מיגרנה

במשך רוב חודש יולי התעוררתי כל לילה עם התקפי מיגרנה. עסק ביש. שרדתי את החודש הזה, אבל באמת שיצאתי ממנו בשן ועין. ועם בלוג חדש מיגרנה 101.

במשך 25 שנים עם מיגרנה קראתי המון, ניסיתי המון, ואפשר לומר שאיכות החיים שלי הרבה יותר טובה. בבלוג החדש אני הולך לספר על הבעיה למי שלא מכיר ולא סובל, לתת טיפים ועצות למי שכן, ולפרסם “סיפורי מקרה” שאנשים ישלחו לי.

אם אתם סובלים ממיגרנות בעצמכם בטח לא אצטרך לשכנע אתכם להיכנס. אם אתם לא, אבל מכירים אנשים שסובלים ממיגרנות – אנא, הפצירו בהם לבוא לבקר אותי ולספר לי על המיגרנות שלהם.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שולי   ביום 27 באוגוסט 2007 בשעה 0:15

  לא יאמן.. אתמול היה לי התקף אחרי הרבה זמן ועלו לי המון מחשבות וזכרונות בהקשר והנה הבלוג הזה שצץ לי היום בדיוק בזמן.
  אני סובלת ממגרנות מגיל 11. אני זוכרת את ההתקף הראשון טוב טוב למרות שעברו מאז יותר מ30 שנה. אבא שלי ישב לידי כל הלילה. בכלל לא הבנו מה זה. הרבה שנים אחרי והרבה התקפים אחרי פתאום הבנתי שאז זה היה ההתקף הראשון. דודה שלי סובלת ממגרנות ונאמר לי שזה תורשתי. הגעתי כמה פעמים למצב של דיספזיה בזמן התקף. פחד אלוהים. ממש. אפזיה דיספזיה (Aphasia, Dysphasia)=
  ­הפרעה בדיבור ממקור מוחי. קיימת אפזיה מוטורית בה ההפרעה הינה בהיגוי המילים ואפזיה סנסורית -­ ההיגוי תקין אך ההבנה פגומה.
  הייתי בטוחה שיש לי ארוע מוחי. לא ידעתי שקיימת תופעה כזאת. הייתי לבד בבית עם שתי ילדותי הקטנות ושמעתי את עצמי עונה להן לחלוטין לא לענין על שאלותיהן, למרות שידעתי את התשובות. שמעתי אותן גם אומרות ש”אמא מדברת שטויות”.אני זוכרת את האימה. הייתי בטוחה שאני תיכף מאבדת את ההכרה ועד הלילה כשבן זוגי יבוא שתיהן תשארנה לבד בדירה בלי יכולת לקרוא למישהו או לטלפן ולדאוג לעצמן. כשעבר ישר פניתי לבדיקות אצל נוירולוגית וכמובן שגם סי.טי. לא מצאו כלום. מומחה למגרנות שם אותי על טפול קבוע ויומיומי של כדורים שאחר כך הסתבר שהם מסוכנים. מאז זה קרה לי כבר כמה פעמים נוספות ומאוד לא נעימות אבל לפחות ידעתי מה קורה לי ופעם אפילו הצלחתי תוך כדי להסביר לחברה מבוהלת נורא מה זה.

 • שולי   ביום 27 באוגוסט 2007 בשעה 0:26

  אחד הנושאים המענינים בעיני בנושא הוא התכוצות והתרחבות כלי הדם בזמן התקף מיגרנה. עם הותק שלי בנושא ,כבר שמעתי רופאים שטוענים שבזמן התקף יש התכווצות ויש שטענו שיש התרחבות.חוץ מזה אני מרגישה צורך לעודד בנות שסובלות ממיגרנות
  ולספר שבהריונות שלי לא סבלתי ממיגרנות. הייתי אחוזת פחדים איך אעבור אותם כי היה לי ברור שכדורים לא אקח פן ישפיעו על העובר. גם אלו שהמכון הטרטולוגי אישר לקחת היה לי ברור שלא אקח. משנסתיימו ההריונות כמובן שדאגתי מה יהיה בתקופת ההנקות. להפתעתי גם זה עבר בשלום. אז בנות-פרו ורבו!
  (:

 • חגית   ביום 27 באוגוסט 2007 בשעה 1:31

  בנאדם, אתה מדהים אותי בכל פעם מחדש. יישר כוח! הערצתי הכנה על תחומי המומחיות, העניין והעשייה המגוונים שלך, וזאת עוד תחת לחצי המגרנות!
  המשך כך, ורק העיקר, בלי מגרנות! מבטיחה להפיץ. רעיון כביר ובוודאי יביא ברכה לרבים.

 • TheRaveN 2.0   ביום 27 באוגוסט 2007 בשעה 10:30

  שטוען שחודש יולי היה חודש המגרנות אצל כל מי שסובל מהתופעה. הוא טוען שזה קשור למזג האוויר, מעבורת החלל אנדוורר ומזג האוויר העולמי שהתחרפן, כמו בתקופת אילן וקולומביה.

  ולא, לא מדובר על תקופת הלימודים בבר אילן והשתרמטות בקולומביה עד כדי כך שאנשים שחזרו משם סיפרו לכולם שהבחורות בקולומביה שוות ונותנות…
  🙂

  TheRaveN 2.0

  בהצלחה!

 • שוקי   ביום 27 באוגוסט 2007 בשעה 16:54

  קרוב המשפחה שלך צודק.
  תודה מותק.

 • מאיה   ביום 28 באוגוסט 2007 בשעה 14:33

  כשהתחלתי לעבוד אחרי הצבא (בעיצוב אתרים, מול מחשב כל היום) התחילו לי כאבי ראש כל ערב כשחזרתי מהעבודה. ההשערה העיקרית הייתה שזה נובע מבהייה ארוכה מידי במסך בלי הפסקות (ובשקט תהיתי גם אם זה קשור לאנטנה הסלולרית המפלצתית שהייתה על הגג). גם כשהתחלתי לעשות הפסקות כל שעה זה לא כל כך עזר ובסוף כל יום תקף אותי כאב ראש בלתי-נסבל. אחרי שבועיים-שלושה הכאבי ראש הפסיקו ולא חזרו עוד.

  שמרתי מאז על ההרגל הבריא של הפסקה כל שעה (מחוץ למשרד באוויר הצח), ושני ליטר מים כל יום.

  תרגיש טוב!

השאר תגובה