לעשות כסף מ-Adsense

כמו רוב השיטות לעשיית כסף קל, גם תוכנית Adsense של גוגל היא מקור להרבה אכזבות, כמו זו של חברי יובל. אבל בשונה מיובל, ישנם רבים שמצליחים לעשות כסף לא רע בכלל מאדסנס (אם כי בעיקר באתרים כתובים אנגלית). מדובר באומנות מורכבת ומתוחכמת, וישנם אנשים שזו התמחותם. אני אינני כזה עדיין, אבל אני לומד אט אט את החומר, ולכן הגעתי לנתוני CTR (שיעור הקלקות) טובים פי 3-4 מיובל.

רק כדי לסבר את האוזן – מקצועני אדסנס מדברים על 5-7 אחוזים, ולמעשה כל נתון CTR של פחות מ-2 אחוז אומר שאתם רחוקים ממיצוי הפוטנציאל. דווקא ההכנסה הממוצעת של יובל לקליק (35 סנט) היא יפה מאד, והיא הייתה עולה לו שיעור ההקלקות שלו היה גבוה יותר (כי גוגל, באופן טבעי, שותלת אצלכם מודעות יקרות יותר אם היא חושבת שיש סיכוי טוב שיניבו הכנסות).

בעתיד עוד אחלוק אתכם הרבה טיפים בנושא, אני מבטיח. בינתיים, ניתוח מהיר של הבעיות במאבד תמלילים:

א. שימוש בערוץ מודעות בודד. המערכת של אדסנס מאפשרת לנהל מספר רב של ערוצים (Channels), כדי לעקוב בנפרד אחרי ההצלחה של מודעות מסוגים שונים. בגלוב, אם אינני טועה, נעשה שימוש בערוץ אחד בלבד, ובפורמט מודעה יחיד. הפורמט בו בחר (Sky Scrapper, 160×600) אמנם נחשב יעיל יחסית, במיוחד לבלוגים, אבל דברים כאלה משתנים מאתר לאתר ומשפה לשפה ובלי לבדוק לא יודעים.

ב. Theme לא מתאים. בדפי הפוסטים של הגלוב אין טור צד, ולכן לא מופיעות בהם מודעות. המשמעות היא שמי שמגיע לפוסטים ישנים מחיפושי גוגל לא ייחשף למודעות אדסנס. דווקא ה-CTR של אנשים שהגיעו מחיפוש גבוה יותר, מה גם שמודעות שמוצגות לצד פוסטים מותאמות טוב יותר לתוכן. הפתרון הוא להשתמש ב-Theme כמו זה של בלוג החומוס האנגלי, שבו יש Sidebar שרץ לאורך דפי האתר. זה גם תורם לנוחות הניווט.

ג. חוסר מיקוד. בהמשך לסעיף הקודם – באתר או בלוג “כללי” שלא מוקדש לנושא מסויים, מודעות אדסנס בהומפייג’ לא יכולות להיות מותאמות לתוכן שמשתנה כל הזמן. דוגמא נגדית היא בלוג המיגרנה, שהוא בלוג תמטי בו כל התכנים קשורים לאותו נושא ולקבוצה מצומצמת יחסית של מילות מפתח. בבלוג שאין בו מיקוד כזה, עדיף לא לשים מודעות אדסנס בהומפייג’ כלל, אלא רק בדפי פוסטים.

ד. בחירה בפורמט מודעה ובעיצוב. ה-CTR משתנה מאד בהתאם לפורמט המודעה, המיקום והצבעים. לדברי גוגל, הפורמטים שעובדים הכי טוב הם בגדלים 336×280, 300×250 ו-160×600. יובל השתמש רק באחד מהנ”ל, ובחר בסכמת צבעים של “ניגוד” ולא “מיזוג” (Blending) אפשר לקרוא על זה עוד אצל גוגל (הלינק הוא לנוסח האנגלי, דרך שרת פרוקסי. אם אתם מעדיפים את התרגום הגרוע ביותר של גוגל הוא נמצא כאן).

ה. שימוש בתגיות ייעודיות. זה טיפ שמתאים פחות לבלוגים כמו מאבד תמלילים אבל עשוי להתאים לכם. גוגל מאפשרת להשתמש בזוג תגיות כדי להגדיר מהו האזור הרלוונטי למודעות בגוף הטקסט:
<!– google_ad_section_start –>
<!– google_ad_section_end –> 
הסבר מפורט אפשר למצוא כאן.

כל זה, באמת, על רגל אחת, אבל זה מקום טוב להתחיל בו. בהצלחה!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

השאר תגובה