55 אחוז מהנשים כן מאוננות

סקר הסקס הענק של עיתון לאשה חשף השבוע נתון משמח: 55% מהנשים מאוננות. בכותרת הם אמרו אמנם להפך – שהממצא הוא ש-45 אחוז מהנשים לא מאוננות, אבל זה כנראה סתם בגלל שבמערכת לאשה חושבים שחצי הכוס הריקה היא מקדם מכירות טוב יותר. 

יש בזה משום הנחת-המבוקש. אם באמת קרוב לחצי מהנשים בישראל לא עוסקות בעינוג עצמי אלא בבכיינות, אזי אין ספק שלאשה כיוון למגזר שוק גדול. ומצד שני – מה אם לא?

אני לא ממש הייתי סומך על הכלים הסטטיסטיים בהם השתמשו: “14,340 נשים ענו על השאלות פה באתר ובעיתון, חברת ‘גיאוקרטוגרפיה’ צלבה את הנתונים במדגם מייצג בקרב 500 משתתפות נוספות” (ההדגשה שלי).

צלבה או הצליבה? ואם ממילא הצליבו עם נתונים של סקר אמיתי (או לפחות בעל יומרות להיות כזה) אז למה לא לפרסם את התוצאות של גיאוקרטוגרפיה וזהו? הרי לתוצאות מהאינטרנט ומהעיתון אין שום ערך סטטיסטי.

עוד ממצאים מהסקר משלימים את התמונה: 57% מהנשים מזייפות אורגזמות, 74% חושבות שהגודל כן קובע ומעל ל-50 מהנשים לא משתמשות בקונדום במין מזדמן. משום מה לא ציינו ש-75 אחוזים מהנשים לא גמרו מעולם ושארבעה מכל שלושה גברים בוגדים בנשותיהם (אם כי את הקלישאות הסטטיסטיות האלה פרסמו בלאשה, כמדומני, מספיק ב-20-30 השנים האחרונות. יחד עם 200 כתבות על נקודת הג’י).

לפי הסקר הזה החינוך המיני של הישראליות תקוע איפשהו בשנות ה-60, כלומר – לפני המהפכה. יותר מזה: נשמע כאילו לא הייתה מהפכה מינית, כאילו הן לא שמעו על איידס וכאילו הן לא ראו בטלוויזיה עשרות סקסולוגיות קשישות וסקסולוגים עם זין קטן, מסבירים שרק השליש החיצוני של הנרתיק חשוב.

זה נראה כאילו משתתפות הסקר של לאשה לא שייכות אפילו לדור של מאסטרס וגו’נסון אלא לזה של אלפרד קינסי. אז או שהישראליות סובלות מבורות קשה ומחינוך מיני לקוי, או שממוצע הגיל של קוראי לאשה הוא באזור ה-60. איכשהו, אני חושד שהאפשרות השנייה היא הנכונה.

ומצד שני, כשקוראים את התגובות, אפשר להשתכנע שההתפתחות המינית של הישראליים תקועה לא בשנות ה-40 של המאה הקודמת, אלא עמוק בתוך מקום אפל ושחור בהרבה (האלף הקודם, כמובן).

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוחאי   ביום 9 בינואר 2008 בשעה 22:25

  אם ארבעה מכל שלושה גברים בוגדים, כלומר 133%, אז כנראה שהסקר בהחלט בא מעולם אחר.
  נראה שהקוראות לא רק בשנות השישים לחייהן, אלא שהן לא גרות בתל אביב…

 • פגוש   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 3:02

  75% מהנשים לא לא גומרות! הן גומרות אבל לא מחדירה. הנתון באשר ל 55% לא מאוננות הוא פיקטיבי ומטופש. נשים (וגברים) ללא בעיות מיוחדות במיניות (ז”א הרוב) מאוננים בין מספר פעמים ליום למספר פעמים בשבוע – תלוי בתסכול.

  יכול להיות שהסקר כלל נשים מבוגרות שאצלהן אני לא יודע מה קורה. יכול להיות שהסקר כלל נשים מהאוכלוסיה הדתית/חרדית (?) ואז אולי יש לפקפק באמינות התשובה. יכול להיות שהניסוח לא היה נכון (למשל: “האם את מאוננת כל יום?” כשאלה היא שאלה שגויה והתשובה עליה בהחלט יכולה להניב 55% חיובי והשאר שלילי. הפח פה הוא המילים “כל יום”).

  כרווק צעיר שמכיר פה ושם נשים, באופן אישי יצא לי לשמוע (רק לשמוע, לא להכיר בעצמי) רק על בחורה אחת, פעילה מינית, שטוענת שהיא לא מאוננת כמעט בכלל. כל השאר נותנות בראש, בצוואר, ביד ומכל הבא ליד.

