האמת על רצח המאבטחים

אני לא בקיא בפרטי הפרשה הספציפית של רצח מנהלי חברת האבטחה בסט [ynet], אבל הדמיון לחיסולי העולם התחתון לא נראה מקרי, ומי שיודע לחבר אחד ועוד אחד חייב לשאול את עצמו כמה שאלות.

מי שהזמין את החיסול הזה, מן הסתם, חומד לא את העסקים עליהם מאבטחי החברה שומרים אלא את עסקי החברה עצמה. בשום מקום לא כתבו את זה – אני לפחות לא ראיתי – אבל ישנה קבוצה לא קטנה של אנשי עולם תחתון שבראשית העשור הנוכחי הלבינו את עסקיהם, ועברו מ”פרוטקשן” לאבטחה. בסך-הכל עסקים דומים מאד. חלק מהשמות “מוכרים למשטרה” כמו שאומרים, ובהזדמנויות שונות אפילו הזכירו בתקשורת שאדם X או יריבו Y, שבעבר נחשדו ו/או הואשמו במעשים הקשורים לפשיעה מאורגנת לכאורה, הם כיום בעליהן של חברות אבטחה.
מי שמכיר את השמות ומכיר את הקשרים לפוליטיקה, יודע שמדמנת הרפש הזו היא עמוקה עמוקה. בכלל, כל מי שבקיא בנושא יאמר לכם שפשע מאורגן אינו יכול להתקיים ללא שחיתות שלטונית, וזה הרי משהו שממנו יש לנו הרבה. מעניין אם לכבוד השר דיכטר יש את הביצים או היושרה כדי להילחם בטרוריסטים האלה כפי שנלחם בטרוריסטים פלסטינים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דוגמא נגדית   ביום 31 באוקטובר 2007 בשעה 17:03

  כשאתה אומר “מעניין אם לכבוד השר דיכטר יש את הביצים או היושרה כדי להילחם בטרוריסטים האלה כפי שנלחם בטרוריסטים פלסטינים.”
  למה אתה מתכוון בדיוק? האם כוונתך לכך שאתה מעוניין שהוא ילחם בהם כמו שנלחמים
  בטרור הפלס’?

 • איריס   ביום 31 באוקטובר 2007 בשעה 19:59

  ניתן לשער שדיכטר ישאל אותך מדוע לך אין ב…ם ויושרה לפרסם את מה שאתה יודע ואנחנו לא יודעים. כולם מחכים למישהו …
  אולי המשיח ?

 • שוקי   ביום 31 באוקטובר 2007 בשעה 23:10

  יחי ההבדל בין מה שאני יכול לעשות לבין מה שיכול לעשות דיכטר, שגם מקבל בשביל זה כסף.

 • שוקי   ביום 1 בנובמבר 2007 בשעה 1:30

  אני חושב שאם כבר לטלטל אז בהחלט עדיף שיטלטלו אנשים שעובדים בשביל הפשע המאורגן מאשר פלסטינים – אם זה מה ששאלת. אם כי אני חייב לומר שאני מעדיף באופן כללי שלא יענו אף אחד בשמי.

 • דוגמא נגדית   ביום 1 בנובמבר 2007 בשעה 10:48

  ל”סיכול ממוקד” אבל יפה שאתה מעלה גם את עניין העינויים (יופי של שם “טלטולים”…). מעניין עוד יותר מה תאמר כאשר המשטרה (או השב”כ?) יתחילו לעצור גם קרובי משפחה של אותם פושעים ו”יטלטלו” אותם, כלשונך…
  מעניינת אף יותר תהיה תגובתך במקרה שטיל שישוגר ממסוק של חיל האוויר יחטיא את מטרתו – רכב ובו “ברון פשע” – ויפגע בעוברי אורח תמימים…

 • שוקי   ביום 1 בנובמבר 2007 בשעה 12:33

  כנראה שלא קראת דברים קודמים שכתבתי, כי אז הייתי יודע שאין בינינו ויכוח.

 • דוגמא נגדית   ביום 1 בנובמבר 2007 בשעה 16:51

  כי אני דווקא חשבתי ששינית את דעתך בנוגע למלחמה בטרוריסטים; אחרת – למה לך לתהות אם לשר לבטחון פנים יהיו “ביצים” לעשות את אשר הצעת?

השאר תגובה