לכו להפגנה מחר

אני מתכוון ללכת מחר בערב להפגנת התמיכה במאבק המורים.

אמנם יש לי כמה השגות על מטרות המאבק. לדוגמא, אני חושב שהתוספת לשכר המורים צריכה להיות רגרסיבית ולא פרוגרסיבית (כלומר, ככל שהשכר נמוך יותר התוספת צריכה להיות גדולה יותר). אבל אם צריך לבחור צד – ובמקרה הזה ללא ספק הגיע הזמן לבחור – אז ברור שאני לצד המורים ולא לצדם של המנוולים ממשרד האוצר, ושר האוצר הצבוע בראשם.

שיא הצביעות והשקר נשבר אתמול, כששר האוצר רוני בראון אמר לעיתונאים בכל בוכים “מאיפה אביא את הכסף?“. הייתי מציע למר בראון לגלוש לפרוייקט איפה הכסף של הבלוג לחץ חברתי כדי ללמוד עוד על הנושא. בגדול: בקופת המדינה יש מספר דו-סיפרתי של מיליארדים, כתוצאה מתת-ניצול של תקציבים ועודפים בגביית מיסים. זה, אחרי המתנות שהאוצר מעניק לשועי הארץ, במסגרת מדיניות מכוונת להעשרת העשירים (הדגמה מאלפת של הנתונים אפשר למצוא במצגת של מרכז אדווה). אם אתם רוצים ללמוד עוד על הנושא תוכלו למצוא חומר רב גם באתר העוקץ.

במילים אחרות: הכסף הוא לא הבעיה. הבעיה היא בסדר העדיפויות. ומכיוון שלסדר העדיפויות הזה מצטרפים אצלנו גם שחיתות, פלילים ושרירות לב, יש לכם מקום אחד להיות בו מחר בערב: בכיכר רבין בתל-אביב, יחד עם המורים.

ובלי קשר לזה: ביום רביעי הקרוב (ה-21 לנובמבר) יש לכם הזדמנות להציל חיים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

השאר תגובה