 • מיצי   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 8:30

  נתת את ההסבר ואז הסתייגת ממנו
  אל תסתייג, זה באמת המצב
  מחנכים אותך לשנוא את עצמך, לחשוב שאת “מסריחה, שם למטה בבור השחור ההוא”
  ושאת צריכה להיות מושכת כדי שבנים ירצו אותך
  מעוותים את כל המושגים של מיניות
  חבל שלא עשו סקר על כמה גברים מוכנים למין אורלי בנשים וכמה להיפך…

 • Orit   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 10:18

  בהחלט סקר מטופש ביותר.
  שאלות מטומטמות.
  כמובן כדי לעשות אותו מושלם היה צריך לשאול:
  איזה אחוז מהנשים מאמינות לסקרים בנושא מין

 • פ'   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 11:59

  רק חבל לי על הניסוח שלך “סקסולוגיות קשישות” כי גם לקשישים יש חיי מין (אולי לא לקשישים ישראלים?)

  ואולי זה בגלל שרוב הישראלים נימולים אז לנשים קשה יותר להנות.

 • ז קטן   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 12:42

  שוקי כתב: “וכאילו הן לא ראו בטלוויזיה …מסבירים שרק השליש החיצוני של הנרתיק חשוב”

  אהה. כן.

  חשוב ל_מה_, זאת השאלה. מבחינה פיסיולוגית, סקס עם בננה הוא “חשוב”, או “משפיע” בדיוק כמו סקס עם גבר, אבל אני לא רואה המון נשים גומרות מבננות. זין גדול גורם לתחושה של “מלאות”. המלאות הזאת אמנם לא מזיזה לדגדגן, אבל פסיכולוגית היא מאד משפיעה. פסיכולוגיה זה הכל שוקי. ופסיכולוגית, התחושה של זין גדול שונה לחלוטין. גם את המיתוס הזה הגיע הזמן לקבור. הגודל משנה, באבוה משנה.

  לא שזה דבר רע זין קטן (בטח יותר טוב מאשר שכל קטן), אבל נמאס לי לראות את החברה השוביניסטית מנסה לשכנע את עצמה שלחצי מהגברים אין יותר קטן מלחצי השני.

  והנה הלינק המתבקש:

 • ד"ר   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 12:58

  אם היו מצלצלים אליי הביתה בזמן שהילדים מתרוצצים והבעל לא בבית, ואני עסוקה עם מליון דברים ושואלים אותי אם אני מאוננת, הייתי עונה בדיוק כמו שעונים לשיחות טלפון מטרידות.

  תלוי איך עשו את הסקר.

  קשה עד בלתי אפשרי לעשות סקר כזה.
  אם עשו אותו דרך הטלפון הם לא קיבלו תשובות אמינות.
  קשה להאמין שפנו ישירות לנשים ודפקו בדלת.
  אף אחת לא היתה עונה.

  אם עשו את הסקר דרך קופת חולים, המחלקה לבריאות האשה, ונתנו להן לענות אנונימית, סביר להניח שהסקר נכון.

  לכן, צריך לברר איך עשו את הסקר לפני שמסיקים מסקנות.

  במידה ועשו את זה דרך קופות החולים, התשובות כנראה נכונות, 45 אחוזים מהנשים לא מאוננות, השאלה כמה מהן מסופקות אם בכלל בדרך אחרת, יש היום תופעה נפוצה של גברים שיש להם אין ספור בעיות בתפקוד מיני, כתוצאה ממתחים נפשיים, לכן, אלה שלא מאוננות גם לא מסופקות.

 • עזי   ביום 10 בינואר 2008 בשעה 18:47

  הוא פשוט שגוי. חד וחלק. הממצאים שלו שונים במידה ניכרת מכל סקר אחר שנערך בנושאים אלו, בארץ או בארצות אחרות, כשרובם נערכו לפי אמות-מידה מדעיות מוקפדות.

  אבל אם כבר, מה שמטופש במיוחד הוא המגאזין הזה, “לאישה”, שממשיך להפרות בשטויות את מוחן הסקרן של של אלפים רבים של נשים (ולא מעט גברים). אבל עם הצלחה לא מתווכחים, נכון? הרי עקומת המכירות היא החשובה, לא?

 • rozov   ביום 11 בינואר 2008 בשעה 19:29

  ששבעים ושלושה אחוזים מהסטטיסטיקות הומצאו על ידי מי שציטט אותן

 • מיכליקה   ביום 14 ביוני 2008 בשעה 18:00

  אני די בטוחה שנשים בגיל שישים גם עושות סקס ונהנות ממנו.

 • שרון   ביום 9 בינואר 2008 בשעה 22:40

  נראה לי שאפשר לומר שלפחות 30% מנשות ישראל הן שקרניות, וה-15% הנותרות מפסידות…

 • אריאלה   ביום 9 בינואר 2008 בשעה 23:25

  אני לא מבינה למה אלה שלא מגיעות לאורגזמה בעזרת אוננות (לא זוכרת כמה אחוזים) ממשיכות לנסות בכלל.
  משונה מאוד.

השאר תגובה