קמפיין הפליטים: מכתב דחוף לשר בן-יזרי

לכבוד שר הבריאות,
יעקב בן יזרי
 
 
הנדון:דרישה דחופה להתערבותך האישית
בנושא הטיפול הרפואי לפליטים ומבקשי מקלט
 
לכבוד השר שלום רב,
 
אני כותב אליך בשמם של עוד 98 בלוגרים (אנשים שמנהלים אתרים אישיים באינטרנט). יש בינינו עיתונאים, אמנים, אנשי אקדמיה, פעילים חברתיים, וגם סתם אנשים מהישוב שאכפת להם ממה קורה במדינת ישראל. המשותף לכולנו:
 
אנו דורשים ממדינת ישראל לקחת אחריות על הטיפול הרפואי לפליטים ולעובדים זרים.
 
אנו תומכים בעמדותיהן של רל”א (עמותת רופאים לזכויות אדם) וההסתדרות הרפואית בישראל, כפי שהובעו בדיון שהתקיים בנושא זה בכנסת בשבוע שעבר, ביום 8 לאפריל 2008 (של וועדות העבודה רווחה ובריאות וועדת עובדים זרים).
 
מדאיגה אותנו מאד הסחבת בנושא זה, ומדאיגה העובדה שנראה כאילו משרדך מדבר ביותר מקול אחד. לדוגמא, הדברים שאמר לכאורה נציג המשרד בדיון שהתקיים ב-8 לחודש, אינו זהה למה שענתה דוברת המשרד עינב שימרון-גרינבוים במכתבה לגברת טלי כוכבי, שנכתב באותו יום ממש (ראה ההפניות בסוף מכתב זה).
 
ברצוני להסב את תשומת לבך לכך שטרם פורסם הפרוטוקול של הדיון האמור באתר הכנסת, למרות שהחוק דורש זאת. בלית ברירה, אנו נאלצים להסתמך על סיכום הדיון כפי שפורסם באתר עמותת רל”א.

על-פי מסמך זה, סיכום הדיון על-ידי יושב-הראש (ח”כ יצחק גלנטי ממפלגתך) כלל תביעה למשרדי ראש-הממשלה, הבריאות והאוצר, לדווח לכנסת על החלטתם בנושא בתוך שבוע. השבוע עבר.
 
אודה לך אם תוכל להבהיר את עמדתך, ולומר מה בכוונתך לעשות לפתרון הבעיה.
 
לתשומת לבך – מכתב זה והתשובה עליו יתפרסמו באתר האינטרנט עבודה שחורה.
 
בכבוד רב,
שוקי גלילי
עיתונאי

 
לעיונך: 
הרשימה המלאה של 98 הבלוגרים
סיכום הדיון בכנסת  
מכתבה של טלי כוכבי למשרד, ותשובת הדוברת
אתר הכנסת –
פרוטוקולי וועדות
אתר עבודה שחורה  

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שטרודי   ביום 14 באפריל 2008 בשעה 22:34

  המהפכה בדרך

 • איתי   ביום 14 באפריל 2008 בשעה 22:49

  ח”כ אלדד הציע (ההצעה היא במקור של ארגון רל”א) כי יש לעשות רפורמה בכלל ביטוחי הבריאות של העובדים הזרים. היום חברות הביטוח הפרטיות גוזרות קופון שמן מאוד ורווח אדיר (מדובר בשוק שמגלגל של 300 מיליון ש”ח בשנה) על ביטוחי הבריאות של מהגרים חוקיים. לו מהגרי העבודה היו מבוטחים במערכת הציבורית – הרווחים הגדולים היו נכנסים למדינת ישראל במקום לחברות הביטוח. עם העודפים – יהיה ניתן להעניק טיפול לפליטים.

 • שוקי   ביום 16 באפריל 2008 בשעה 21:40

  בן יזרי הבטיח לפני שבועיים שישיג את הכסף. אם התחרט – שיודע על זה רשמית. אם לא ומשרד האוצר הוא אכן הבעיה – גם על כך יש למסור הודעה לתקשורת, במיוחד כשההשלכות הן על בריאות הציבור.

  אני לא ארפה וכל מי שרוצה לכתוב, ולכתוב שוב, מוזמן.

 • טלילה   ביום 14 באפריל 2008 בשעה 22:34

  מצוין. תודה

 • טלי   ביום 16 באפריל 2008 בשעה 21:21

  ותודה על חשיפת האבסורד בתשובתם למכתב שלי…

  אגב, ממשרד האוצר דום שתיקה בינתיים.

טרקבאקים

 • מאת המשתה - אייל גרוס ביום 16 באפריל 2008 בשעה 13:48

  ההחלטה של עמותת רופאים לזכויות אדם לסגור את המרפאה הפתוחה (שזה כמעט נשמע אוקסימרון) מעידה על דילמה שכפי שאני מבין זאת מלווה את העמותה: רופאים לזכויות אדם מעונינים להביא לשינוי מדיניות בצורה שתרחיב את

השאר תגובה