא? אולי יסביר לי מישהו?

 • יוחאי   ביום 13 ביוני 2007 בשעה 9:37

  הצהיר שהוא רוצה לבנות אלטרנטיבה, ובד בבד כבר מת להיכנס לתפקיד שר הבטחון.

 • דוד   ביום 12 ביוני 2007 בשעה 13:52

  אני לא מצליח להבין למה אתה מעדיף את איילון

 • יפתח סטריק   ביום 13 ביוני 2007 בשעה 13:14

  מדכדך לחשוב מה יהיה עתיד הפוליטי שברק יכול לבשר לנו. אין זה קשור כלל לדמות הארוגנטית של המתעשר החדש וגם לא לאטימות שהוא מקרין – אטימות שכל קפיטליסט מצוי יכול ללמוד ממנה שיעור אחד או שניים. מה עוד נותן לומר כאשר רואים את האיש הנפוח הזה, לא רק במימדי גופו אלא באישיותו השחצנית והמתנשאת. בהארץ היום כתבו על אישה שפנתה אתמול לאיש הזה ואמרה לו “אתה קפיטליסט, מה ההבדל בינך לבין ביבי”, וברק השיב: “ביבי הוא איש רע. הוא דורך על אנשים. אני לא כזה”. ברק מנשק תינוקות, מתחבק, לוחץ ידיים, עושה הכול כדי להפריך את מהותו המנוכרת והארוגנטית.

  הוא חוזר לפוליטיקה הישראלית עשיר מופלג בעל עסקיים חובקי עולם וחשבון בנק מנופח. כיצד אפשר לעלות את הדעת מפלגת עבודה של ציבור עובדים, אשר לפני כשנתיים בחרה מנהיג עם בשורה סוציאל דמוקרטית מלאת חזון ואופטימיות?

  היום ברק מחזיר אותנו אל פוליטיקה ביטחונית וקפיטליסטית, שהגיונה אומר בוז לחלשים וזרי דפנה החלשים – על זה בירכה יחימוביץ ותמיר בדרך – האכזבה הגדולה של סוציאל דמוקרטים בישראל. ברק מבשר לנו איש חזק, צבא גדול ומלחמה שעומדת בפתח – כי הרי חייבים להראות לסביבה העוינת מי כאן הוא חזק ומי יותר מאשר ברק יכול לשדר מסר מרתיע, מאיים, מסר שכולו אומר כי “החזרנו לצה”ל את כוח ההרתעה שלו – אל להם לערבים לחשוב שישראל איננה מעצמה מנצחת, ואם צריך להראות זאת, יצא צה”ל מבסיסיו ויראה זאת”.

  כתבתי על כך רשימה קצרה, יפתח

  http://www.notes.co.il/Starik/33162.asp

השאר תגובה