תקשיבו טוב לאלוף אלעזר שטרן

אין לי ממש זמן וכוח לכתוב. אבל על רגל אחת.

הקמצ”ר ננזף על-ידי ראש אכ”א אלעזר שטרן, על התנהגות לא הולמת לכאורה. משהו שקשור בעיקר לדברים קשים שאמר לפקודיו, וגם איזו שחיתות קטנה לכאורה שקשורה לצימר בצפון. יפה איך שסוגרים דברים בצה”ל – לא משנה אם הוא אשם או לא אשם. העיקר שננזף, ואולי גם ידיחו אותו, ולכן אין גם צורך בחקירה פלילית כנגד המעשים שהם פליליים לכאורה. 

ואני שואל – מי ינזוף באלוף אלעזר שטרן על כל הדברים הקשים שהוא אומר? החל מהאמירה לפיה חיילים לא-יהודים הם חיילים פחות טובים (כאן), עוד בימיו כתא”ל וקצין חינוך ראשי. זוהי אמירה שהיה אפשר להסתפק בה אולי כבר אז כדי להבין מי ומהו ואיזה איש הוא זה. איזו דמות חינוכית זו.

בכלל לא מעניין אותי גיבוב ההסברים שנשלח לביפרים של העיתונאים באותו עניין. כתבה אותו יח”צנית מדרג ג’, שלא שכחה ללכלך על הלקוחות-לשעבר שלה כל הדרך החוצה. בשורה התחתונה: זו גזענות בפשטותה, ואיש לא חשב שקצין בכיר שאומר דבר כזה צריך ללכת? 

בכל אופן, די מעניין שהאיש הזה פתח את הקמפיין של ברק שנה לפני ששר הביטחון התחיל לדבר. מעניין שהאלוף שטרן, האיש הבלתי-שתקן הזה, אמר בדיוק את הדברים שעמד לומר האיש הכי שתקן בפוליטיקה הישראלית. 

צירוף אינטרסים מקרי? פעולה מתואמת? מה זה משנה – הם עשויים מאותו חומר, מדברים באותו קול. תקשיבו לאלעזר שטרן ותשמעו את אהוד ברק.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.